Kaç yıl yaşamak istersiniz bu Dünyada?

Kaç yıl yaşamak istersiniz bu Dünyada?Bir #şiirlik bir ömür istiyorum. Ne uzun ne de kısa. Bir kaç mısraya sığan, haddi aşan manalar. Haddim değil belki ama çok şey gördüm çok şey geçirdim kısa ömürden. Velhasıl bir ben kaldım kendime. Gerisi hep teferruat. Hani dedim ya bir #şiir miktarı diye, #şiirin sonundaki üç noktaya takılı kaldı gözlerim...
#sabırsızaşık

2|1

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl güzel yazmışsın #şiir gibi... Rabbim isyana kaçmasın. şimdi, şu an, şu dakika bile ölebilirim. Dert değil benim için yaşamak. dünyada kalbimi bağladığım hiçbirşey yok, ne aile, ne mal mülk, ne aşk, ne evlat. Arkamda gözüm açık gideceğim hiçbişey yok ya da bırakamayacağım. ömür misafirlik değil mi zaten misafir gibi yaşıyorum şu an. Tüm en sevdiklerim öteki alemde, Rabbim zaten mekandan münezzeh. hani ölüm bana korkulacak bişey gibi gelmiyor, mezarlıklardanda hiç korkmam huzur bulurum aksine. ve söyleyim ruhsal sıkıntım yok, duygularım bu yönde. Mevlana dememiş mi ölüm gününe Şeb-i Aruz (düğün günü) diye. o hesap işte :-)

0|1
    0|0
    • Sende çok güzel yazmışsın :) Ölümümüz her ne kadar bizim yeniden doğumumuz olsada bu hayatı güzel bir şekilde tamamlayabilmektir yeniden doğmak... bir anne bile 9 aydan önce bir yavruyu Dünyaya getiremiyorsa o yavrunun şekillenmesi için ve onun iyiliği için olduğunu biliriz ve bekleriz... bizimde bu Dünyada pişmemiz ve öte aleme hazırlık yapmamız gerekki öte alemde daha iyi yerlerde olabilelim :)

• Rica ederim hakettin :)

• Sevindim :-)

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun bir ömrün arayışında değilim kesinlikle; olmadım da hiç.
    Nedense bana uzun yaşamak bir anlam ifade etmiyor; huzur ve sağlığın inançla beraber her şey olduğu dünyamda ilgimi çekmiyor uzun bir yaşam.
    Düşünün ki inanılmaz zengin bir yaşam, etrafınızda pervane insanlar, arzu edip de elde edemeyeceğiniz çok az şey var. Ama sonrasında bir şeyler yolunda gitmiyor ve O'nun takdiriyle bir bakıyorsunuz amansız bir hastalık, ölmüyorsunuz ama onmuyorsunuz da. Bir ömür boyu patates püresine tabii oluyorsunuz; bu mutlu bir yaşam mı? Neyi kastedip misal verdiğimi anladı sanırım herkes :)
    Öyle işte...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor... ;