Evdeki karıncaları öldürmeden nasıl yok edebilirim?

Evin içinde yuvalarını bulamadım. Hep mutfakta geziyorlar, ne kadar silersem sileyim kendi evleri gibi bellediler. :D Öldürmek istemiyorum limon, nane ikilisini denedim ama pek fayda etmedi. Onları öldürmeden nasıl çıkmalarını engellerim?
Evdeki karıncaları öldürmeden nasıl yok edebilirim?

1|3
3160

En İyi Erkek Görüşleri

• Tarçın kahve vs. Bunlara alışkanlık kazanıyolar ve 1 kilo döksende fayda etmez hale geliyor. Silme işleminde arap sabunu kullan. Çünkü bütün hayvanlar gezindikleri bölgede kılavuz bir koku salgılar. Kaybolmamak ve kendisiyle birlikte yaşayanlara kılavuz olmak için. Karıncalardan örnek vereyim en kolayı. Hep bir çizgi halinde ilerlerler. O kokunun üzerinden gittikleri için. Arap sabunu doğal ve dezenfektan olduğu için hem zarar vermez hem de bıraktıkları iz kokularını yok eder. Bunun sonucunda da gözle görülür bir azalma farkedeceksin. Tabii ki bir kerede olmuyo periyodik olarak 3-4 günde bir tekrarlaman lazım. Mustakil evde otururken karınca sorunum çoktu. Böyle çözdüm ben. Zarar vermeden diyerek ne tür olursa olsun hayvanları seviyo olmanı da ayrıca takdir ediyorum. 👏👏

1|0
    0|0
  • Ananemlerde de olmuştu limon kesip yere koyuyolardı limonun oldugu yere gelmiyomuymus oule bisey her kose basinda küflenmis limonlar vardi 😅 bence en garanti çözüm evcil karıncayiyen almak evde dolansın karnını doyursun ekolojik dengeye yardım ettigin icin sevap bile kazanabilirsin 😅

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Sevgili ev sahibi,
    Biliyorum ki beni istemiyorsunuz. Eğer gerçekten istemiyorsanız lütfen beni öldürmeyin. Ben salatalık kabuğundan nefret ederim. Girdiğim yerlere salatalık kabuğu koyarsanız, anlarım ki beni istemiyorsunuz ve evinize girmem. Sıradan bir tebeşirle sınır çizerseniz ben o çizgiyi asla geçmem. Eğer limonu küçük küçük keser ve gireceğim yerlere koyarsanız anlarım ve girmem. Ayrıca rahatsız olmazsanız, cam kenarlarına sarımsak da sürebilirsiniz. Ben sarımsak kokusu duyduğum yere asla girmem. Ama lütfen bebek pudrası dökmeyin. Onlar beni öldürür. Pudra nefes yollarımı tıkar çünkü.. Eğer bunları yaparsanız, sizi hiç rahatsız etmem!.

1|1
    0|0
  • "Sevgili ev sahibi,
    Biliyorum ki beni istemiyorsunuz. Eğer gerçekten istemiyorsanız lütfen beni öldürmeyin. Ben salatalık kabuğundan nefret ederim. Girdiğim yerlere salatalık kabuğu koyarsanız, anlarım ki beni istemiyorsunuz ve evinize girmem.
    Sıradan bir tebeşirle sınır çizerseniz ben o çizgiyi asla geçmem. Eğer limonu küçük küçük keser ve gireceğim yerlere koyarsanız anlarım ve girmem. Ayrıca rahatsız olmazsanız, cam kenarlarına sarımsak da sürebilirsiniz. Ben sarımsak kokusu duyduğum yere asla girmem.
    Ama lütfen bebek pudrası dökmeyin. Onlar beni öldürür. Pudra nefes yollarımı tıkar çünkü.. Eğer bunları yaparsanız, sizi hiç rahatsız etmem!.
    Ama unutmayın. Beni içeri almazsanız bile kapının önüne bir kap içerisinde su bırakırsanız, tüm kardeşlerim ve dostlarım adına size minnettar olurum...
    Karınca."
    (Karıncanın mektubu...

2|3
    0|0
    • Salatalık kabuğu cidden işe yarıyo onlar en çalışkan varlık öldürmeye gerek yok o mektupta öldüren ve uzaklaştıran şeyler yazıyo bakabilirsin

• O ne tatlı yazı ya insanın karınca olası geliyor 😊

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 58

• Karincalari uzak tutan bir toz var ayni sarimsak gibi kokuyor yani birakin karincalari siz bile kacarsiniz o derece. Oldurmuyor direkt kokudan kaciyorlar.

1|0
    0|0
  • Bunun tek bir yolu var. David copperfield den rica edeceksin. Bir hokus pokus yapacak hepsi yok olacak. Ama o adam bu iş için bir milyon dolardan aşağı gelmez Türkiyeye haberin olsun.

