Sigara icmek haram mı mekruh mu kesin olan ne?

Ara sıra sigara iciyorum cok nadir devamli degil benimkisi görenler haram sigara icmek diyolar zengine israf fakire mekruh diyolar isin aslı nedir

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zengini fakiri yok bu işin. Mekruh ama yakın zamanda diyanetin açıklama yaptığı ve haram olduğu söylendiğini duydum. Önceleri tam zararları bilenemediği için mekruh denilmiş ama şimdi bilimin gelişmesi ile sigaranın detaylı zararları açıklanabildiği için haram olduğunu açıklamış diyanet.

Kendim okumadım haram olduğuna dair haberi.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İşin Aslı bence şudur kardeşim insan vücuduna yaptığı her kötülük günahtır bilerek kendine zarar vermektir asıl nokta sigara içince kendine zarar veriyorsun unutma Ki bu bedenler emanet bize oyüzden onlara vereceğimiz her zarar bize günah olarak geçiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Mekruh

3|0
    0|1
  • Kuran'da sigara ile ilgili birsey yok mekruh diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Mekruh

0|0
    0|0
  • hristiyanlarda ve yahudiler de haram islamiyette mekruh

0|0
    0|0
  • Haram degil saglik acisindan sıkıntili diye belki bir sorun vardir dunsel olarak

0|0
    0|0
  • Haram olarak herhangi bir yazılı bir şey yok vücuduna zarar veriyor mekruh yani

0|0
    0|0
  • sigara içkiden bile zararlı daha büyük günah ama arada bir içiyosan sorun olmaz yalnız dikkatli olman lazım

0|0
    0|0
  • mekruhtur.

0|0
    0|0
  • Vücuda zarar veren her madde haramdır, sigara zarar veriyor mu? hesabını sen yap.

0|0
    0|0
  • Vücuda zararlı olan herşey mekruh

0|0
    0|0
  • mekruh haram a yakın bile bile vücuduna zarar veriyorsun

0|0
    0|0
  • Sevap olmadığı kesin!

0|0
    0|0
  • Harama yakın mekruh

0|0
    0|0
  • Mekruh diyorlar

0|0
    0|0
  • insanın vucuduna zarar vermesi mekruhtur mekruhta ısrar haramdır

0|0
    0|0
  • İnsanın kendine zarar vermesi haram diye biliyorm.

0|0
    0|1
  • Kim bilir? Kur An da sigara ile ilgili bir sey gecmiyorsa eger.. Bildigim kadariyla da gecmiyor dolayisiyla kisilerin yorumlari var sadece ortada kesin bir seyden bahsedebilir miyiz ki gerekli ayetleri okuduktan sonra ne anliyorsan odur bdnce

0|0
    0|0
  • Haramdır tabiki de. İllaki herşeyi haram olduğunun açıkça yazması mı gerekiyor Kuran'da. Eğer sağlığa zararı varsa, ailesinin rızkına mani oluyorsa haramdır. Kural bu şekildedir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• mekruh

0|0
    0|0
  • Mekruh sigara içmek haram değil

0|0
    0|0
  • sigara içmek mekruh sağlığa zarar verdiği için hoş karşılanmıyor ama sağlık problemin var ve hala sigara içmeye devam ediyorsan o zaman haram oluyor diye okudum bir yerde

0|0
    0|0
  • Vucuda zarar veren herşey haram

0|0
    0|1
  • mekruh

0|0
    0|0
  • haram cünkü bir zaman sonra vücüda dehset zarar veriyor

0|0
    0|1
  • Mekruh