Herkese merhaba.. Sizce ne yapmaliyim. Akil verin?

Son sinif edebiyat ogrencisiyim mezun olucam 2 aya. Kpss calisicam. Atanamazsam alese girip yuksek lisans filan dusunuyorum ama bu akademik kariyerde uzun bir surec oldugu icin ceaaret edemiyorum.. Artik hemen is sahibi olup para da kazanmak istiyorum. Abim ozel bir okulda bana is ayarladi. Sizce yuksek lisans yerine ozel sektorde baslayayim mi. Bir yandan artik para kazanip ailemin yukunude hafifletmek istiyorum. Ne yapicam ben :(

0|0
04

En İyi Erkek Görüşü

• Para için akademik kariyer yapılmaz. Güzelce çalış paranı kazan ve mutlu ol kasma kendini. Memur olmak farz değil ;)

1|0
    0|0
    • Ben de bu kafadayim.. ozel sektorden gecinemez miyim sanki.. okumaktan yoruldugumu hissediyorum bir taraftan oku oku nereye kadar para kazanmak istiyorum.. yuksek lisansi daha cok mesleki tatminlik acisindan istiyorum. Abimde sizin gibu dusunuyor

• Hızlı karar vermenin en iyi yolu önceliğini belirlemektir. Önceliğini belirle ve kararını ver, hepsi bu kadar.

• Cok tesskkur ediyoeym sagolun

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• bence iki yıl kpss çalış özel sektör her zaman bulunur. ve özel sektör bayana göre değil seni çok ezerler. bende o sektördeyim çünkü

0|0
    0|0
    • Calisacagim ama eger kpss olmazsa diyorun yyksek lisans mu yapsam yoksa direk ozel sektore mi atilsam

• rica ederim Allah sendende razı olsun hocam

• başarılar dilrrim

• imkanın ve kendine güvenin varsa mutlaka akedemiye yönel. uzun sureli sana ve ailene katkısı daha fazla olacaktır emin ol.

0|0
    0|0
    • Birazda yoruldugumu hissediyorum acikcasi okumaktan :( ozel sektorden olmaz mi ki cogu insan ozel sektorden ev gecindiriyor.

• edebiyat alanında çalışan hiç arkadaşım yok ama öğretmenlik de devlet bünyesinde değilsen sıkınti çekiyorsun diye biliyorum. kendi inancima göre üniversite de devam etme şansı olan herkes etmeli. ben yaş olarak geç kalmama rağmen devam etmeyi düşünüyorum.

• Anladim... :((

• özel sektör iyidir ama biraz tecrübe ister

0|0
    0|0
    • Sence ne yapayim ben akademik kariyer yapmak yerine bir an once is hayatina atilmak mantikli mi? Aptallik mi olur?

• Yorumlarin icin tavsiyen icin tesekkur ederim hakkimuzda hayirlsii olsun.

• rica ederim amin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;