Anlayan varsa bakabilir mi, lütfen? Böyle yaparak, günahamı giriyorum?

5 yıldır evliyim, manevi anlamda bitmiş bir evlilik ve bir oğlum var.. Kocamı sevmiyorum. Daha doğrusu, aldattığını öğrendiğim günden beridir aşırı soğudum. Yanımda olmasına tahammül edemiyorum ama oğlum için ayrılmayıda düşünemiyorum.. Onun psikolojisi bunu kaldıramaz. Ama eşim olacak adamla, hem duygusal, hemde bedensel olarak bütün bağlar kopmuş durumda... Zaten bağlamak gibide bir derdim yok.. Ama o bu durumdan şikayetçi ve gerçek bir karı-koca gibi olmamızı istiyor, utanmaz. İyi bir baba ama manevi anlamda kocam değil.. Ne kadar hak etsede, ona uzak olmakta günahamı giriyorum?

1|0
520

En İyi Erkek Görüşü

• din tarafını merak ediyorsan ,
    evliyken zina yapan kişi recmedilir.
    nikahta düşer.
    hatta aldatılan kişi "ben onu seviyorum , onu affettim" dese bile nikah gene de düşüyor.
    bazı durumlar için düşmüyor diye biliyorum , onu araştırabilirsin ama zina eden birisiyle birliktelik kurmamakta pek ala haklılık payın var..
    bana sorarsan ayrıl , çocuğunla görüşmesine izin ver.
    benimde annem babam ayrıydı 4 yaşımdan beri.
    babamı 16 yaşımda ilk kez tanıdım annem izin vermediği için.
    şimdi iki tarafla da sürekli görüşüyorum.
    bana etkisi ne oldu? abim olmadığı için , akrabalarımız olmadığı için elbetteki zorluk çektim fakat yaşıtlarıma göre daha olgun bir yapıya sahip oldum.
    biraz bozuktur çabuk kırılırım filan , fakat buda anneden kaynaklı , şefkat göremediğim için...
    eğer sen çocuğuna iyi bir annelik yapacağına inanıyorsan , onun hem annesi hem babası olabilirsin.. maddi bir güvencende varsa eğer , yani annen baban yanında kalabilirsen , gayette iyi yetişir çocuğun merak etme.

1|0
    0|0
    • eksik olmuş , " benimde psikolojim bozuktur biraz " diyecektim :D
      ama deli değilim içiniz rahat olsun :D A:D

• Şu noktadan sonra diyebileceğim tek bir şey var ,
      Allah sabır versin.. umarım ömrünüzün sonlarında bu günleri ve devamını pişmanlıkla hatırlamazsınız.
      hatta bu tercihiniz karşınıza yüzünüzü güldürecek olaylar ve kişiler çıkartır belki de.. hiç bilemeyiz bunu değil mi :/ .. hayırlı günler dilerim efendim.

• herşey için teşekkürederim...

En İyi Kız Görüşü

• Ayril bence oylesi daha iyi

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• birçok bayan arkadaşım var. ve birçoğu da aynı durumda. Aynı evde kaldığı eşi ile karıkoca olmuyorlar. soğumuşlar eşlerinden. bu kötü bir durum ama sana tavsiyem eşinden ayrılma, çünkü çocuğunla sıkıntı yaşayacaksın. ve etraftakilerin gözünde dul kadın gözüyle göreceksin. bu da hayatı kahredecek sana.

1|0
    0|0
    • ayrılmıycam ama yakında olamam... Allah aşkına başkasının koynundan çıkıp gelen bir adama nasıl yakın oliyim.. Yatakları bile ayırmayı düşünüyorum ama din tarafı aklıma takılıp duruyor

• eşinden soğuman senden dolayı değil. ama senin de payın olabilir bu durumdan. dini olarak bakarsak hak teâlâ katında nikah aktif düşmesi arş titrermiş. geniş boyutlarıyla konuşulacak bir konu burada yazılacak gibi değil

• boşan en iyi sevmediğin biriyle yatağa girmek tenine dokunmasına nasıl katlanacaksın nereye kadar katlanacaksın

1|0
    0|0
  • Sevmiyorsan kestirmeden ayrıl başkasıyla yoluna bak
    Ayrılmak istemiyorsan bazı şeyleri geride bırak yola devam
    İstersen böyle devam et inceldiği yerden kopsun
    Hayatta senin seçim de senin

1|0
    0|0
  • boşanmaya hakkın var

1|0
    0|0
  • bence herşeyi toparlamaya bak bir yuva kolay kurulmuyor bir çocuğunuzda var yanlış yaparsın ölüm yok sonuçta insan hata yapabilir

1|0
    0|0
    • karın seni aldatsa, aynılarını diyebilecekmişsin.. Ben gurumu çiğneyip, zaten şan verdim. Saygılı davranıyorum, görevlerimi yapıyorum.. Ama manevi anlamda istesemde birşey yapamam, elimde değil. Aslında zaten bizim evliliğimiz manevi anlamda öldü.. Gözümde bir yabancıdan farkı yok

• anlıyorum çok zor bir durum ama yani ayrılan dahamı iyi olcak

• Dinimize göre evet ya ayrılın yadagönlünü hoş et uzak durman iyi olmaz

2|0
    0|0
  • Hata insanlara mahsustur bir şans daha ver belki herşey daha güzel olur

1|0
    0|0
    • manevi anlamda bir şey olmaz. Saygılı davranıyorum, hakketmese bile... Bana dokunması midemi bulandıyor resmen, tek isteğim oğluna iyi baba olması.. Ama yinede din tarafı aklıma takılıp duruyor.. Belki hakketiği için, bu davranışlarım günah değildir.

