3. Dünya Savaşı Nasıl Olacak?

3. Dünya Savaşı bir gün mutlaka olacak tabiki zamanını bilmiyoruz. Nasıl bir savaş olacağı hakkında öngörüleriniz nedir?

Benim fikrim.
Yüksek teknolojik makinaların, silahların kullanılacağını düşünüyorum, ülkelerin birbirine gövde gösterisi olacaktır. Kimyasal silah her ülke kullanmayacaktır hazirlikli olan ulkeler vardır. Olabilme ihtimalini fazlasiyla düşündüğüm diğer öngörüm hastalık, beyinsel sorun yaratacak köklü bir silah olabilir buna kimyasal silah diyebiliriz emin değilim.
Neyse işte Fikirleriniz nelerdir?
Böyle bir durumda nasıl hayatta kalabiliriz diye düşündünüz mü? Kıyamet bekleyen insanlar var hatta national kanallarının bununla ilgili programları var.

Güncellemeler:
şu an yaşanılan soğuk savaş ufak tefek ülkeler birbirine çalım atıyor henüz bir savaş yok. Hala başka ülkeler kendi keyfinde bölgesel savaşı sormuyorum. DÜNYA SAVAŞI DIYORUM

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşlar 3. dünya savaşı başlamış. Nato ve varşova paktinin kurulmasiyla başladi ama bu silah savaşı değil. Bilmek isteyene anlatirim detayli

0|0
    0|0
    • Eee anlat bekliyoruz

• 3 kitap mi yazdın
      1984
      Medeniyetler çatışması
      Yabancı 3. yazdığın

• evet 3 kitap. cok vardi ama şu an aklima gelenler bunlar

En İyi Kız Görüşü

• Böl yönet parçala taktiği ile neden adam bir ton para harcayıp silah ile uğraşsın Flörür koy zehirle koyun yarat Marketlere bağımlı kıl obez ve hastalıklı nesiller
    Tabi ki okullar aç çocukluktan itibaren hapishane tarzında eğitim gören oku beslen evlen çocuk bak öl Sistem de olanlar bunlar
    Silah falan hikaye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• imes gazetesinde yer alan bir analizde, Suriye'nin küresel güçleri savaşın içine çekebileceği belirtilerek "Üçüncü dünya savaşının bir ültimatom ritüeli olmadan gelebileceği" belirtiliyor.
    Roger Boyes imzalı analizde özetle şöyle deniyor:
    "Bunun yerine savaş yavaş yavaş, farklı güçlerin müttefiklerini korumak için krize dahil olmalarıyla başlayabilir. Suriye'nin kuzeyinde bu ana yaklaşılıyor. Halep savaşı Esad'ın geleceğini belirleyecek. Bu yüzden Azez koridoruna bu kadar önem atfediliyor. Dört potansiyel parlama noktası var:
    "1- HER FIRSATTA SİLAH ÇEKEN TÜRKİYE: Ankara Orta Doğu politikasının çöktüğünü görebiliyor. Türkiye, Azez'in Doğu Halep'i, Batı'nın bombardımanıyla zayıflayan IŞİD'den geri alacak grupların üssü olmasını umuyor. Ama Azez Kürtlerin eline geçerse, Türkiye'ye hasım bir devlet kurmak için güçlü bir konumda olacaklar. Bunun olmasını engellemek Türkler için o kadar önemli ki kara birliklerini gönderebilir ve NATO'yla Rus güçleri arasında bir savaş riski yaratabilirler. Peki, NATO, Türkiye'nin izinden gider mi? Hayır. Ama bir Rus savaş uçağı Türk hava sahasına girer ve bir hava savaşı başlarsa Ankara NATO'yu kolektif savunmaya çağırabilir. Ve büyük savaş daha yakınlaşır."
    "2- PUTİN, ERDOĞAN'A KARŞI: Rusya, Türkiye'yi engellemeye odaklanmış durumda. 5000 Kürt savaşçısını silahlandırdı ve uçakları Türkiye'den Suriye'ye isyancılara malzeme götüren konvoyu vurdu. Eğer Azez koridoru kapanırsa Rusya Türkiye'den diğer geçişleri kapatması için Esad güçlerine yardım edecek. Bunu Rusya ve Suriye'nin Türkmenlere karşı etnik temizliğe girişmesi izlerse Türk kamuoyu, Ruslarla çatışma riskine rağmen harekete geçilmesini isteyecek."
    "3- PUTİN'İN KUMARI: Türkiye'yi Kürtlere karşı askeri eyleme kışkırtmak Putin'in bir oyunu olabilir. Bu Kürtleri, Esad, İran ve Hizbullah'la birlikte Rusya ittifakına yönlendirecek. Bu durumda Batı, IŞİD'e karşı cephedeki tek etkili gücünden mahrum kalacak, denge Esad'ın lehine değişecek. Bu durum Batı'nın görüşünü değiştirmesine ve ABD'

0|0
    0|0
  • 3. Dünya savaşı sanıldığı gibi olmayacak aslında. Büyük ülkeler başka ülkelerin iç karışıklıklarıyla birbirlerine meydan okuyacaklar. Soğuk savaş ve Suriye örneğinde görüldüğü gibi.

