Kürtler niye hala isyan ediyor?

Eskiden bize zulüm edildi diyorlar. Tamam kabul ettik bu ülkede farklı ideolojiye sahip olan insanlar geçmişte çok sıkıntılar çekti. Fakat devletin son 10 yılda örneğin güneydoğuya yaptığı yatırımlar ve ordaki halka gösterdiği ayrıcalıklar gözle görülmeyecek gibi değil. Her istediğin yapılıyor okul, hastane, ulaşım hertürlü sosyal ihtiyaçlar karşılanıyor. Kürtçede yasak değil. Kaldi ki yarısı elektrik faturasını bile ödemekten aciz. Buna da eyvallah
Buna rağmen niye bir insan özerklik istemeye devam eder anlamış değilim problem nedir?

0|0
34

En İyi Kız Görüşü

• her yerde Kürtçe konuşamıyorsun hemen bura Türkiye diyorlar bide en nefret ettiğim seni pkk lı yapıyorlar kürtsün diye

0|0
    0|0
    • Kimse kimseyi pkk lı ilan etmiyor örgüt kürt halkından oluşuyor. Vatansefer birsürü kürt arkadaşım var sözüm orda yaşayan halka

• işte herkes senin gibi düşünmüyor ben Kürt annenin Türk babanın kızıyım sırf bu konudan dolayı bir sürü provokasyona maruz kaldım o yüzden çokta duyar kasma

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın neresine gidersen yasaklanmış bir dil göremezsin ama kaldiki hala türkiyede Kürtçe konuşanlara vatan haini gözüyle bakıyorlar ayrıca o kaçak elektrik kullandığın dediğin Kürtlerin birçoğu yerinden yurdundan atıp oralara baraj yapıyorlar ama kaldiki Karadeniz'dede gözle görülür bir kaçak elektrik kullanımı var ve hala doğuda adam akıllı bir hastane de yok devletin yaptırımlarını ben açıkçası göremedim özerklik konusuna gelince bende karşıyım ama şartları iyileştirirlerse eminim bu davadan vazgeçerler bende kürt bir annenin ve Türk bir babanın çocuğuyum bende birçok kez ayrımcılığa uğradım az çok anlayabiliyorum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Hiç Şemdinli de Nusaybin de yaşadın mı

0|0
    0|0
    • Özel harekat polisi tanıdığım var orda görev yapmış

• Bilmiyorum yaşamadımi. Duyduğum ve gördüğüm kadarıyla söyliyeyim ambulans yaralı almaya gelse ordaki halk onada saldırıyor

• ben gördüm biliyorum ama daha önce öyle kafayı yemiş halk görmedim öyle herkes oturduğu yerde rahat konuşuyor zaten

• Bilmiyorum ki ne istiyorlar acaba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• geçen adanalı bir arkadaşla konuştum haritacı mesleğinin içeriği kordinat belirlemek türkiyenin her yerini gezik elektirik kaçağı var mı diye bakmak. adam bana karadenizlilerden 40 ev geziyorum en az 13 ü elektirik kaçaklı evler diyor doğuda bu kadar rastlamadım diyor. Rastlıyorum ama bu kadar çok değil adamlar 10 milyar ceza ödememek için 4-5 milyar haritacı adama veriyorlar hallediyorlarmış işlerini :D Kürtlere karşıda bir garezim yok aslında iyi insanlar saygılılarda bir yanlışlarını görmedim ben mersinde saygıda kusur etmediler seviyorum insanları özellikle kürtleri ayrımcılığa hiç gerek yok kardeş ama özerklik isteyenlere farklı bir ideolojiden yaklaşılabilir Türkiye toprakları neyine yetmiyor dimi

0|0
    0|0
  • k*rtçe tv bile açıldı. nankör abi bunlar nankör . bunlarda milim kan bulamazsın kansız bunlar mına k. dumun kırmançileri

0|0
    0|0
    • Hepsi öyle değil kardeş özellikle oranın yerli halkının çoğu öyle

• % 70 inde ya pkk bayra ya apo resmi var . bunlara bırak toprak . insanlık sıfatı veren Ülkenin yasanın a. koyim

• Her türlü vergi doğudan da alınıyor yani hastahane yaptık demeleri çok saçma buluyorum. Bunların yapılması devletin görevi zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;