1|0
    0|0
  • karıncalara bu bakışı atarsan evini terk ederler korkudan sdfsdfsd
    galeri12.uludagsozluk.com/567/dogus_699060.jpg

2|0
    0|0
  • kahve koy karıncaların dolaşabileceği yere. Kahve kokusu evdeki tüm diğer kokuları bastırır ve evden uzak tutar.

2|0
    0|0
  • Tarçın serpiştir olduğu yere uzaklaşırlar tarçının kokusuna gelmezler

1|0
    0|0
  • hic bir yolu yoksanirim öldürerek evet ilaclayarak vs cözüm cok ama zarar vermeden hic duymadım

1|0
    0|0
  • Boraksla 50% bal ya da reçeli ksrıştır, onu yedilermi işleri biter. Kurursa yiyemezler yenisini yapman lazım.

1|0
    0|0
  • Karıncalar yapı itibariyle yuva olarak gördükleri bir yeri kolay kolay terk etmezler, zor iş kolay gelsin.

1|0
    0|0
  • Elektrik süpürgesine çek ve süpürgeyi dışarda müsait bir yere boşalt ya da bahçenize ufak ufak yiyecekler bırakabilirsiniz

1|0
    0|0
  • Ard arda lokumları diz dışarıya kadar sonra lokum kutusunuda dışarıya bırak onlar lokumun madenini bulunca geri gelmezler belki :D

1|0
    0|0
  • şeker mi tuz mu ne ikisinden biri kaçırıyodu sanki onları

1|0
    0|0
  • Birini öldür, diğerleri cenazesine gider.
    Limon koy bulundukları yere. Ufak bir dilim.

2|0
    0|0
  • Her canlı gibi o da yiyecek için geliyor... ortamı temiz tut

1|1
    0|0
  • Notere git evi boşaltmaları için ihtarname gönder eğer verdiğin süre içind e tahliye etmezlerse icra yoluyla at dışarı onlari saygilarimla

2|0
    0|0
  • Toz şekerle, evin kapısından dışarı doğru ince uzun bir şerit yap. Takip edip gideceklerdir.

2|0
    0|0
  • Ekmek kırıntılarını karşı evin kapısına kadar ufak mesafelerle diz

1|0
    0|0
  • Birini öldürüp dışarı at. Diğerleri cenazesine gider

1|0
    0|0
  • Kibarca rica et bakalım 😄 ortalıkta yiyebilecekleri bir şey kalmazsa zamanla giderler.

1|0
    0|0
  • Görüldükleri yerlere tarçın yahut kahve serp, etkisi büyük.

1|0
    0|0
  • Naftalin koy ve koyduğun yerlere karınca gelmez 😊😊

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 29

• Ilactan başka hiç birşey fayda etmiyor. Ne yazıkki saklandıkları yerleri kapatabiliyorlar. Gerçekten şok olmuştum görünce. Marketlerde satılan karincasavar var zaten onla da dolu dolu gitmiyo 1 sene anca kesiliyo

1|0
    0|0
  • Bir suya 66 Allah oku evdeki karıncaların gitmesi niyetine ben öyle yapmuştım suyu bütün eve serp resmen evden göç ettiler

1|0
    0|0
  • Benim arkadaşımında büyük problemiydi herşeyi denedi fayda etmedi sonra deliklerine un koydu gelmediler bir daha

1|0
    0|0
  • Yok etmek Allah'a mahsustur. Tuz ya da şeker dök yere. Karınca gidiyor. Ama tuz mu, şeker mı onu hatırlayamadım. Viledanin içine su koy, suyun içine sirke kat. Evini süpür, sil. Bu yöntem de iyi geliyor karıncaların gitmesi için

1|0
    0|0
  • Evin dışına doğru toz şeker dök zamanla giderler herhalde

1|1
    0|0
  • Önce sirkeli su ile temizle her yeri
    Sonra ilaçlar var, toz şeklinde, köşelere serp ve cam önüne...

1|0
    0|0
  • Etrafa limon koyanları duydum ama işe yarar mı bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • Naftalin koy adminim eğer gitmezlerse wingardium leviosa deyin uçarlar 😄

1|0
    0|0
  • Salatalık kabuğunu duymuştum ama denemedim gerçi evde karınca Yok

1|0
    0|0
  • Ben kolonya döküyodum eskiden ama karınca evin bereketidir dedikleri için artık dökmüyorum 😄😄

1|0
    0|0
  • Zor gözüküyor bizde de var ölmeden yok olmuyor günah bir yerde ama bilmiyorum başka ne yapabilirdim

1|0
    0|0
  • Karanfil ve limon kullanarak uzaklaştırabilirsin 😊

1|0
    0|0
  • Defne yaprağı koyunca gelmiyorlar.

1|0
    0|0
  • Tarçın kesin çözüm yuvanın ucuna dök

1|0
    0|0
  • patates kabuğuna gelmiyorlarmış sanırım bir dene