Mutlaka İzlemeniz Gereken Savaş Konulu Filmler!

Sıkıcı geçen şu günlerde film izleyerek zaman geçirenler ve savaş filmi severler için izlerken keyif aldığım bazı filmleri sizinle paylaşmak istedim.

Anthropoid (2016)

Mutlaka İzlemeniz Gereken Savaş Konulu Filmler!

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde “Prag Kasabı” olarak bilinen ve “Nihai Çözüm” projesinin baş mimarı olan SS generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast anlatılıyor. Tarihi gerilim türündeki filmde sürgünde bulunan Çekoslavakya Hükümeti tarafından iki ajan, İngiliz gizli servisi desteğiyle Çekoslavakya'ya suikast amacıyla gönderilir. Ancak suikasti gerçekleştirmek hiç kolay olmayacaktır. Mutlaka izlenmesi gereken bir film!

Generation War (2013)

Mutlaka İzlemeniz Gereken Savaş Konulu Filmler!

İkinci Dünya Savaşı'nı Almanların gözünden anlatan film üç bölümden oluşmaktadır. Savaşın insanları nasıl farklılaştırdığı teması işlenen film savaş-dram türündedir. Film 1941 yılında, çocukluk arkadaşı olan beş arkadaşın (Wilhelm, Friedhelm, Victor, Greta ve Charlotte) Berlin'de buluşup, savaş bittiğinde tekrar aynı yerde buluşmak için anlaşıp, vedalaşmalarıyla başlıyor. Wilhelm Tazı Bölüğü’nde teğmen olup, kardeşi Friedhelm ise aynı birlikte görev yapan bir askerdir. Charlotte ise ordu için gönüllü hemşirelik yapmaktadır. Savaş bittiğinde ise son vedalaştıkları yere sağ dönemeyenler olacaktır. İzlemeye başladığınız andan itibaren kendinizi o dünyaya ait hissedeceksiniz.

Mayın Ülkesi (2015)

Mutlaka İzlemeniz Gereken Savaş Konulu Filmler!

Gerçek olaylardan esinlenen filmde İkinci Dünya Savaşı sonrası Danimarka sahillerindeki mayınları temizlemek amacıyla gönderilen Alman savaş esirlerinin hikayesi anlatılıyor. Film savaş-dram türündedir. Çavuş Rasmussen Danimarka ordusunda görevli bir çavuştur. Birliğine, sahilleri mayından temizlemek için Alman çocuk savaş esirleri gönderilmiştir. Çavuş Rasmussen başlangıçta çocuk esirlere karşı ne kadar sert olsa da zamanla onlara karşı bu tutumu değişecektir. Filmi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Savaş Konulu Filmler!
4
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Ağlaya_Jacqson
  Güzel öneriler, birkaç öneri de ben yapayım : Schindler’in Listesi, Gel ve Gör, Piyanist, Keskin Nişancı, Fury, Pearl Harbor, Savaş Atı, 300 Spartalı, Dunkirk, Dağ, Cesur Yürek, Gladyatör, Er Ryan'ı Kurtarmak, Truva.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • chocolate-milk
  Dikkat çekici konular, bakmam lazım. Sanırım bugün bir tane seçicem. Emeğine sağlık🙏
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

35
 • BlackSpace8
  Daha hiç birini izlemedim, izlenebilir. Teşekkürler
 • NutellaPopisi
  Furry , Full metal jacket , er ryan'ı kurtarmak bunları unutmuşsun
  • Unutmadım. Adı henüz “Kapıdaki Düşman, Hayat Güzeldir, Piyanist vb.” kadar duyulmamış olanları paylaştım.

 • esma_qc
  Ellerine sağlık.
 • şeraltınıkerincisi
  . Emeğine Sağlık 🎈
 • bakarım bunlara da bir ara :D
 • eren_demenyeterli
  Başarılı
 • Gizli Üye
  Çok güzel film tavsiyeleri. Eline sağlık. Müziği açıp keyifle okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/L-1zaYwXP80
 • Gizli Üye
  Savaş filmlerine oldum olası ilgi duymuşumdur.
YÜKLENİYOR...