Türkiye'de Bir Yasa Çıkarma Şansınız Olsaydı bu Ne Olurdu?

-Eşcinsel evliikleri yasallaştırırdım.
-Ya da Konya ya özerklik vererek şeri kanunları olan bir yasa çıkarmasına izin vererek. Laikliği kabul etmeyen tüm dindar nüfusu oraya kapatırdım.

#TurkeyTürkiye'de Bir Yasa Çıkarma Şansınız Olsaydı bu Ne Olurdu?

0|0
1758

En İyi Erkek Görüşü

• İtin duasi kabul olsa gökten kemik yağarmis.
    Konya kadar guzel ilmi var bunlar hep önyargi cahillikten

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• -Kadınların güvenliğini sağlayan daha ağır kanunlar..
    -Kimsesiz çocukların geleceği için daha iyi koşulların olduğu bir yasa..
    -Taciz ve tecavüzden girenlerin birdaha asla dışarı çıkmamasını sağlayacak yasa..
    -İnsanların emekli olduktan sonra bir daha asla çalışmaması için gerekli bütçenin sağlanması için yasa..
    -Eğitimin en iyi yerlere gelmesi insanların sene boyunca çalışıp didinip sonunda sadece bir sınavla geleceğinin belirlenememesi için bir yasa..
    -Milletvekillerininde tıpkı diğer çalışan insanlar gibi maaş alması için bir yasa..
    -İnsanların geleceğini güvence alabilecek bir yasa..
    -Daha fazla okul ve sağlık kuruşlarının yapılması için bir yasa..
    -Ve insanların huzur içinde kimsenin kimseye karışmadığı özgürce istediği gibi yaşamalarını sağlayacak bir yasa..
    Fazla mı oldu Ne..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 57

• Birşey sorabilir miyim laik'liğin tam anlamını biliyor musunuz?

Müslümanların haz etmediği laik'lik değil ki > müslümanlarda yanlış biliyor o yüzden laik'lik istemiyoruz deyip duruyorlar oysa istemedikleri şey farklı.
    Laik'liğin modern yaşam gece kulübü filan olduğunu sanıyorlar bu yüzden müslümanlar laikliği sevmiyor, laik'lik ise bambaşka birşey yani yargı sistemi Türkiye Cumhuriyetle yönetilen, mahkeme kuralları laiklik ile işleyen bir ülke, laik'lik ülke yönetim biçimi değil yargı biçimidir.
    Mesela siz laikliği seviyorsunuz laik'liğin mahkemede karşılığı bir erkek bir kadına tecavüz ettiği zaman dini kurallarda o erkeğin cezası hiçbir şekilde hafiflemez katiyen idam edilmesini ister, müslüman zihniyeti tecavüz edeni kesin şekilde cezalandırır, ama laik mahkeme der ki, kadın kısa giymiş, kadın ses çıkarmamış, kadın erkeği tahrik etmiş , karşı koymamış vesaire 3/1 oranında indirim yapar laik'lik bu aslında suçluya mahkemede insan gibi davranılmasını sağlar. Hırsızların eskiden kolları kesilirdi tecavüzcüler idam edilirlerdi, ''laik'lik tecavüzcü ve hırsızların bu şekilde cezalandırılmasını engellemek için çıktı. Suçlular ölmesin diye.

0|0
    0|0
    • Laik'lik Kuran-ı Kerim'den gelen birşey.
      Din işlerini devlet işlerinden ayırmak demek, (kastedilen devlet işleri mahkeme vesaire'dir)
      Gece kulübüne gitmek özgürçe giyinip özgürce dolaşmak değil.

• Cami ve tarikatları kapatmak. Suriyelileri def etmek. Dincileri araplara gondermek.

3|0
    4|2
  • Tüm illerde yüksek güvenliği başlatırım bütün türkiyede sokaklar tek tek aranıp doğuya ordu yollarım hdp ye idam eylem yapanlar olursa ömür boyu hapis
    Çocuk tecavüzcülerine ömürlük hapis doğuda polise taş atanlara ömür boyu hapis polise ve diğer askeri personele suçluyu öldürme hakkı suçu ne olursa olsun polise sataşmak gibi hdp ve destekçilerine ömürlük hapis
    Türkiyede bütün hdp bayrağı olan eve roket doğudaki hdp lileri ömürlük hapis ben Adıyaman da yasıyorum Adıyamanlıyım

2|0
    0|0
  • Sen mide bulandırıcı, itici ve beş para etmeyen bir döl yığınığısın. Senin gibileri adam yerine koyup da konuşman bile. Ancak vericisin pis şahsiyet! Sana bir engel KOYAYIM!

0|1
    0|1
  • bir yahudiye göre mantıksız istekelr
    1- yahudi şeriatında eşcinsel evlilik yasak
    2- dünyada şeriatı tek uygulayan ve kitaba göre şeriatla yönetilen ülke israil (tevrat şeriatı)

çelişmedin mi şimdi kendinle sen?

