Nasıl bu hale geliyorlar?

Erkeklerdeki bu şiddeti, bu öfkeyi, bu kızgınlığı, bu mal gibi sahiplenmeyi anlamak mümkün değil. Tek taraflı değildir diye bakmaya çalışsak bile; erkekleri haklı gösterecek tek bir neden bulmak o kadar zor ki.

Nasıl bu hale geliyorlar? Ne oluyor da yine bir kadının elinde yoğrulup şekil aldıktan sonra; annelerinin, kardeşlerinin hemcinslerine, kendi kadınlarına hayatı çekilmez hale getiriyorlar?
Nasıl bu hale geliyorlar?

2|2
1332

En İyi Erkek Görüşü

• https://m.youtube.com/watch?v=0MJCDYuLYNs
    Bu biraz abartı olsada, böyle büyüyor çocıklar, annelerin "heriflenmek" dedikleri o hale girince çocuklar, tekmeye, tokata gülünce ablalar, eksik büyüyor o çocuklar. Saygıdan eksik, acıtmaktan korkma duygusundan eksik, en kötüsüde sevdiklerine zarar verememe duygusundan eksik. O çocuk büyüyor, masaj gibi gelen, tekmeleri, tokatları, acı vermeye başlıyor, o bir anlık çocuksu kızgınlığı büyüyor, sevdiklerine nefret duymaya başlıyor, acımamayı öğreniyor. Sonra bir gün bir kız seviyor, sevdiğine sevgiyle birlikte nefretide büyütüyor, yıllarcada sürse, kafe sevgilisi maskesi takıyor, taki yüzük takana, ya da yanında uyanana kadar o maskeyi hiç çıkarmıyor. Artık o kadın, onun, kendinden, kendinin ve kendinden olana, nefret ve hükmetme duygusuyla büyütülmüş o sevimli çocuk, bsşka bir sevimli çocuğun, bsşka birisinin canının, canavarı oluyor. Lütfen canlarımızı canavar yapmayalım.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendilerini kaybedebiliyorlar. Şiddetleri söz konusuysa akan sular duruyor. Ne sevgileri, ne verdikleri değer kalıyor geriye. İnsan tanımakta güçlük çekiyor gözü dönmüş şekilde şiddete başvuranları. Normal şartlar altında iyi bir kalbi olsa da kişinin ne kadar merhamete dayasa da sırtını sevse de sıcacık bir kalple hepsini unutturuyor. Kadınların bedenine zarar vermeyi akıllarına getirebilen yürekler siyaha bulanmışlıklarıyla sevgisizliğe mahkum kalacaklardır bu tüm sevgileri süpürür çünkü..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 31

• Birine kırk gün deli denirse delirir derler ya işte onun misali.. Sen erkeksin, sen döversin de söversin de, sen erkeksin kadın senin kölendir evde sen ne dersen o olur teması ile yetişen ve eğitimden vede kültürden uzakta kalmışsa ise sadece artık erkek bir nevi elbise giyen ve konuşan hayvandır.. Döver de , bıçaklarda ve rahatça öldürür de.. Ne yazık ki üzülerek gördüğüm edindiğim tecrübe ile buna ön ayak olan annelerdir..

1|0
    0|0
  • .

Başlangıçta toplumun bir ferdi olarak topluma karşı sorumlulukları olduğu konusunda eğitimsizler.

Eğitimli insanlar da sadece kendine Müslüman!

Kısır döngü,

Aynı iş adamları gibi düşünün, önce şirketleri, fabrikaları vs vasıtası ile dünyanın büyük sorunlarını yaratırlar sonra da hayvanları, doğayı, çiçeği ve böceği korumak ya da çocukları eğitmek vs gibi amaçlar için sivil toplum örgütleri vs !

Bu paradoks değil ise NEDİR?

.

1|0
    0|0
  • kadına şiddet olarak bahsetmiyorum da genlerimizde saldırganlık var ona katılıyorum. Ama senin bahsettiğin gibi bu kadınlara karşı değil yani her zaman. Olan kişi de yaşadıkları yüzünden, psikolojik vs olur. Yani mesela çocukken annesi erkek çocuğunu döverse o içindeki şiddet kadınlara yönelir gibi.

ama bu anlattıklarım istisna tabii her erkeği potansiyel tehlike olarak algılamanız yanlış genelde bu şiddet yanlısı taraf aileyi koruma içgüdüsü devreye girdiğinde ortaya çıkar zaten.