0|0
    0|0
  • Savaşan savaşsın ben evde oturuyorum şu anda. Keyfim ne isterse onu yaparım. Savaşacak değilim kimseyle artık bu yaştan sonra. Bu iş için para alanlar gitsin savaşsın. Hani öyle diyordu ya birileri... (Top tam oturdu ayağıma. Tam 90! TAM!)

0|0
    0|0
  • Dedigin gibi orduyla degil teknolojikle olucak

1|0
    0|0
  • rusların avrupaya ve bize saldırmasıyla başlayacakmış. melhame-i kübra adındaki bu savaştan kıyamete kadar bir daha böyle büyük bir savaş yaşanmayacakmış hadislerden rivayet edilenler bu yönde. savaş çoktan başladı lakin dünya savaşına dönmesine ise çok az kaldı. ekonomi, masa başı falan hepsi geçmişte kaldı artık bir işe yaramıyor. askeri güç kullanılması şart oldu. nükleer silahlar başta olmak üzere bir çok büyük silah kullanılacaktır. insanoğlu büyük kayıplar verecektir. israil siyonizminin çöküşü yakındır. hz. mehdi ve hz. isa nın bu yüzyıl içinde geleceği rivayet edilmektedir ünlü islam alimlerinin hadis yorumlarına göre...

0|0
    0|0
    • Hadisler ne kadar sahih oda tartışılır.. Tabi işin dini boyutuda var. Zaten en çok bu sebepten değil mj savaşlar. Milliyetçilik akımından ummetcilik akımına geçilecek yine. Türkiyenin islam ülkeleri lideri olmak istemesi bu yüzden. HAÇLI BİRLİĞİ , İSLAM BİRLİĞİ, SİYONİSTLER

• hadislerin sahih yani Hz. Muhammed'in ağzından çıkanlar ile birebir örtüşmesini ben bilemem tabi. insanlar tarafından değiştirilmişte olabilirler. ekonomik sebepler falan hikaye bana göre. asıl sebep din savaşları ve emperyalizmdir. hıristiyanlar bu vesile ile tarihte yarım kalan haçlı seferlerini tamamlama peşindeler. fitne ve fesatların çoğalması başka bir unsurdur. bugün bizi birbirimize kırdıran ülkeler fesatlık yoluyla bunu başarmak istiyorlar. yani bundan sonra masa başı çalışmaların pek işe yaramayacağını düşünüyorum ben şahsen. suriye tamamen haritadan silinmeden kıyametin kopmayacağına dair rivayetlerde var. zaten suriye diye bir ülkede kalmadı diyebiliriz. bu yüzden kaçınılmaz olan son savaşın eşiğindeyiz. en doğrusunu tabiki Allah bilir...

• Suriye diye bir ülke kalmadı mı aslanlar gibi direniyor Esad.

• Soğuk savaş şeklinde başladı zaten öyle eskisi gibi artık savaşlar olmaz ambargo istihbarat para güç teknoloji gibi gibi şeyler

0|0
    0|0
  • zaten 3 cü dünta savası var ille silahların patlamasına gerek yok ama patlarsa kıyamet gibi olur yüksek etkili silahlar kullanılır inanılmaz kıyımlar olur

0|0
    0|0
  • şu an 3. dünya savaşında olabilir siber saldırılarla oluyor her şey

0|0
    0|0
  • Diger savaslardan bir farki olmayacagini dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • başladı bile günaydın !

0|0
    0|0
    • Offf git yat

• Git yat ne olur

• sütümü de içem mi :S

• Diktatör bozuntusu bir kasımpaşalı yüzünden çıkacak bence

0|0
    0|0
  • b*ktan bu mevzu yuzunden cikacagi kesin

0|0
    0|0
  • Cok heyecanli olacak.

0|0
    0|0
  • Nükleer yıkım olacak geriye hiçbir şey kalmayacak

0|0
    0|0
  • savaş çok yakın ve ülkemiz üzerinden çıkacak. ben bu nesilin bu savaşa tanıklık edeceğine inanıyorum

0|0
    0|0
    • Savaş yaşamak istemiyorum tövbe de

• Düşünmek istemiyorum

• istiklal marşımız KORKMA ! diye başlar.. onlar düşünsün. sen rahat ol

• Tas ve sopalarla olacak

0|0
    0|0
  • taşlar ve sopalarla

0|0
    0|0
  • Olmayacak top tufekle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bugün yine göçmen gemisi battı :( Almanya Suriye' de sivilleri katletti Fransizlar Suriye' de kendini göstermiyor.

Basimiza taş yağmasa bari.

0|0
    0|0
  • Zaten bunca cahilin içinde hayatta kalmalarımızda bir nevi savaş.

0|0
    0|0
  • surıyeliler gibi sefil olcaz

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;