1|1
    0|0
    • 1. Reformist yahudiyim sen kendı mezhepcıklerını ezberle ogren.
      2. Çelişmedim

• Tanımak gerekmez cahil sarı ışığa benzer yanıp söner

• onu profil fotona bakınca anlamıştım zaten

• Jewleri calismadan ve yorulmadan rahat bir hayat surmeleri icin hapsederdim. Hapishaneye de jewlerin emrinde calismalari için katil ve tecavuzcu mahkumlari getirtirdim. ^^

0|0
    0|0
  • Cumhuriyetin temellerini sağlamlaştırmak, laikliği güçlendirmek

2|0
    0|1
  • Tüm pkklıları İzmire gönderirdim yoldaş yoldaş yaşardınız. 😂

1|2
    3|1
  • 2. Maddene Katılıyorum , Düşüncelerimin Avukatı oldun

2|0
    3|1
  • idam yasasını çıkartır seni asardım

1|1
    3|0
  • Yasa bir ise yaramaz bunu koruyup kollayacak birim lazim

1|0
    0|0
  • Kişisel hayata karışanlara ağır cezalar verirdim.(1 yasa ile bir b*k değişmez bu memlekette ama kökten silmek lazım hepsini.)

1|0
    0|0
  • Senin görüşünden olmayana saygın yoksa sen ne kadar doğrusun bunu sorgula. İnsanları cek kalıp yapamazsın. Kendi doğrularını karşıya kabul ettiremiyor isen kendini sorgulamslısın

1|0
    0|0
    • ocak dışısın kültigin

• Evrensel ni düşünce yapısına sahip olmak için doğru okuyup doğru anlamak gerek. Dinci gruplar da sen gibi diğerlerini ötekileştirme yapıyor farkınız yok

• Saat 22.00'dan itibaren, ergenlerin dışarı çıkmasını, parklar da, kuytu yerlerde içip, her haltı yiyen gençleri yakalanıp, ailesine ihbar edilme kanunu çıkartabilirdim. Genel ahlak yasası çerçevesinde

2|0
    0|0
  • Her iktidar Atatürk'ün 6 ilkesine uymak zorundadır. Olurdu muhtemelen

2|0
    1|1
  • Yaşlı ve ders anlatmayan hocaları idam ederdim

0|0
    0|0
    • Fosilleşmiş hocalar.

• bir bitmediler. Kağıttaki formülleri okuyor, aynısını tahtaya yazıyor. Onu ben de yaparım ille prof. dr. etiketlerimin olmasına gerek yok

• tecavüzcülere idam getirirdim..

1|0
    0|0
  • kalkan T. C tekrar koyardım okullarda andımızı okuturdum

1|0
    0|0
  • Uyuşturucu ve esrarı yasallaştırırdım daha kalitelisini ve sağlıksını tescilennmiş olarak kullanmak daha iyi olacaktır bir daha gelmeyeceğim bu hayata sonuna dek yaşanması gerekiyor. her anım değerli

0|0
    0|0
  • saat 10 dan sonra alkol satışıı yasağını kaldırır sigara yasağını kaldırır tekel ürünlerinden vergi alınmasını engellerdim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 16

• Nerde sapkınca ve şeytanca birşey var zaten bizim ergenlerimiz onları yasallaştırır. Faydalı ne işiniz vardı zaten de ülkeyle ilgili fikrinizde bir fark görelim. Daha ülkenin adını bile TÜRKIYE diye yazmayıp #turkey diye betimleyen bir zihniyet nekadar vatanperver olabilir tartışılır. Onu bunu boşverin de iyi ki yasalar ve kararlar sizin elinizde değil yoksa çoktan tarih olmuştu şanlı Türk Milleti. Ecdadınızdan utanın, milyonlarca insan sizin bizim ferahımız için canını hiçe saydı bunun için mi? İslama aykırı ne varsa yapıp özünü ve atasını unutsun diye mi. Anladık kuldan utancınız kalmamışta bari Allahtan korkun. Kendini laik zannedip insanları sınıf sınıf ayıran bir zihniyet asla ama asla ne laik ne de demokratiktir! Ne Mutlu Türküm Diyene! Dindarı da benim dinsizi de.

0|1
    0|0
  • İdamı getiririm ben direk yasa masa anlamam. Tecavüzcüleri o sahip çıkamadıkları çükünden başlayarak. Teröristleri de askere polise sıkan o ellerinden başlayarak teker teker kestirip sonra da astırırım.
    Vay canına süper

0|1
    0|0
  • Eşitliğe, halkın özgür iradesine ve bilumum insanı değerlere saygısı olmayan eğitim sistemini değiştirmenin bir çok şeyi kendiliğinden çözecegine inanıyorum. İnanç özgürlüğü sağlandığı nokta da herşey yoluna girecektir. Çünkü dinler ve seksizm birbirine hizmet ediyor. Kadınlarının özgür olmadığı bir ülke de asla sağlıklı düşünen çocuklar yetişemez..

