Soruyu okur musunuz?

Ellerimi sürekli kirli hissediyorum ve çok sık yıkıyorum temizken bile yıkıyorum normalde insanlar bir kez sabunlayıp durular ben 3 kez yapıyorum ama yine de temiz hissetmiyorum. Yıkamamak için kendimi tutmaya çalışıyorum ama çok rahatsız oluyorum artık yıkamaktan ellerim kuruyo tırnaklarım soyuluyo bu alışkanlığı nasıl engelleyebilirim😒

0|0
416

En İyi Erkek Görüşü

• bende aynıyım günde 3 kez duş alıyorum kolay kolay herkesle tokalaşmam el konusunda tiksiniyorum

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Seni biraz kirletmek lazım alışman lazım

0|0
    0|0
  • Ellerimi yıkamam gerektiği zaman sadece yıkıyorum ve bir defa yıkıyorum. Daha hastalanmadım çok şükür. Daha hap yutmuş şurup içmiş insan değilim. :D

0|0
    0|0
  • Hiç yıkamamandan iyidir bence kız 😅

1|0
    0|0
  • Bana 17 yaşımda OKB tanısı koyuldu. Günde 20-30 defa elimi yıkarım , sabah ve akşam banyo yaparım ve kullandığım deterjanlar , şampuanlar , sabunlar haddinden fazla. Telefonum silmekten bozuldu hep 8. telefonumu kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Bu psikolojik bir sorun bildiğim kadarıyla adına da obsesyon deniyor yani takıntı. İnternette biraz araştır istersen bu obsesyon konusunu.

0|0
    0|0
    • Biliyorum psikolojide işlemiştik ama tam olarak öyle değil ellerimde çok takıntılıyım.

• Okumayız

0|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim bro 👍

0|0
    0|0
  • psikolojik.. bizim mahallede bir delide de var ayni sey. kadin sabah ogle aksam bir bidon su ile deterjan, sabun eline ne gecerse elini yikiyor. ellerinde doku deri kalmadi nerdeyse.

0|0
    0|0
  • devam et çok iyi

0|0
    0|0
  • Doğru değil çok saçma

0|0
    0|0
  • Takıntı yapma süre tut kendine kısa bir süre içinde yıka psikolojik bir şey

0|0
    0|0
  • Okumam okumadım

0|0
    0|0
  • Bence bir psikiyatristten destek almalısın. Bunu engellemedikçe artma eğilimi gösterir. En kısa zamanda psikiyatriste git, tedavisi olan bir şey

0|0
    0|0
  • Okb rahatsizligin olabilir. Bir uzmana gitmende fayda var

0|0
    0|0
    • Yok sadece ellerimde çok hassasım temizlik hastalığım yok

• Temizlik hastaligi olarak genellenemez ki. Belirli bir temizlik takintisidir.

• Ellerini yatağa bağla ya da koltuğa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Of sorma valla yaa bende öyle bir yere dokunamıyorum falan böyle

0|0
    0|0
  • bende 30 dakka klavyelerle ugrasinca hemen yikarim
    sanki kirleniyorum gibi

0|0
    0|0
  • Sanirsam zom zamanlar bendede oldu ama bir kac yikayinca unutuyorum