Referanduma Neden Evet?

ben ve benim gibiler neden evet diyor? çünkü vatan haini imralı , fetö , pkk hayır diyor da ondan. Türkiye halkının düşmanı avrupa haçlısı hayır diyor da ondan. ecevit ve necdet sezerin kitapçık tartışmasından bir gün sonra ekonomik krize girdik de ondan. 28 günlük hükümetler gördük de ondan. daha geçen sene hükümet kurulamadı bahanesi ile hainlerin darbe girişimine girmesi yüzünden. peki kim hayır diyor? gezi parkında ortalığı yıkıp darbe girişiminde sus pus olanlar mı? özgürlük ve adaleti kendine göre yorumlayanlar mı? özgürlük deyip ezanı türkçe okutanlar mı? özgürlük insan hakları deyip başörtülü kardeşlerimizi meclise , üniversiteye sokmayanlar mı? özgürlük deyip zorla şapka taktırıp , takmayanlara cezalar yağdıran hatta idam edenler mi HAYIR diyor. madem siz hayır diyorsunuz inadına EVETTTTT

Referanduma NEDEN EVET :

0|2
918

En İyi Kız Görüşü

• evet cikarsa nelerin degisicegini okudunmu? neye evet dedigini biliyormusun? bence hic bir fikrin yok, o hayir diyo bu hayir diyo hayircilar söyledir böyledir, bu sekildemi acikliyosun evet demeni, inadina evet? inadina evet denmez, inat öfkedir ve öfkeyle kalkan zararla oturur, bence git oku iyice düsün arastir ona göre referanduma git, arastirdiktan sonra hala evet diyosan eyvallah, ama hala benim bilgiye ihtiyacim yok onlara inat evet diycem diyosan kusura bakma ama cahilsindir

2|4
    2|2
    • sana bilgimin zekatını versem kendini alim zannedersin seninle tartışmayacam.

• @mühendis_42 aynen :)

• o zaman cumhurbaşkanımız zır cahil 😂

En İyi Erkek Görüşü

• siz simdi hain dediginiz imrali ile ankarada gorusmediniz mi daha once.. feto ile kol kola degil miydiniz daha once..
    sen avrupaya hacli dersen o da senin osmanli zamanindaki kelle kesmelerini sozlemez mi..
    hırsızlık yolsuzluk adam kayirma rüşvet issizlik aclik teror taciz cinsel istismar vb. 15 yildir bunlardan baska birsey olmuyor

2|2
    0|2
    • ulkenin butun degerli arazilerini sattiniz.. vatandas vergi borcu icinde eziliyor.. feto ile kardestiniz bir zamanlar.. esad ile kardestiniz.. hakan sukur sizin milliet vekiliniz degil miydi.. ne oldu döndünüz bir anda.. ulkede issizlik artti.. her iki gencten biri issiz.. emekli ac ac.. kadro vericez diyip kandirdiniz taseronda calisanlari.. hani nerde kadro.. siz busunuz iste.. ulkede zina artti.. eskiden teror dagdaydi simdi şehir merkezlerinde bombalar patliyor.. bunun suclusu bu ulkeyi yonetenler degil mi.. ulkenin en degerli sirketlerini sattiniz petrol ofisi gibi.. nereye gitti bunlarin parasi.. garibanin cocugu sehit olur onlarin cocuklari para icinde yasar gider.. din adi altinda kucucuk cocuklara tecavuz edildi.. bu kadar iste din anlayisiniz.. imraliyla ankarada gorusmedin mi sen.. bunu soyle bana.. feto ile kol kola degil miydin cevap ver hadi.. her turlu pislik artti 15 yilda.. hani israil ozur dileyecekti nerde ozur.. rusya ypg ye destek veriyor..

• nedeen bir sey diyemiyorsunuz rusyaya.. evet 15 yildir bisey şahlandi ve o şahlanan şey vatandaşa girdi.

• panik haldesiniz cunku hayır cikacak.. hayir ciktiginda siz aglarken biz mustafa kemal atatürk ün bizlere tuttugu işik dogrutsunda yurumeye devam edecegiz.. gobekler atacagiz hayir ciktiginin ilani esliginde..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Birilerinin inadina ciddi kararlar vermenizden anlasiliyor zaten sığır olduğunuz. Mantik ne diyor sen onu soyle hele.

2|2
    0|2
  • hayir

3|0
    1|2
  • EVET dıyoruz bızde sonuna kadar destekliyoruz :) :) :)

2|3
    3|1
  • helal be sonuna kadar EVET !

