Dinsizim Diye Annem Babam Üzülüyor, Ben de Onlara Acıyorum, Ne Yapayım, Münafık Mı Olayım?

Babam cehennemde yanacağımı düşünüyor. Annem de günün birinde müslüman olacağımı. İkisi de cahil. Babam küçüklüğünden beri namaz kılıyor, onu dinden çıkarmam. Adam bütün birikimini din üzerine yapmış, bütün dünyası ahiret olmuş, acıyorum, boşa geçen bir ömür. Ama bu onun tercihi keyfi bilir. Ben kendi doğrularımı söyledim. İsterlerse akıllarını çalıştırmasınlar, mezara kadar böyle devam etsinler.

Güncellemeler:
...
...,

0|0
413

En İyi Kız Görüşü

• Böyle ciddi ciddi cahiller demen bana çok itici geldi, görüşlerine düşüncelerine elbette saygım var ama senin de olmalı.

0|4
    1|0
    • cahile cahil dersin ne desimln bu assagilamak icin soylebmis bir soz degil cahil bilgisiz demektir bir insan yuzde yuz cahil diye birsey yok fakat turkiyede malesef dindarlarin yuzde 98 i cahil kendi kitaplarini bile anlayarak okumuyorlar sana soruyorum bir sey dediginde mangalda kul birakmayan bu kendi kitaplarini okumayan cahiller dogrulugu kanitlabmis bilimi hic okurmu gozlerini acarlarmi hayir tabikide icleri rahat cunku bu dunya yalan oteku dunyada cennete girecez 70 tane kari alacaz diyen bir insan icat yaparmi mantigini kullanirmu bilimi arastirirmi yaziiiik

• @donkarlione Ben Müslümanım tahmin edemeyeceğin kadar Kuran'ı ve mealini okudumm hem de defalarca bir çok konu hakkın da bilgi sahibiyim ve gayet bilinçli bir insanım neyin ne olduğunu ayırt edebiliyorum, ayrıca mantığını senin gibi saygısız insanlar kullanıyorsa ben müsaadenle mantığımı devre dışı bırakıyorum böyle bir hakkın maalesef ki yok insanlara böyle yaklaşmaya hakkın yok inanç senin kafa senin kullanmamakta diretiyorsan diyecek bir şeyim kalmıyor.
      Tekrar söylüyorum "Ateist" isen sağ sola saldırma, mantık dışı buldukların sen de kalsın !!

En İyi Erkek Görüşü

• kardesim benim birak uzulsunler annene babana anlat gercekleri bu zamana kadar yalanlara inanmislar gerci hayatlari sonmus ya da anne inaniyorum de uzme onlari belki anlarlar bir gun arastirip gercekleri ogrenirlerse pej zannetmiyorum dine inananlarin geneli cahil kurani bile anlayamiyorlar ki birak bilime bakmayi ne diyim yolun dogru yoldur sakin geri donme gercekleri goremeyenlerede isik olursun umarim

0|1
    1|0
    • merak etme bro, bilim ilerledikçe insanlar uyanıyor.200-300 sene sonra dinlerden kırıntı kalmaz 8)

• aynisini bende dusunuyorum ama bir aptalla bu gun konustum bana ne dedi biliyormusun duyunca sinir krizine girme ama bilimden konu acildi bana bilimin temelini sordu bende deney ve gercekliktir dedik bana nedese begenirsin bilimin temeli kurandir dedi ve butun bilim adamlari hristiyanlar kurani okuyup bilimi gelistirmisler

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Üzülecek durumda olan sensin umarım doğru yolu bulursun 😊

0|3
    2|2
    • yazik size bayan siz zannedin sadece biz gercekleri anlatmaya devamb edecegiz isik olacagiz gozu karanliktan kor olanlara sizde bildiginizi zannedip cehaletinizde bogulmayin biraz tarafsiz dusunun arastirin sadece kurani degil (eminim kuranda neler yazdigini bile bilmiyorsun) butun kutsal kitaplari ve bilimi evrim bilimini arastirabilirsin mesela ya da bir budistin inek sidigini sifa diye neden ictigini arastir ve arastirki o budistle kendinizin ne gibi ortak yonleri var onu gor sence o budist cokmu aptal sen cokmu zekisin dusun dusunki karanliktan kurtulasin benim gercekleri goremeyen saf kizim

• Sen bir yaratıcının olduğuna inanıyor musun?

• @chapfallen0 evet inanıyorum

• ben topunuza aciyorum

0|1
    1|1
  • Benim ailem kızıyor bana bisey demiyorum. Ne anlatsam bos zaten

0|1
    3|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Ya cehennem varsa? Ya yanarsan? Ulan onlar salak mı ki namaz kılıp ibadet ediyor yıllarca. Aklın olsa bunu düşünürdün 😂

5|1
    0|2
    • Harika söyledin şu an nedense seni alkışlayasım geldi

• Dostum bak ben bu platformlarda din tartışmıyorum ama islamiyeti çok derin araştırmanı tavsiye ederim. İnternet vb ortamlardan değil. Ailenin veya türkiye de halkın inandığı islamiyetin çok büyük bir kısmında gelenekler ön planda bu konuyu görmüş ve onlara kızıyor olabilirsin ama müslüman olman onlar gibi olması gerektirmez, kendi müslümanlığını öğren ve yaşa bunu diğer dinler içinde diyorum hangisini istersen ama dini halktan öğrenirsen sorgulayan bir insan için asla mantıklı bulmazsın zira bizim halkın din adı altında yaptıklarından gelenek bazlı ve mantıksız olan şeylerde var. Sana sahih olmayan bir hadis ile bitireyim. "cemaatim 70 fırka olacak 69 u delalette olacak ama bilmeyecekler."

0|0
    0|0
  • cahilnderken? bence enbuyuk cahiller inanmayanlar neye inandigin onemli degil ama mikrodan makroya kadar herseyin belirli bir yapi muazam matematiksel ve sistemadik bir sekilde ilerleyen bir yapinin kendiliginden olusmus denmesi buyuk salaklik. bu yuzden nasil dinleri ve aileni elestiriyorsan kendini ve inancinida elestir once

0|0
    0|0
  • Nereden biliyorsun? Ya sen yanlış yoldaysan?

2|2
    0|1
  • Kaybeden sensin maalesef ve bunu da umarım bir gün anlarsın

2|1
    0|1
  • kanka keşke söylemeseydin söylemişsin ama bence konuşup tekrar iman ettiiğini söyle yalan at babanın ölüm döşeğinde annenin her anında senin bu fikrin onları çok üzer ve yıkılacaklardır ağlatma bence ben söylemiyorum belki gelecekte yalnız yaşamaya başlayınca söylerim.

0|0
    0|0
  • Hiç kimse bu şekilde dinsizim diye açıklamaz bence anlatmayı bilmiyosun kardeş

2|0
    0|1
  • Aynen devam ben de aynı durumdayım

0|1
    2|1
  • Bak dostum sana karışıcam belki ama ateist olup müslümanlığa geri dönen çok kişi var. Senin de mutlaka aklında çözümlenmemiş sorular olduğu için ateist oldun. Sorularına hocalardan çözüm bulabilirsin

1|0
    0|0
  • Bu kadar millet aptal da sen mi akıllısın

0|0
    0|0
  • samimi değilsin bence uyduruyorsun

1|0
    0|0
  • Hahaha dinsiz olunca munafik sayilmiyor mu.😄😄

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;