İngilizce tense ler?

pazartesi ing. vizem var bir türlü çalışmak istemiyorum sevmiyorum ingilizce. 7 tenseden sorumluyum simdi baktım 5er dklik özet videoları var her tense icin. valla kafam almiyo temel yok lisede görmedim çünkü. onlara baksam not çıkarsam falan pazartesiye yapar miyim biseyler sizce yetişir mi? isteksizim ne olcak bu halim masa başına oturamıyorum

0|0
32

En İyi Erkek Görüşü

• Ana dil seviyede var ingilizce hiçbişey anlamadım demişin neye cevap verelim :D öğrenirisn zor değil

1|0
    0|0
    • pazartesiye yetişir mi ufaktan video falan baksam, özet çıkarsam ya masanın başına oturmak gelmiyo içimden

• Aç bak hangi tense de hangi eklemeler kullanılıyo ezberle o zaman her türlü yetişir.
      Mühendis adama bunu sorma biz 1 gecede bilim adamı oluyoduk

• hhahahsjahsjasbshsjjxhxjdhehe

En İyi Kız Görüşü

• Video ile anlamazsın ki. Teknik geliştirmelisin. Mesela present simple geniş zaman. Do does kullanılır. Olumluda yardımcı fiil kullanılmaz. 3. Tekiller s takısı alır. Olumsuz ve soru halinde verb 1 kullanılır. S takısı almaz. Eğer olumlu cümle gibi görünen cümlede do ya da özneye göre does varsa bu asıl fiildir. Ama yine olumlu cümlede do does var ama yanında başka bir fiil daha varsa pekiştirmek bastıra bastıra söylemek için do does kullanılmış demektir. Present simple tense bu kadar.

1|0
    0|0
    • Allah razi olsun...

• Ne demek. Bu teknik ile ingilizcede ilerledim. Kendi kendime İtalyanca öğrenmeye bile başladım

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

• Yetişir ya:/
    Birkaç ufak detay var onları ezberlersen iş bitmiştir zaten

1|0
    0|0
  • Keşke benim de ing vizem olsa 130 sayfadan sorumluyuz😕

1|0
    0|0
Yükleniyor...