Smiley piercing yaptırdım, bakımı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dün smiley piercing yaptırdım, kaliteli bir yerde yaptırdım herhangi bir ağrı, kötü bir durum olmadı. Ama şu an biraz sızlıyor ve iltihap kapmasından çok korkuyorum. Yaptırdığım yerde bakımı hakkında bilgi vermeyi unuttular sanırım, ya da ben hatırlamıyorum. İnternetten de baktım ama burada da fikirlerinizi merak ediyorum. Yaptıran varsa ne tür bakım öneriyorsunuz?
Smiley piercing yaptırdım,bakımı hakkında bilgi verebilir misiniz?(fotoğraf temsilidir)

Güncellemeler:
Saçmalayacak olanlar baştan gidebilir mi, ciddi bir şey soruyoruz şurada. Saygı gösterin..

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• Nasıl bir fantazi

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Piercing yaptırdıktan sonra bölgeye 1 gün su teması olmamalıdır, Biokadin Solüsyon , Thiocilline Krem , sırasıyla günde 3-4 kez olmak kaydıyle 15 gün süresince; önce piercing yaptırdığınız yeri nemlendirip daha sonra topların etrafında bu kan plazmasının dışarı çıkarak oluşturduğu birikintiyi iyice temizlemelisiniz. Eğer piercinglerin bakım ve temizliğini itinalı yapmazsanız bölgede bakteri oluşumu kızarıklığa daha sonrada iltihaplanmaya neden olabilirsiniz.

Bölgede kızarıklık oluşmuşsa daha itinalı bakım yapmanız gerekiyor demektir;

Eğer piercing bölgesini yıkayacaksanız soğuk su ve antibakteriyal sıvı sabun tercih etmelisiniz. Yıkama esnasında piercinginizi yukarı aşağı oynatarak top etraflaının iyice temizlendiğine emin olun. Yıkama sonrasında bölgeyi temiz bir havlu ile iyice kurulamalısınız.

Takılma, sürekli ellemek vb. etkenler bölgenin iyileşme süresini uzatır ve bölgeyi enfeksiyona açık hale getirir,

Başlangıçta: Bazı kanama, bölgesel şişlik, hassasiyet ya da morarma olabilir. Bu teninizle alakalıdır sorun etmenize gerek yok…

İyileşme sürecinde: Renk atma, kaşınma , piercing yapılan bölgede sarı- beyazımsı akışkan sıvı görülebilir bunlar iyileme sürecinde normaldir. Ayrıca iyilesme sürecinde kabuklanma ardındanda doku piercing üzerinde doğru form alabilir ; bu piercingin dokuyu sıkmasından kaynaklanır. Bu durumda piercinginizi yaptırdığınız yere başvurmanız gerekir.

İyileştikten sonra: Piercing bulundugu yerde kolaylikla oynamıyabilir, ZORLAMAYIN! Eğer günlük hijyen rutininizi sağlamakta başarısız olduysanız , doğal kokulu bir vücut salgısı birikebilir! Bunu gidermek tamamiyle sizin elinizdedir; günlük temizliğinize daha özen göstermeniz bu sorunu gidermekte yeterli olacaktır.

Bir piercing tamamen iyileşmeden iyileşmiş gibi görülebilir bunun nedeni piercing dışardan iyileşmiş, içeriden de doku iyileşmekte geri kalmıştır. İçerde oluşacak deri dışarıdakinden daha uzun sürede iyileşir ve daha narin olur kolay zedelenir! SABIRLI OLUN!!

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• baska nereye. yaptırdın

0|0
    0|0
  • ya bir insan bunu niye yaptirir a q😠

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eczaneye git piercing yaptirdigini şöyle onlar sana krem verirler zaten onun dışında da fazla oynama çünkü deri ince olduğundan kopabiliyo bir de 1 ay kadar da değiştirme piercingi yeri oluşsun bu kadar 😊

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;