11 ay

Evde tozların üstesinden nasıl geliyorsunuz? Tozla ilgili kullandığınız bir temizleyici var mı?

Evde temizlik yapıyorum. Evimiz meydanda her yerden çok sayıda araba geçiyor. Mahallede inşaat da var. Cadde üstünde oturuyoruz. Yazın hava sıcak evin bütün pencereleri açık kapatamayız. Evi haftada 2-3 kez temizlememe rağmen sanki eşyaların üzerine kum dökülmüş gibi oluyor. Nasıl çözerim bunu?
Evde toz
Evde toz
Fazla toz olduğunda burnuma kaşıntı yapıyor hapşırıyorum. Temizliği nasıl yaptığımı da söyleyeyim. Koltukların minderlerini sopayla dövüyorum üzerine nemli bir çarşaf örtüp. Sonra yerleri önce süpürge tutup viledalıyorum. Camları siliyorum ama 2. hafta hemen toz toprak oluyor. Mahallede her yer asfalt bir de yani. Örtüleri yıkıyorum sık sık makinede ya da silkeliyorum. Elektrikli eşyaları hem cam sil ile siliyorum hem de elektrik süpürgesiyle tozlarını çektiriyorum. Balkonları yıkıyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz tozları kolayca alan ve tozların tutunmasını engelleyecek bir temizleyici var mı?
Güncellemeler:
11 ay
Ulan kimse temizlik yapmıyor evi b0k götürüyor galiba.
Evde tozların üstesinden nasıl geliyorsunuz? Tozla ilgili kullandığınız bir temizleyici var mı?
6
2
Görüşünü yaz