1|1
    0|0
  • Laikliği ortadan kaldirip şeriati getirirdim

0|3
    3|0
  • Kimsenin kimseye karisamiycagi kapalilarin kapali diye vatan haini ilan edilemiycegi aciklarin mini etek giydi diye tekmelenmiyecegi bir düzen olusturmak isterdim vatan hainlerini icin idam isterdim turkiye gibi %80 muslumanim diyen bir ulkeyide konyaya sıgdırmak icinde hayal dünyan baya genismis asıl ben musluman olmynlari izmire kapatmak iisterdim boylece herkes daha mutlu olurdu

1|0
    0|0
  • Katılıyorum sana da şöyle başlıklar sinir krizi geçirmeme sebep oluyor ne zaman bu kadar yobazlaştık çıldırıcam adam şeriat diyor ya işin kötü tarafı kadınlar da şeriat istiyor. ya şeriat olan yerlerde kocasından habersiz evin önüne mi ne çıktı diye kadını binadan attıkları videolar vardı böyle mi olmak istiyorsunuz? hiçbir hakkınız yok hayvan kadar değeriniz yok.. Siz kendinizi değersiz görüyorsanız aptal bir hayat yaşamak istiyosanız arabistana gidin burası zorunuza gitsede laik bir ülke umarım daha iyi günleri olucak bir kaç yobaz bunu bozamaz..

0|0
    1|0
  • Pedofili suclularini veye suca tesebbus eden hayvanlarin kirec kuyusunda katlini onaylayan bir yasa olabilirdi..

Laikligi kabul etmeyen TÜm dindar nüfus?
    Provake yapma!!!

0|0
    0|0
  • Laik olmayan devlet başkanlığı yapamaz diye kaldırılma hükmü olmayan bir yasa koyardim ve siyaset sırasında dinden bahsedenler direk yetkisinden men edilirdi

0|0
    0|0
  • Senin kafana taş mı düştü 😂😂 ne bu Türkiye sevgisi sen ki Ermeni İsrail sevdalisiydin. Çıkarın ne acaba 😆😂😂

1|0
    0|0
  • Cemaatçilere idam hepsine

0|0
    0|1
  • İnsanları ötekileştirip ayırmak yerine yapıcı bir şekilde ortak paydada toplardım

0|0
    0|0
  • Eşcinsellere idam getirirdim
    Bütün solcu kesimi ise sınır dışı ederdim

0|1
    2|0
    • Bu arada lazın ahlaklısı
      Zazanin ahlaksidir
      ;)

• Kurban ol sen solculara Cumhuriyetin temeli merkez sol

• Nerden bilecekler onlar cumhuriyet laiklik falan yobazlar şeriat istiyor onlar ama burası Türkiye Cumhuriyeti Atatürk 'ün ilkelerini unutmadık unutturmayacağız laikliğe karşı olanlar yallah arabistana.

• Kesinlikle faizi silerim.

0|0
    0|0
    • Türk devletinin dini islam
      Dini kabul etmeyen kim varsa hatta inanip bir tek kurala bile karşı geleni Avrupa'ya def ederim.

• sevicem he

0|0
    0|0
  • İlk madde ne iğrenç bir düşünce. Nasıl insanlarsınız siz ya. K*smuksun kızım sen

0|0
    2|0
    • Yobazlığı bıraksanız artık diyorum 2017 de yaşıyoruz biraz gelişim gösterin.

• Eşcinsellik olayı hakkında yorum yapamıcam hormonal da olabilir ki ben ama konumuz o deildi eşcinsel evlilikleri yasalastırmaktı ki bu daha farklı bir konu. Sen her turlu escinsellik haklarını verirsin dernek kurmaları vs. Zaten trde simdi de ole de ancak eşcinsel evliliği bizim toplumumuza göre cogunluk yabancı ve kapalı İtalya gibi mesela uygulayamazsın ve kültürel altyapı normlar sana anlatmıştım istesen de olmaz yanı düşünsene 2 erkek onunde el ele tutuşmuş sen annenle gezerken goruosun düşünmesi bile bir garip özgurluk de sınırsız, deildir bunu unutma sen eşcinsel evlilik serbest olsun dersen yarın biri de enstet serbest bırakılsın der o yuzden ozgurluk sınırsız deildir , ayrıca yine bu olayı da dine bagladıgın için tebrikler kültür gelenek görenekler vs bunla daha cok ilgiliydi bu

• Neden Konya? Eski sevglim Konya'lıydı çok modern kültürlü bir gençti

2|0
    0|0
Yükleniyor... ;