2|2
    4|1
  • Ayni düsüncedeyim

1|2
    2|0
  • bunu anlamayacak kadar salakmısın eğer yönetim tek kişide olursa onlar hiç olacaklar ki zaten hiçler

0|0
    0|0
  • feto pkk hayır diyo diyosunuz. sirf oy toplamak icin. apo baskanligi destekliyo ayrica feto nün hayır dedigine dair bir link at kanitla.

2|2
    1|1
    • en basiti atılan twitleri görebilirsin fazla zor değil küçük bir araştırma ile.

• Sana ben doğuda yaşıyorum diyorum , Kürtler özerklik istemiyor pkk istiyor zaten onuda destekleyenler Kürt görünümünde ermenilerdir. Bunu Yusuf Halaçoğlu zamanında Türk Tarih Kurumu başkanı iken ispatladı. lütfen araştıralım tüm Kürtleri bölücü , ayrımcı görmek hoş değil Kürtler genel olarak ezici çoğunlukla Birleşmekten yana ayrılıktan yana değil. bu ortaya atılan bir aldatmacadır bunlara inanmayalım

• kurtleri bölücü görmüyorum ama bazi seylere de realist yaklasmak gerek. yarginin çoğuna kendi adamlarini atayıp yargi beni yargılayabilir nasil bir mantik. zaten cogu senin adamin. vs vs. kendi karari ile khk çıkarabilecek khk ile istedigini yapabilecek. kandırildik diyorlar. ya yine kandirilirsa o zaman tek bir khk ile yanlis kararlar verilirse? Allah askina biraz genis pencereden bakın. erdoğan icin söylemiyorum. ondan sonra gelen de yandaslara güvenip hareket ederse yine kandirilirsa o zaman nolcak. balyoz ergenekon ile onca insan iceri girdi yatti o kadar. şimdi bak geri çıktı o insanlar sebepsiz yere yatti çoğu. birsuru sey var da ordan oraya atliyorum burdan bu kadar oluyo sen kendin kafanda birlestir. yine ayni sey olursa tek bir khk ile yonetme yetkisi ne kadar doğru. onu gectim. fesh etme yok diyo ama maddelerde yaziyo. görüyosun yalan söylediğini adamın nasil güvenebiliyosun?

• Haklısın kardeşim

2|2
    3|0
    • Dislike verenler kim ya

Erkekler Ne Diyor 17

• Şu günü eskisi gibi dine çekmeyin siyasi konuşmalara araştırmadan inanmayın artık yok haçlı ordusuymuş osmanlıymış falan bunar artık tarihte kaldı artık eskisi gibi din savaşları yapılmıyor artık ekonomi savaşları yapılıyor bir dünya ilerledi ama biz hala osmanlı osmanlı deyip duruyoruz osmanlı içerisinde değişimde yapmıyoruz eski sistemle devam ediyoruz osmanlı zaten bu yüzden çöktü bu ekonomik savaşlarda artık soğuk savaş oalarak yapılmakta eskisi gibi top tüfek yok artık siyasetçilere kalsa 21. üzyılda hala kelle vurcağız yazık bize evet denilebilir ama bunu haçlı ordusu yapıyor demeninde bir anlamı yok 1789 fransız ihtilalinden sonra padişahlık din papa eski gücünün büyük bir bölümünü kayıp etti ne papa eski gücünde nede hristiyanlar eskisi gibi hristiyan nede biz müslümanlar eski müslümanlarız dünya değişiyor artık ve değiştide dedğişimin önüne geçilemez elhamdulillah bende müslümanım ama biz artık eski müslümanlar değiliz sizden ricam sağın solun hayır demesine aldırış edipte onlar hayır diyorsa mutlaka bu işte bir bokluk var deyipte evet demeniz değil birşeyleri araştırıp sorgulayarak evet veya hayır deyuin hiç birşey bilmeden bir sürü şeklinde değil uutmayın takım tutar gibi parti tutulmaz

0|0
    0|0
  • Helal olsun ustam. Tüm vatan hainlerini gömmek için Evet diyeceğiz !

0|1
    3|0
  • Acaba pkk hangi seçimde sandığa gidip oy kullanmış. veya fetö diye nitelendirilen örgüt ne zaman oy kullanmış. illegal yapılarada oy kullandrıttınız ya diyecek sözüm yok.

