Kim Milyoner Olmak İster'deki 5 Yarışmacı Tipi

Kim Milyoner Olmak İster birçok ülkenin televizyonunda yayınlanan bilgi yarışmasıdır. Her ülkede bu kadar popüler mi emin değilim ama Türkiye'de bilgi yarışması dendiğinde akla gelen ilk isimdir. Bu yarışma 2000'li yılların başından Kenan Işıkla beraber evrim geçirdi, önceden ismi kim 500 Milyar İster'miş, sonrada sadece isimde değil, sunuculukta da değişiklik oldu. Kenan Işık'tan sonra sunucular sürekli değişti. Bazen tek bölümlük sunucular da getirildi Acun Ilıcalı veya İlber Ortaylı gibi neyse bu bence de Kim Milyoner Olmak İster'de en öne çıkan yarışmacı tiplerini listeledim.

1- Çuvallayan Yarışmacı

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Bu tip belki de en yaygın olanlardan öyle ki yarışmaya katılan bazı insanlarsa ilk soruda elenme fobisi olmuştur, dolayısıyla bu yarışmacı tipi oldukça yaygındır. Bununla birlikte nasıl elendiklerini bulmakta pek zor olmuyor.

Bu şekilde çuvallamış olanların kimisi heyecana bağlasa da hepsinde öyle olmadığına eminim, öyle ki kimileri yanlış seçtiği cevaptan son derece emin yani kullandıkları jokerlere bile inanmıyorlar.

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Gülünç bir yanı olduğu da doğrudur, ancak biraz araştırınca bu tarz yarışmacıların fazlasıyla olduğunu görmek mümkündür hatta bayağı fazlalardır, güldürdüğü kadar şaşırtan bu yarışmacı tipi yarışmanın keyfini pekte çıkaramıyor, katılması ile elenmesi bir oluyor. Muhtemelen heyecandan ve kendilerine yenik düşmelerinden kaynaklanan bu çuvallama durumu çoğu insanın başına gelmesini istemeyeceği türden.

2- Aşırı Heyecanlı Yarışmacı

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Aşırı heyecanlılardır ama bu özelliklerini oldukça iyi kullanıyorlar öyle ki kendileri yasadıkları bu heyecan duygusunu bastırmıyor, bu sayede de daha dikkatli oluyorlar. Bir soruyu emin olana kadar hızlı bir şekilde 2 veya bazen daha fazla okurlar ve cevaplarını söylerken son derece titiz davranırlar.

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Yani bu yarışmacılar epey dikkatlidir, savunma mekanizmalarından mıdır bilmem fakat kendileri duygularını bastırmayarak epey iyi ediyorlar. Muhtemelen İzleyenleri de "izlerken yoruluyoruz" dedirtebilir, sonuçta bu yarışmacı tipi oldukça konuşkan ve en basit bir soruda bile epey dikkatlidir, bu durumda da izleyenlerin pek keyif aldığı söylenemez, yine de kendilerinden bir şey öğrencek olursak o da duyguları bastırmamak konusunda olur, belki de çuvallayan yarışmacıların bazıları heyecanlı gözükmemek için eleniyorlardır.

3- Hileci Yarışmacı

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Aklımıza "Böyle bir yarışmada nasıl hile yapılabilir?" sorusunu getiren bu yarışmacı tipi pekte yaygın sayılmaz, genelleme yaparken de tek bir yarışmacı üzerinden bahsediyor olacağım, kendilerinin epey iyi bir "oyuncu" olduklarını söyleyebiliriz öyle ki gelirken de pekte bir bilgiyle gelmiyorlar. Hal böyle olunca da kendileri yardımı dışarıdan almaktadır.

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Kendilerinin rol yapmaları ile dışarıdan aldıkları yardım birleşince bütün soruları cevaplamış oluyorlar, dediğim gibi bu tip pekte yaygın değildir, bazılarınız bu hileyi zekice bulacaktır tabi hile ortaya çıkana kadar, eşi ve dışarıdan arkadaşının yardımı ile son soruya kadar gelip yarışmayı kazanmıştır, her ne kadar yarışma süresince fark edilmemiş olsa da hileye dahil olan 3 kişinin para ödülü elinden alınmıştır, bunun yanında kendileri mahkemeye çıkıp yaptıkları sahtekarlıktan dolayı da ceza almışlardır. Telefon jokeriyle Google'dan arama yaptıranlara da denk gelinebilir.

4- Aşırı Enerjik Yarışmacı

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Bu yarışmacı tipi heyecanlı olan yarışmacı tipi ile benzerlik göstermekte, bu benzerlikte yine aşırı enerjik bir yapıdan kaynaklı, öyle ki hareketlerini dışa vuran yarışmacı tipi ve yine yüksek başarı oranı. Heyecanlı ve enerjik olanlar bu yarışmada başarılı, bu tip pekte yerinde duramayan yarışmacılardır, zaten yerinde durduğu zamanda kendisini konuşmaktan alıkoyamıyor, içindeki enerjiyi fırsat bulduğu her an boşaltmak istercesine yarışan ve ayakta durmasına rağmen yorulmayan ve durmak bilmeyen bir yarışmacı tipidir. Bu tarz yarışmacıların bu özellikleri de onları soruya daha iyi odaklıyor ve böylece yarışmadan kopmamalarını sağlıyor.