• Ama sende biraz olgun davran sen eşine hatasını belirtmişsin aşırı uzatma aslanlar gibi çocuğunız var allah bağışlasın babası oğluna iyi davranması için senin ona desteğin çok lazım sen eşinden soğuduğun sürece oda sizden soğur bir yuvayı kurmak çok zor ama dağıtması çok basit bu yüzden iyi düşün iyi karar ver

• hayır ayrılman oğlun için de daha iyi olur. uzatmanın manası yok büyüyünce yine nefret edecek.

1|0
    0|0
    • aksine, arkasında bir babanın olmasını istiyorum.. Yani aralarının iyi olmasını, oğlumun;babasızlık çekmemesini istiyorum..

• en iyi babalar babasızlık çekenlerdir.

• uzak ol bosan bence

1|0
    0|0
  • Malesef bende evliyim ama esimi sevmiyorum daha 26 yasindayim nasil geçer bu ömür .

0|0
    0|0
  • siktirmezsen başkasını siker 😂

0|0
    0|0
  • boşanmıyorsan kocana karılık yapman lazım ortası yok bunun

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun zor bir durum 😏 Dertleşmek istersen ulaş bana

0|0
    0|0
  • sen de onu aldat için rahat olsun

1|0
    0|0
    • sırf inat uğruna, zina günahımı işliyim? Ona inat olsun diye bunu yapacak kadar salak değilim... Cinsiyet ayrımından değil, erkek olsam da yapmazdım. Her koyun kendi bacağından asılır.

• ondan uzak kalınca ne yapacaksın? hem sen cinsellikten mahrum olacaksın hem de o aldatmaya devam edecek

• konuyla alakasız ama merak ediyorum. cinsel birlikteliğiniz yok. ihtiyaç hissetmiyo musun?

1|0
    0|0
    • yok gibi birşey.. Çok nadiren oluyor, oda onun ısrarı ve annemin dediğine göre; "hayır" demenin çok günah olması..

• yüzsüz desene

• bir zamanlar sevdiğim adam bumuydu? dediğim o kadar oluyor ki... Artık sadece oğlumun babası, ne acı.. Bir zamanlar onun için ölürdüm ama şu an ölse, ağlayacağımdan şüpheliyim.. Ne kadar tuhaf.

• Evet. Dinen de evlisiniz. Boşanmıyorsanız seni elde etmesi hakkı. Ama kafadan bitmiş bir ilişki olunca da sıkıntı oluşuyor. Yok mu yurtdışı murtdışı görevleri sepetle gitsin uzaklarda çalışsın

1|0
    0|0
    • keşke çıksa, gitse... Cidden tahammül edemiyorum.. Bazı akşamlar kalkıp, salonda yatıyorum, o derece

• aslı mı, aslı kim? Karın mı?

• Cık, hikayaleriniz aynı. Belki de osun dedim ama değilsin sanırım

• Çocuk için zor bir durum

1|0
    0|0
    • çok zor hemde...

• Kalp için zor bir durum haklısın ama çocuğun için bir şans daha ver derim bence

• Nasıl gidiyor sana kötü davranıyor mu

• Boşanmalısın. Ne ilk ne de son boşanan sen değilsin. Sen mutlu olmazsan çocuğun da mutlu olamaz ki.

1|0
    0|0
    • Nasıl boşaniyim.. Dul kaldın mı dünya kadar pislik adam başına toplanacak.. Çalıştığımda oğluma kim bakıcak. Çocuğumun üzerine asla üvey baba getirmem.. Baba sevgisinden de mahrul kalmasını istemiyorum.. Tek isteğim günah olmaması, kocam sıfatındaki o adamın bana dokunmasına tahammül edemiyorum...

• Doğru diyorsun burdan söylemesi kolay aslında. Ama bir çocuğun mutsuz yuvada büyümesi de kötü. Sen önce kendine bak. Sen iyi ol ki çocuğun da iyi olsn. Tşkrlr. İyi bak kendine.

• ben teşekkürederim

• evet esiysen ona esinin gorevini yapmalisin emrine karsi geldiginde gunaha girersin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sana sahip çıkacak kimse yok mu?

1|0
    0|0
  • Hayır Asla

1|0
    0|0
    • emin misin, günah olmadığından?

• zaten hakketiğini biliyorum. Tek bilmediğim dini tarafı... Eşinden uzak olman ve hayır demen çok günahmış. Tam bilmiyorum ama benim durumum farklı..

• Haklısın kuzum. Senin şu an hayır demen en doğal hakkın. Bu yüzden kendini bir de bunun yüzünden sıkıntıya sokma 😊

• Aldatmış ve hala bosamiyon.. Helal valla

1|0
    0|0
    • zaten manevi anlamda bitmiş bir evlilik. Adam ölse bile, sanki bir yabancı ölmüş, eskiden çok sevdiğim kocam değilde, sadece oğlum babasız kalacağı için üzülürüm. Yani o adamla zaten bir bağım yok

• evet haklısın :( Umarım hakkında hayırlısı olur canım.. Üzme kendini

• umarım, teşekkürederim

• tabikide gunah o sana cok kotu birsey yapmis ama yapacak bisi yok oglun var oglunu dusun zamanla ısınırsın belki ayrilirsan cocugunda psikolojisi bitiyor olan cocuga olur

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;