+1 yıl

Allah'a neden beni yarattın deme hakkın yok!-eğer aklın varsa, aksini iddia edebilir misin?

X- Eğer Allah sizi yaratmamış ise

Sizin vücut bulan bir beyniniz, ve uzayda kapladığınız yer olmayacaktı, 0 alırsınız burada zira burada eksi vermek doğru değil, çünkü beden yerine ruhu yaratma olasılığı vardır.
Pekala siz ise, Allah'a neden beni yarattın diyerek, ruha da bir saygısızlık ediyorsunuz ki bu sizin bir hiç olduğunuz anlamı taşır -x alırsınız. Zira siz bir hiçken, cenneti kaybedersiniz, ama cehennemi de kaybedersiniz öyleyse 1 alırsınız. Zira ne ile çarpılırsa çarpılsın kendisi olan hiç'i veriyor. Öyleyse toplamda (-x+1+0) almış olursunuz, bu da demektir ki
(-x0) demektir.

Y- Eğer Allah sizi yaratmış ise

Sizin vücut bulan beyniniz, ve uzayda kapladığınız alan olacaktır ki, bu bir başlangıçtır. Burada 2 alırsınız zira 2 katını alırsınız hiçlik ile orantılı olarak. Ruhunuz da yaratılmıştır öyleyse, siz bir insan sıfatındasınız ki burada da 2 katını alırsınız hiçlik ile orantılı olarak. Şimdi cennete gitme olasılığınız da var, gitmeme olasılığınız da öyleyse burada alınan değer 1 dir, zira eşittir her şey lakin bu noktada Allah size akıl veriyor, ve o akıl cennet için bir seçenektir, zira sen inanmamayı seçersen ya var ise Alllah? bir hiç uğruna inanmamayı seçmek -1 alırsın, ama ya varsa? inanmayı seçersen +1 alırsın öyleyse bu bize aklı kullanan insan olarak +2 verir, öyleyse denklem (4y+2)

Her ikisini birleştirdiğimiz de 4y+2=-x+0 bunu denkleştirmeye gittiğimiz de 0 karşıya gitsin bir şey değiştirmeyeceği için 0 ı karşı tarafa atarsak neyi verir? yine 0 öyleyse yeni deklem
4y+2=(-x) pekala şimdi hangisi akıl kaarı?

Allah sana 1 milyon dolar para veriyor (akıl) sen bunu borç yapıp, 3 milyon dolar zarar yapıp (psikolojini kendi kendine bozarsan) Allah'a neden dersen? burada suçlu elbette kuşkusuz yine sensin.
Allah'a neden beni yarattın deme hakkın yok!-eğer aklın varsa, aksini iddia edebilir misin?
6
0
Görüşünü yaz