5- Havasından Geçilmeyen Yarışmacı

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

İşte bu tip epey yaygın, bu havalı olma durumlarında olan yarışmacıların kimileri oldukça gülünç duruma düşse de kimileri havalarının hakkını veriyor. Gülünç ve başarılı olarak ikiye ayrılan bu tipteki yarışmacılar yaygınlık konusunda en başta yer alır, öyle ki bu yarışmacılar hemen hemen her bölümde görülebilir.

Genelde okudukları üniversiteler, ilgilendikleri şeyler üzerinde dururlar ve yeri geldiğinde ilgilendikleri şeylerin sorularda karşısına çıktıklarını göstermiş olurlar, hal böyle olunca kimileri çok saçma bir şekilde elenebiliyor. Örneğin "bu çok sevdiğim bir şarkıdır" dedikten sonra elenmeleri gibi ilk soruda elenenler de mevcuttur. Onlar için utanç verici bir durum olduğu kadar kimileri için de gülünç olabiliyor.

Kim Milyoner Olmak İsterdeki 5 Yarışmacı Tipi

Soğukkanlılığı sönüp giden bu yarışmacıların bir de başarılı olan kısmı vardır, öyle ki yarışmada böbürlenip başarılı olurken böbürlenmeden de başarılı olanlar da mevcuttur. Örneğin hiç joker kullanman 1 milyonluk soruya gelen yarışmacı telefon jokerini kullanarak babasını arıyor ve babasına 1 milyon dolar kazandığını söylüyor. Bu tipteki yarışmacılar hemen hemen en yaygını olup belki de programın izlenebilirliğini arttıran unsurlardandır, tabi her biri bu havalı davranışlarını son soruda sergilemiyor ya da sergileyemiyor.

Siz Kim Milyoner Olmak İster'e katılsaydınız nasıl olurdunuz? Mutlaka bahsedilmesi gerektiğini düşündüğünüz bir yarışma programı varsa yorumlarda belirtiniz ki belki bir gün onlara da bencem'de yer verebilirim.

Kim Milyoner Olmak İster'deki 5 Yarışmacı Tipi
3
19
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Ben 60.000-120.000 lik soruyu görüp cevaplayamayacağını anlayınca geri çekilen yarışmacı tipine giriyorum sanırım (kendim ekledim) Emeğine sağlık, güzel olmuş
  Görüş hala geçerli mi?
  • Teşekkür ederim 😊

  • Rica ederim SkrErd37 😊

  • Veya ekran başında soruları çözen fakat yarışmada olamadığı için sadece yanıtlamakla yetinen yarışmacı olmayan tip'e ne dersin? 😂

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • _Corona_
  Çuvallayanların ödülü ben olsam shsjaaka 😈
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

218
 • kendini çok övenler genelde ilk sorularda eleniyor ya çok gülüyorum
 • HappyHalloween
  Kim milyoner olmak ister diyince aklıma bu video geliyor, ne zaman aklıma gelse açar 15 dk sıkılmadan izlerim :Dhttps://www.youtube.com/embed/uUgMrQ_hjDE
 • AsabiMarul
  Bu yarışmada Şimdiye dek bir milyonuncu soruyu gören kaç kişi oldu ve en yüksek kazanılan paranın miktarı ne oldu bunu merak ediyorum Hiç bilgisi olan var mı acaba
 • WetKoala06
  Benim için 5 tip.

  Çok bilenler
  Hiç bilmeyenler
  Bilenler
  Bildiğini sananlar
  Başvurmasaydık iyiydi diyenler. 😊
 • Architecture38
  uzay istasyonuna tost getirmeyi yasaklayan moleküler biyoloji uzmanından sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum
 • benbendeğilimartık
  Normal de hiç video izlemem ama, iki videoyu izledim çok teşekkür ederim emeğine sağlık gerçekten çok beğendim.
 • masumcocuk34
  "tamam ya haber olduk" izleyince ben de güldüm yalan yok :D güzel bir bence olmuş, okurken de eğlendim, eline sağlık ^^
 • Çok güzel bir bence olmuş. Tebrik ederim. Ellerine sağlık. 👏🏻👏🏻👏🏻
 • Ultrasonreyz
  Aşırı heyecanlı yarışmacı oluyorum galiba. Eline sağlık.
 • BlueGandalf
  Kisi gelip ego basinca yapinca ilk sorularda laf sokar tarza igneleyici sorular geliyor. Sizde fark ediyormusunuz?
 • Marab
  Buz yerine kum şıkkını seçen yarışmacı GTA Vice City oynamış olmalı.
 • Enteresan yarışmacılar ya😂
 • Haha çok güzel o hileli efsane yaa sınavda deneriz
 • Hahaha iyi
 • Güzel bir analitik bakış. Teşekkürler
 • Öpsünseniamcan
  Hepsi çok komik insanlar
 • Nedense kendine çok güvenenler ik soruda pert 😂
 • bigaripdunya
  aslında zeka gözden belli olur
 • TunahanYİĞİTT
  Valla çok güzelmiş ya çok güldüm
 • peterKıen
  Çok iyi bir içerik😁
YÜKLENİYOR...