+1 yıl

Babamın şu tavırları beni rahatsız ediyor?

söz veriyor tutmuyor bu beni sinir ediyor. Mesela 3 ay öncesi kitap fuarına götürmek için söz verdi ve ben tek başıma gitmek istemedim yanımdaki kuzenlerimle dedin o zaman kabul etti. Şimdi ise kuzenlerin gelmesin diyor. 2 kuzen gelecek onlara söz verdim şu saatte bizde olsunlar gideceğiz diye. Babamın bu tavırına sinir oldum. Gecen bir de yemek yerken annem evle bir şey yaptiracakti. Ben de annem gibi konuşunca babam hemen " Bunu söyleyecek en son kişi sensin diyor işin yok gelmiş bu konuşmaya dahil oluyorsun" Sürekli işsiz olduğumu vurgulayıp duruyor. Sanki ben bilerek işsizim. Geçen sene mezun oldum. Ve yaşadığım yerde bana uygun meslek yok olsa da tecrübeli istiyor. Basvurduklarim var bekliyorum görüşmeye çagrilmayi. Ama ailemin bana işsiz olduğumu yüzüme söylemlerinden yoruldum. Kendimi geliştirmek için kurslara gidiyorum. Ygs zamanında bile bana sürekli kazanamazsan bu fabrikada çalışacaksın diye söylerdi. Ailem bana motive vermek yerine tam tersi olumsuzluk veriyor. Ders çalıştığım zaman görmüyorlar bilerek çalışmadığım zaman ise hiç calismiyorsun ki diyorlar. Fuara niye götürmüyorlar ki kitap okumamisın ne zararı var? 😢
Babamın şu tavırları beni rahatsız ediyor?
0
1
Görüşünü yaz