+1 yıl

Ne yapmalıyım sizce?

Ben 3 o ise 5 yaşındaydı. 2 katlı bir binaydı aslında ama 2 çelik kapı dışında bir evden farksızdı bizim için. Her anımı onunla geçirdim, çocukluğuma dair herşey onunla ilgili. şu an 20 yaşındayım o ise 22. birbirimizi en son yaklaşık 12-13 sene önce görmüştük ta ki, haftalar öncesine kadar.. Ablası aracılığla konuşmaya başladık. Konuşmamızın 2. günü İstanbul muhabbeti döndü ve gelmem çok zor demiştim, Sonraki gün bilet alırken buldum kendimi. Taşındığımdan beri hayalini kurduğum şehire o hayatıma tekrar dahil olduktan sonra kavuşmuştum. İkimizde şok olduk tabi.. Buluştuk, eski mahallemize gittik. Yurt dışına çıkma planım var ve onunda aynı düşüncesi varmış ve ikimizde aynı ülkeyi istiyormuşuz.. Birbirimizden habersiz büyüdük ve hayatın bizi bu tesadüflerle karşılaştırması gerçekten şok etkisi. Bana "daha önce rastlaşmalıydık" diyip duruyordu. Farklı anlamlar yüklemek aklıma dahi gelmedi. Ama o bambaşka anlamlar yüklemiş.. Kız arkadaşıyla ilgili konuşuyorduk ve birden bire, " sana daha önce rastlaşmalıydık diyip kız arkadaşımı anlatmam çok tuhaf oldu.." dedi. Bu cümle herşeyi görmem için yeterli bir sebep oldu. Bana önceden karşılaşsaydık biz olabilir miydik? dedi. Önce bir sessizlik oldu bende. Elim ayağıma dolandı. Ben seni o kalıba koyamam dedim. Farklı şartlar altında olsaydık yeni tanışmış olsaydık olur muydu? dedi. Olabilirdi dedim. Ve bu konuşmalar ciddi ilerleyen ilişkisi eşliğinde oldu.
Güncellemeler:
+1 yıl
Net bir cevap vermem için o kadar ısrarlıydı ki, gecenin 3ünden sabahın 6sına kadar bu konuda takılı kaldık. Ertesi gün arayıp gece çok ısrar ettim biliyorum seni kırdıysam özür dilerim dedi. İçim hiç rahat değil sana kendimi ifade edemedim tarzı konuştu. Bende abimsin dedim...
+1 yıl
Abi demeyelim de dedi.. Böyle bir düşüncesi olmadığını söyledi ama davranışları o yöndeydi. Benden olumlu tepki almadığı için böyle yapıyor gibiydi. Şimdi size soruyorum, Ne yapmalıyım? Kız arkadaşı var neden bana böyl
Ne yapmalıyım sizce?
3
1
Görüşünü yaz