Birisi size deistim dese onun hakkında ne düşünürsünüz?, Deistlik hakkında neler biliyorsunuz?

uzun süredir bunun hakkında düşünüyorum ne zaman mantıken düşünsem bir çelişkiye kapılıyorum bu her insanda olmuyor mu... Bence kesinlikle evet ama fazla düşünmüyoruz birşeyler aramaya kalkarsanız kesinlikle bir çelişkiye düşüyorsunuz yorumlarınızı merakla bekliyorum :)

0|0
37

En İyi Erkek Görüşü

• deistlik bana mantıksiz geliyor ama dini beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
    • neden mantıksız buna bakarsan butun kitaplar aynı şeyleri soyluyor ama farklı tasvır ediyorlar kur-an a inanurken incilede inanamazmıyız

• incile inanmadığımızı nereden çıkardın? kuranı okumadigin için yanlış konuşuyorsun

• haklısın baskan

En İyi Kız Görüşü

• biri demişti. hiç sorgulamamıştım bile

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• dinleri red etmen için, dinleri yeterince araştırdın mı? deist oldun varsayarsak; bir yaratan varsa, onu kim yarattı diye bir soru gelse bu sefer de ateist mi olacaksın : ))

1|0
    0|0
    • araştırmadım ama. bu bilinmezlık bı tuaf sadece boyle bir kaygıya herkesın kapıldıgını dusunuyorum ayrıca ben müslümanım ama gel gitler bunlar herkeste oldugunu dusunuyorum.. normal midir günah mıdır gunah sa neden? herkes çemberini biraz aşmaz mı?

• Müslümansan aşmaman lazım. şirk koşmak büyük günahtır islam da. bilmen lazım 🤔

• Deistlik bence sacma bir okadar da kendi içinde çelişen ironi bir düsünce tarzıdır.

0|0
    0|0
    • evet haklısın

• Bak herşey patladi ama kendi kafalarında hayla reddetmenin havalı olduğunu düsünüp küçücük beyinleri ile yaratıcı ile rekabet ettiklerini sanmaya devam edecekler ve bizim gibi insanlar da onların bu acizliğine şaşkın bir şekilde fakat bir o kadar umut ile bakacaklar.

• çelişkiye düşünce Kur'an okumak en mantıklısı, aradığın cevapları nasibinde varsa bulursun

0|0
    0|0
    • haklısın

• ama onlar vazgeçmedi ve kısa bir zaman sonra 10000 kişilik bir orduyla Mekke'nin fethi gerceklesti

• bu yüzden Allah dan ümidini hiçbir zaman kesme

• iyidir iyi 🤗

0|0
    0|0
  • Deist olduğum için çok fazla şeyler düşünmem

0|0
    0|0
    • nasıl yani

• Biri bana deist olduğunu söylese, özellikle bişeyler düşünmeme sebep olmaz. Bende deistim. Dinleri saçmalık olarak görürüm. Yani karşımdakinin inancı sadece yaratıcıya varsa, onu ayıplama ihtimalim yok çünkü bende öyleyim.

• boş işler nasıl gidiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• görüşüne saygı duyarım beni ilgilendirmez herkes inanmak istediği şeyde özgür

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez. Herkesin kendi hayati hür ve özgürsün 😊

0|0
    0|0
    • Aslında sadece düşündüğüm zamanlar oluyor acaba gunah mı dıye cok merak ediyorum ama gunahsa neden gunah ınsan dusuncelerıne sahıp cıkamaz 😂insallah gunah değildir. Bu cok tuaf gelıyor bana bazen deist gibi düşünüyorum kendimi ama olamam hayır dıyorum sonra oyle işte

• ay muslumanlık ıste

• Benim cok bir bilgim yok maalesef sadece 1 tane deist arkadasim oldu onuda sorgulamadim.😊

Yükleniyor... ;