1|0
    0|1
    • pkk doğu ve güneydoğuda zorla insanlara tehditle oy kullandırdı bölgede şu an rahatlama var ve oy yüzdesinin nasıl değiştiğini göreceğiz

• onlar hayır dedi diye değil paketi açıp okuduğum için EVET diyorum. 18 maddelik paket ile anayasanın değişecek 69 maddesini açıp tek tek okudum. hangi cümleler eklenince ne olacak hangi maddeler kalkınca ne olacak hepsini biliyorum. diktatörlüğe yol açacak tek bir maddesi bile yok. ama bürokrasiyi hızlandıran, çift başlılığı ortadan kaldıran bir çok maddesi var. eyalet sistemi gelecek diyenlere de buradan sadece gülüyorum. eyalet anayasal kavramdır ve mahalli idaredir. anayasaya eklenmeden daha sonra da bu kanunla kurulmadan eyalet mümkün değildir. ama yine de eksikleri elbet var daha da iyi olabilirdi.

0|0
    0|0
  • Sen buralarda harcanıyosun ya 😂
    Bu nasıl zekâdır usta

0|0
    0|1
  • bu neyin kafasidir kardeşim yapmayin Allah aşkına gercekten bazen ülkenin bir cahil ordusu olduğunu düşünüyorum kimisi feto hayir diyor diye evet der kimisi cumhurbaskanimiz evet diyor diye hayir der nasıl gencsiniz nasıl bir kafa yapisina sahipsiniz Allah aşkına cahil olmayın lütfen

0|0
    0|0
    • cahillik bilmemektir , şimdi Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihi incelediğinde evet demenin çift başlılığın ne kadar zararlı olduğunu okursanız görürsünüz.

• sen zarar goruyosan hayır de

• peki onlar evet derse sen hayır mı dicen

3|1
    0|1
  • sen niye başkasına muhalefet olmak için evet diyon ki kendi düşüncen yok mu sence sen evet de diye onlar hayır dediklerini söylüyo olabilirler mi ezan arapça okunabilir ama Türkçe okunmasının kime zararı var en azından anlarsın ben şapka takmıyorum kimse beni içeri almıyor bu ülkede kitapçıktan ekonomik kriz olmuş ama esas kriz şimdi var dolar olmuş 3.60 lira her türlü ekonomi kötüye gidiyor daha niceleri HAYIR

2|0
    0|0
    • Ezanın Türkçe ya da arapça dışında okunacağına dair fıkıhta bir görüş bul getir kabul edeyim hatamı ama doğru siz fıkıhı da kabul etmezsin?

• arapça okunacağının zoeunku olduğu nerdeyazıyor

• secme ve secilme hakki insanlar ozgur iradesiyle oy versinler diye verilmistir birinin inadina degil.

1|0
    0|0
    • doğru diyorsunuz kardeşim , özgür irademizle hainlerin değil vatanseverlerin yanında evet demeyi düşünüyoruz.

• bu senin en dogal hakkin zaten ben neden evet neden hayir da degilim. birilerinin inadina degil de kendi dusunculeri dogrultusunda mantikli bir secim yapilmasi taraftariyim

• Evet

1|0
    0|0
  • İşidde Allahu Ekber Diyor Sende Allah Demeyi Kes

2|0
    0|1
  • ah ulan ah su din olmasaydı acaba nolurdu su sanli mazimiz olmasaydi acaba nolurdu hayırlısı olsun insallah

1|0
    0|0
  • Bişey demiyorum. İleride torunlarımız size sövecek. Bende bulgaristanda bira içicem

2|0
    0|1
    • biz vatan için mücadele ederken zaten siz yunanlarla bulgarlarla ermenilerle bira içtiniz ;)

• Sen zaten bu sözlerinle doğruya karşı savaşmış oluyorsun

• Neyin doğrusu?

• Sende mi ayakkabı kutularını seviyorsun yoksa

1|0
    0|1
  • İşteeee

0|0
    0|0
  • güzel hikaye ama yemez

0|0
    0|0
  • Senin evet diyebilmen için tek gerekcen sadece bu paragraf. Ben sana hayır dememin gerekçelerini yazsam roman olur. 100 kelimeden oluşan kelime haznenle bu kadar düşünüyor olabilmen normal. Sana basit bir örnek vereyim süper ligde sadece galatasaray var ve hep o şampiyon oluyor federasyon başkanıda galatasaraylı hakemlerde galatasaraylı bir fenerli ya da başka takım taraftarı olsan tepkin ne olurdu?

0|1
    0|0
    • haha güzel örnek olmuş bak :)

• yav he he

Yükleniyor... ;