Erdoğan'dan yerli dizi sektörüne çağrı! "Kötü olanı süslemekten vazgeçebiliriz" sizce yerli dizi sektörünün problemleri nelerdir?

Erdoğandan yerli dizi sektörüne çağrı! Kötü olanı süslemekten vazgeçebiliriz sizce yerli dizi sektörünün problemleri nelerdir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yerli dizi sektörünü eleştirirken, dünyaya en çok dizi ihraç etmekte 2. olmamızı nasıl daha iyi kullanılabileceğine dair bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamasına göre, araştırmalara göre televizyonda yayınlanan şiddetin davranış bozukluğuna neden olduğunu ve şiddete özendirdiğini, insanları eğlendirmek adına şiddetin normaleştirilmesinin yanlış olduğunu, insanlık onurunu reytinge kurban edilmemesini, hikayede kötü şeylere yer verilebileceğini ancak bunlara popüler bir anlam katmaktan vazgeçilebileceğini, amerika'dan sonra dünyaya en çok dizi ihraç eden ülkemizin dizilerimizle dünyaya sevgiyi, merhameti ve insani değerlerini ihraç edilmesini ve aile'nin merkez de olacağı yapımların olması gerektiğini söyledi.

Siz yerli dizi sektörümüz hakkında ne düşünüyorsunuz? Dizi İhraç etme konusunda oldukça iyi olsakta ülkemizdeki diziler neden şiddet'i daha çok göstermektedir?
Erdoğan'dan yerli dizi sektörüne çağrı! "Kötü olanı süslemekten vazgeçebiliriz" sizce yerli dizi sektörünün problemleri nelerdir?
5
7
Görüşünü yaz