1|0
    1|0
  • Toplumda sözü geçmeyen, hayatta başarılı olamayan, işlerim istediğim gibi gitmiyor diyen, aile terbiyesinden yoksun, inanç olarak zayıf olan ve güçsüz bir karaktere sahip kişiler genel olarak kadına şiddete meyillidirler. Kadın hassas ve güç olarak kuvvetsiz bir fıtratta olduğundan güçleri sadece onlara yeter ve onlar üzerinde baskı kurarak akıllarınca kendikerini tatmin etmek ve taşıyamadıkları o yükün hıncını kadından almak isterler. Bunun kaynagına baktığında bazı durumlarda kadınında rolu olduğunu ve tek suçlunun bazen sadece erkekler olmadığınıda unutmamak kaydıyla ;)

1|0
    0|0
  • .

Öfkeyi ve kızgınlığı anlamak kolay.

Anlaşılamaması gereken öfkenin şiddete dönüşmesi.

Bununda sebebi eğitimsiz ebeveynler.

Şimdi başlasak 3 kuşak sonra anca düzeltebileceğimiz bir konu bu.

Bilgi ile de alakası yok !

Fiziki şiddetin, manevi şiddetin kötü olduğunu bilmeyen yok değil mi?

Hepimizi bir annenin doğurduğunu bilmeyen var mı?

Kainattaki yaratılmışların en şereflisi olduğumuzu bilmeyen var mı?

E öyle ise NEDEN!

Çünkü bilgimiz sadece bilgi olarak duruyor.

Aynı elektriğin gelip evimizde durması gibi,

Aydınlanmak istiyorsak, lamba anahtarını açın!

Bilginizi de BİLİNCE çevirin.

Hepsi bu.

.

Eee Henry ne diyordu?

“Düşünmek zor iştir, muhtemelen bu nedenle çok az kişi düşünür.” Henry Ford

.

0|0
    0|0
  • Bastırılmış duygu sürekli pohpohlanmış ego...
    ataerkil toplumun başlangıcından bu yana erkeğin heldiği hal. Oysa güçsüzlüklerimimi ve kadınla tamamlanan bütünlüğümüzü görebilmekde bir adım olsa gerek.

2|1
    0|0
  • Boşanmak bize haram kılınmış çeşitli safsatalarla.. Kadını ilk elden sahiplenmeyi öğretmiş ataerkil yapı. Mal bilmiş, mal edinmişiz..

Saygının ve ortak paydaların bulunmadığı sevgiden yoksun birliktelikler adını aile olarak kamufle etmiş. Temelsiz yapılar topluluğu haline gelmiş insan sürüleri..

Dövmek sövmek nedir kardeşim; boşanın gitsin.

2|0
    0|0
  • yanliş eğitimden dolayi bir kişiyi insan gibi değilde erkek gibi erkek yetiştirme çabasi erkekleri bu hale getiriyor

2|1
    0|0
  • İlim taleb etmek her kadın ve erkek Müslümana farzdır. Bir kadın bir toplumu oluşturur yeterki o toplum bilge bir ana yetiştirsin. karısına hükmeden bir erkek kadında bir negatif enerji doğurur o enerji daha güçsüze yani evlada aktarılır, o evlat büyür güçlenir ama evlendiğinde daha güçsüz bir kadınla evlenir ve aranan enerji boşalım aracı bulunur. Böylece döngü devam eder.

0|0
    0|0
  • Bu aslında biraz da kadınların hatası bence buna izin vermeyen bir çok kadın var aslında.
    Ama genelde bu tür davranışları Zayıf karakterli hatta karektersiz ezik erkekler sergiliyor.
    İşinde başarılı olamamış ya da horlanmış gelir kadından çıkarır öfkesini.
    sokakta kenardan kenardan yürür eve gelince aslan kesilir böyle tipler ne yazık ki bunda eve gelince gördükleri saygı sevgi ve ilgi de teikler bunları...

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum. Henüz öyle bir hale gelmedim. Ama kadınların ne yapacağı belli değil. Belki ben de bir gün öyle bir adam olucam...

