+1 yıl

Gerginlik aninda sakin ve sabirli olma özelligimi kaybettim, bunu tekrar nasil saglayabilirim arkadaslar?

Arkadaslar benim annem mükemmelliyetci oldugu icin beni de herseyin en iyisini yapma ve olma konusunda sürekli telkin ediyor ama genelde asiriya kaciyor bu durum. Cok fazla müdahelesi var, ve aslinda sorun bu degil yani her anne böyledir. Kötü bir niyeti yok, gercekten iyi niyetli ama kendini ifade edecegi zaman gercekten yanlis kelimeler seciyor ve cok sivri dilli bir sekilde ifade ediyor aslinda söylemek istedigini, bu da ister istemez geriyor beni. Yani kastetmiyor ama istemeden rencide ediyor kiyasliyor vs gibi oluyor. Ben daha önce bu durumda cok sakin ve sabirli olabiliyordum, hircinlasmiyordum ve söylemek istedigim ama söylememem gereken seyler olunca susabiliyordum. üzüldügum halde annem üzülmesin diye yutuyordum yani o sözleri. Ama sanirim söyleyemediklerim fazla birikti bende patlamaya basladim artik, sabrimi sakinligimi yitirdim. Akliniza sinirden cilgina dönmüs biri gelmesin, ama gerginligimi disa vuruyorum biraz. Söylememem gerektigini bildigim seyleri annem o sekilde konusunca kontrolsüz söylemis oluyorum tutamiyorum kendimi bilmem. Terbiyesizce saygisizca birsey söylemiyorum akliniza öyle birsey gelmesin, sadece ses tonum yükseliyor ve normalde söyleyince normal karsilanacak birsey yüksek ses tonuyla söylenince incitici olabilir. Annemi degistiremem ama kendimi eski halime döndürüp degistirmek istiyorum. Nasil tekrar o eski sabirli ve sakinligini koruyabilen insan olabilirim ki? Hem annemi istemsiz üzmüs oluyorum, hemde o üzüldü diye tekrar kendim üzülüyorum. Annemde üzmek icin söylemiyor ama söylediklerinin üzecegini hesap edemiyor bunu belirttim ama iste degismez artik.

Sabrimi ve sakinligimi nasil korumami önerirsiniz?
Gerginlik aninda sakin ve sabirli olma özelligimi kaybettim, bunu tekrar nasil saglayabilirim arkadaslar?
1
2
Görüşünü yaz