Evlilik kader mi sizce?

Selam arkadaslar. Sizce evlilik kader mi yoksa insanin kendi elinde mi? Nasil dusunuyorsunuz?

0|0
325

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle kader. 6 sene boyunca gelmeyeceğini bile bile bekledim, sonrasında pes ettim. evliliğe dair hayal ya da plan kurmaktan vazgeçtim. Tam yalnızlığa kendimi alıştırıp evliliğe dair hiçbir şey duymak istemiyorum derken bir anda karşıma başka birisi çıktı ve şimdi sözlüyüz. Ağustos ayında da düğünümüz olacak İnşallah :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Doğduğun gün öleceğin zaman ve evleneceğin kişi kaderine yazılırmış. Kader kesinlikle

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• insan üc seyi belirleyemezmis : dogdugu anı, evlenecegi esini, ve ölümünü bunlar üzerinde insan hic bir secim yapamaz.

0|0
    0|0
  • Ashab-ı Kiramdan bir zatın Peygamberimize (s. a. v.):

Falan kadınla evlenmek istiyorum, dua buyurun demesi uzerine, Peygamberimiz (s. a. v.): Eğer sana, İsrafil, Mikail, Cebrail, ve Hamele-i Arş, (A. S.) dua etse, aralarında ben de bulunsam, gene sen ancak senin için yazılan kadınla evlenirdin. (Ramuz:357/9)

0|0
    0|0
  • Kader

0|0
    0|0
  • başka şeylerde kadercılıge ınanabılırm ancak evlılkte kader denılen şey sıfırdır. orada tercıhler vardır. hayattakı trcıhlerın senın gelecegını şekılendırır. gıdıp aşk meşk ayağına işisz güçsüz kendıne uygun olmayan bırını secıpte 10 yıl sonra gerı baktığında koca bır sıfırı görünce bunun sebebını kenıdnde araman gereklı

0|0
    0|0
  • Evlilik karşımıza çıkan tercihleri değerlendirebilmektir... Allah karşımıza seçenekler sunar ama değerlendirmesi bize ait olur...

0|0
    0|0
  • kaderdir. alın yazında varsa olur

0|0
    0|0
  • Bence kendi edlinde. Şöyle düşün çok güzel bir kadınsın sırf kaderine razı olup ilk gelenle evlenir misin ya da seçici mi davranırsın cevabı ikimizde biliyoruz :)

0|0
    0|0
  • allah askina boyle dusunmeyin ikilemde kalmayin gunaha girersiniz tabiki kaderdir alin yazisidir kismet dedigimiz sey yasadigimiz sure icinde yedigimuz ictigimizdir bu kismettir yasadigimiz sey ise kaderdir bunlar suphesizdir suphe edikmez allah muhafaza gunaha gireriz

0|0
    0|0
  • evlilik kaderdir tabikide Allah erkeği ve kadını kendilerine eş olsun diye yarattı ve kadını erkeğe emanet etti bu emanete kaderimize kim çıkarsa sahiplenmeliyiz belli olmaz bakarsın kaderimde sen yazılısındır seni karım yaparım

0|0
    0|0
  • Evlilik hakkında hiçte iyi düşünmüyorum saçma yalan dolan menfaat kokan bir müessese

0|0
    0|0
  • evet kader

0|0
    0|0
  • büyük olasılıkla

0|0
    0|0
  • kader

0|0
    0|0
  • Kader derler her şeye bence kader deseler de bana göre değildir

0|0
    0|0
  • kader. insanın evleneceği kişi ve ölüm saati değişmiyor

0|0
    0|0
  • Hem kader hemde o ilişkiyi yürütmek ile senin elinde bence

0|0
    0|0
  • evlilik kaderdir ama Allahin taktirinin önüne geçersen kusura bakmayacaksin

0|0
    0|0
  • evet öyle

0|0
    0|0
  • Önce bir hata yaparsın sonra kader der kapatırsın.

0|0
    0|0
  • Bu hayatta herşey Kader

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendi seçimi

0|0
    0|0
  • Bir insan kaderinde 2 şeyi degistiremezmis 1 kiminle evleneceğini 2 ölüm tarihini

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;