1|0
    0|0
  • yetıstırılme tarzından kaynaklanıyor kadını her daım ıkıncı planda tutmaya odaklanıyorlar ama onlarıda bır ana dogurdu bunu bılmemezlıkten gelıyorlar

1|0
    0|0
  • İnsanlıktan nasibini almamış vahşiler onlar.

1|0
    0|0
  • Bilmem

1|0
    0|0
  • Haklisiniz.

2|0
    0|0
  • İnsanoğlu garip...

2|0
    0|0
  • Ya kadına şiddet acizliktir dışarıda kedi olurlar evde karısına erkeklik taslarlar emin olun karısını döven erkekler en korkak mahluklardir

1|0
    0|0
  • Siddet aczin gostergesidir

1|0
    0|0
  • Günaydın , hoş geldin, Hayırı Kandiller

1|0
    0|0
  • Erkek sahiplenir ama diğerleri acizliğini gösterir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 12

• Unutmamak lazım ki o şiddete başvuran erkekleri de yetiştiren bir kadın.
    Erkek şiddetini istemiyorsak erkek çocuklarımızı yetiştirirken doğru davranmayı bilmemiz gerekir.
    Bu da kızların iyi bir eğitim almasından geçer.

1|0
    0|0
  • Empati yeteneği gelişmemiş kişiliklere oluyor.. içinde saygı , sevgi , merhamet olmaz bu insanların.

2|2
    0|0
    • güçlü kadın olacaksin seni ozaman kimse ezemez ben kadın olsam sert olurdum bana vurmaya kalkan erkek olursa bende ona tekme tokat dalardim

• haklısın yerden göğe kadar

• zaten bir kez el kaldırdiysa direk bosanmasi lazım kadının bir kez el kaldıran devamli kaldırır

• Öfkesini kontrol edemeyen ve karşisinda ki kişiyi susturmak icin yapılan bir güçsüzlük

Erkek cocukları öfkelenmesi normal gözüküyor kız ise sesiz olan olarak hep görülüyor ama hicmi farkında değiller kizlara o ayıp bu ayıp bunu yapma duyan ise kizlarimiz erkek yapar sonrada...
    Allah hepimize hayırlı evlatlar büyükmek nasıp eder inşallah

1|0
    0|0
  • Aslına biz müdahale ediyoruz

1|0
    0|0
  • Herkes babasından ne gördüyse onu yapıyor. Iyi ya da kötü.. Babalarımız da babalarından gördüklerini ve bu böyle devam edecek...

1|0
    0|0
  • Aslında çevresi, annesi, kız kardeşi erkeği yüceltiyor. Cahil toplumun sonucu bence..

1|0
    0|0
  • Cok dogru valla asiri keyif zevk duskunu olabiliyorlar heves zaten bizde yok ya bir onlarda var sanki

1|0
    0|0
  • vahsilik

2|0
    0|0
  • aile önemli

1|0
    0|0
  • Anneleri öğretmemiştir

1|0
    0|0
  • Kadın eğitimsiz olunca eğitimsiz birey yetişir Ülkemizde eğitime verilen önem sıfır drrecesindedir

0|0
    0|0
  • Yanlış yetiştirme tarzı, erkek egemen toplum, ağam paşam aslan evladımlar... Yapılan yorumları okudum da ben de kadınlar hakkında bir şey yazdığımda aynı yorumlar geliyor, bazı erkeklerde feci bir kadın düşmanlığı var.

1|1
    0|0
    • sonrada kadınlar neden feminist diyorlar eeee kadına düzgün davranmiyorlar sonra da kadın güçlü olunca feminist diyorlar işlerine gelmiyor

• Adam tutmuş diyor kadınlar cinsellik için bunlar hiç hayatlarında aşık da olmamışlar, hiçbir kadına sevgiyle bile bakmamışlar, annelerini bile sevmemişler.. Ben ne diyeyim şimdi.. Yarın kız çocuğu olursa onu da sevmez.. Allah yardım etsin.

• Beni engellemiş o kendini bilmez ben gereken cevabı verdim ona zaten yorumlarına bakarsan gay olduğu anlaşılıyor

Yükleniyor... ;