Niye kimlige Dini: islam yaziliyor?

Onlara ne ki? Turkiye cumhuriyeti kimliğini taşıması dininin kesinlikle islam olmasi gerektigini gostermez ki. Herkes buyuyunce dinini secer kendisi yazdırır. Yeni kimlik nasıl bilmiyorum tabi bunu kendim icin soylemiyorum genel mantık bu olması gerekir.

0|0
112

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun bir tık üstü, geçen gün bir tane bilgi yarışmasında "bizim peygamberimiz kimdir" diye bir soruyla karşılaştım. Şıklar; Muhammed, İsa, Musa, Davut. Soranın egoistliği şahane. Keşke ben de bu kadar benmerkezci düşünebilsem.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kimliklerde yazılan dini kategorisi, kimin gayrimüslim, yani azınlık olduğunu belgelemek için vardır. en azından başlangıç adımı budur. ülkenin ilk kuruluşunda hedeflenen, müslüman ve türk bir millet oluşturmaktı; o hane de bunun belgelerinden biriydi aslında. anlamını tamamen yitirmiş ya da başka bir anlam kazanmış olsa bile, bugüne kadar kalmış işte.

şimdi bile değiştireyim desen istediğin dini yazdıramazsın, nüfu müdürlüğündeki din listesinde var olanlardan birini seçmen gerekir.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• eskiden de müslüman değilse dini neyse onu yazdırabiliyordu zaten , ki müslüman olmayanların bazı şeylerden muaf olması olayı var din belirtilmeyecekse muafiyet durumununda kalkması gerekir olayın aslı bundan ibaret ama şimdilerde genellikle ortalığı karıştırmak için oluşturulan muhabbetler olmayan mezheplerin kurulması bazı mezheplere din ayrıcalığı istenmesi ama din ibaresinin resmiyette kalkması falan hep israilin oyunu bunlar ;)

1|0
    0|0
  • kızda haklı 😏

0|0
    0|0
  • Ülkenin yüzde 95 i Müslüman olduğu için

0|0
    0|0
    • %95in %30u muslumanligini yerine getirebiliyorsa helal %60 ı sadece sözde musluman

• Sonuçta Müslüman

• Allah'ını seversen yıl olmuş 2017 hâlâ kimliğinizi mi inceliyorsunuz sen söylemesen kimin umrunda yazıp yazmaması

0|0
    0|0
    • Sanane ben ilk kez merak ettim

• Bu sorun degil 😊😄

• iyi o zaman benim için sorun 😀

• niye adin yaziyo buyuyunce adini da defistirebilirsin yazmasin adin da o zaman

0|0
    0|0
  • Yni kimliklerde yok

0|0
    0|0
  • Din hanesi kalmali bence isteyen istedigini yazdirabiliyor zaten.

0|0
    0|0
  • sacmlama aytenn kfanmi güzel sen büyüyünce sec dinini belliki İslamiyet yazmasindan gurur duymuyosun

0|0
    0|0
    • Yok be az once aklima geldi öyle cunku farkli dinleri secen insanlarin kimliginde islam yazmasi sacma hani o kisim bos olsun niye en basindan islam yaziyor ki ama benin degistirmeme gerek yok yazmasada islam yazdirirdim 😉

• herkes dünyadaki herkes doğarken müslüman olarak doğar herkesin dini aynidir sonradan değişir dinleri neyse aman sen millete uyma dinimiz İslam hedef kuran 😉😉

• Tabiki 😌

• Hadi islam düşmanlaır iyisiniz yok artık o

0|1
    0|0
    • Sacmalama benimki sadece bir merak gunaha giriyorsun iftira atarak mübarek 😂

• Ben bazen genel dusunurum diger insanlar icin

• Müslüman olmayan İslam düşmanımi oluyor?

• çünkü müslüman ülkesiyiz ya o yüzden :D

0|1
    0|0
  • artık yazmıyor eskidende isteyen yazdırmıyordu

0|0
    0|0
    • Aileler yine karar veriyor ama o alanin bos birakilmasi gerekirdi eskidende

• aile isterse boş bırakırdı ama aslında o hane hiç olmamalıydı şu an olduğu gibi kişi çocukluktan çıkana kadar ailesinin sorumluluğunda onun için farik ve mümeyyiz olduğunda resim istenir kimlikte 18 den sonra kişi artık tek başına bir bireydir

• Aslinda evet artik hic olmamasi daha iyi olmus

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;