4. vitesten 2. vitese aşağıdaki yöntemlerden hangisi ile alınır?

Boşa alıp yavaşladıktan sonra 2'ye mi almalı? Yoksa 3-2 diye mi indirmeli?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bence frene bas sonra 2 ye al cunku balata o sekilde erir motor iste 3 2 diye yaparsan arza verir ömrü kisalir ama balata ucuz

1|0
    0|0
    • 3 -2 yapmak zarralı mı diyorsunuz?

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 19

• normalde sıralı çıkıp sıralı inersin ama ani hız değişimlerinde o anki hıza göre vitesini değiştirirsin

1|1
    0|0
  • Bu trafigin duruma göre değişir acil bı durum olur 4-3-2 frenle de yapabilirsin makul hızlarda 4-2diyede yapabilirsin...

Bigün 5. Viteste giderken bı bayanın sol şeride atlatyp yavaşlaması yüzünden frene abandim kaymaya başladı ve makul bı hızda 2ye çekerek kompresör ve fren yaparak zor durdum... Eğer 2ye cekmeyip frenle devam etseydim önde ki araca fena girecektim...

1|0
    0|0
  • doğrusu sıralı düşmen ama kendinden eminsen boşa al yavaşlayınca 2 ye al kendine daha da güveniyorsan vites düşmeden yavaşla 4ten 2 ye al gaza bas hatta bu boşta gitmenden daha doğru olur

1|0
    0|0
  • Biraz hızını düşür mesela 40 lara falan düş sonra 4 ten 2 ye direk alabilirsin 3 e almadan da 2 ye alınabilir ama hını iyice düşürmen lazım yoksa araba silkeleme yapar

1|0
    0|0
  • ister 3 e düş ister direkt 2 ye tak sorun olmaz
    2 ye takarsan araba motor freni yapar acil yavaşlamak istiyorsan bunu kullanırsın normal yavaşlasın istiyorsan 3 e takarsın

1|0
    0|0
  • İkisi de olur hıza göre..

1|0
    0|0
  • Fark etmez. Ben 4 ten 2 ye inmeyi tercih ediyorum çoğu zaman. Supram olsa tek tek giderdim.

1|0
    0|0
  • Vitesi boşa aldıktan sonra hızına göre vitese alırsın arabanı ne kadar hız o kadar yüksek

1|0
    0|0
  • 3 2 diye çünkü boşa alıp 2 ye çekersen devir ayarlı deilse sanzumana zarar verirsin

1|0
    0|0
  • her ikisi mümkün lakin acil bir durum yoksa vites atlama

1|0
    0|0
  • 4 te giderken vitesin üstünde R harfi var ya işte ona tak, o roketi temsil ediyor, hızlıcana gidersin gideceğin yere. hem de otomatikte gidiyor direksiyonu bile tutmana gerek yok.

0|0
    1|1
  • Sen 3 2 diye git

1|0
    0|0
  • 3 2 diye :)

1|0
    0|0
  • Akbil kullan sen

0|0
    1|0
  • tavsiye edileni sirayi bozmamak ancak gerekli durumlarda 4'ten 2 ye alinmasi da gayet dogaldir.

0|0
    0|0
  • yavaşladıktan sonra

0|0
    0|0
  • ikisini de yapabilirsin ben 5. vitesten boşa alip yavaşlayip sonra 2 ye aliyorum :)

0|0
    0|0
  • Kaçla gittiğine bağlı. 4 teyken 100 basabilirsin ve hemen 2 ye alırsan 4-5 bin devirlere çıkan araç çok bağırır. Bu iyi değil. 50 ile de 4. Viteste seyredilir ve 2 ye alabilirsin. Araba hafif bağırır yavaşmala eğilimi seyreder

1|0
    0|0
  • 3-2 diye arabyi bozacan 😄

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 3-2 diye

1|0
    0|0
  • konusuna gör değişir :D

0|0
    1|0