Tanrıya inanıyor musunuz?

Ben ateistim, neden inandığınızı söyler misiniz?

Güncellemeler:
Peki bir şey daha sorayım. Tanrı sonsuz merhamet sahibi ve mutlak iyiyse nasıl olur da bunca kötülük ve acı olmasına izin veriyor. Sokakta köpekler açlıktan ağlarken ölürken neden bunu yapıyor? İlla can mı yakmak zorunda? Demek ki. Mutlak iyi falan değil, uydurma bunlar. Ayrıca evrim var, geçiş formları da var.
Şu tanrıya inananlarlar varya yorum yapanlar, çok merak ediyorum evrim, yaşamın başlangıcı ile ilgili kaç kaynak taradılar acaba, kaç belgesel izlediler kaç kitap okudular kaç anatomi profunu dinlediler? Komiksiniz zaten inanmıyorum bana kuranı söylüyorsun.

0|1
814

En İyi Erkek Görüşü

• İnanıyorum
    Sizin tezinize göre Allah olmadığı için kötülükler var, Allah olsa müsaade etmezdi diyorsunuz,
    Tıp denen şey varsa neden hastalık var? Neden insanlar hastalıktan ölüyor? O kadar hastalığa neden çare bulamıyor?
    Bu tez, elektrik örneği gibi, Elektriğin varlığı mevcuttur, insanlar için faydalı dır, ancak sen prize dilini sokarsan faydalı olan birşey seni öldürür, kullanım amacı kabloyu tutmak değildir.
    Dünya da aynı, dünyanın amacı kötülük değildir, yani prize dil sokmak değil, iyiliktir.

0|0
    0|0
    • Mutlak iyi ve mutlak merhametli tanrı kötülüklere izin veremez, burda çelişki var neden anlamıyorsun dediğimi? Git din felsefesi oku. Demek mutlak iyi tanrı falan yok. Ok?

• Git öğren işte, bilmeden sallama burda.

• Sen öğrenmişsin işte bana da öğret, insanın ilk olarak nasıl ağaç kökü, sonra yaprak, yapraktan sinek, sinekten hamamböceği, ondan karga, kargadan bir anda muazzam gelişme göstererek tilki, sonra kuyruğu bir yerde kırılıp kopmasından dolayı maymuna evrimleşmesini, kısa sürede tıp felsefe öğrenen maymunun insan suretine gelişini anlat hadi.
      1 milyon yıl evrimleşme geçiren insan denen varlık, neden insan olunca evrimleşmesi durdu.
      Yoksa hala evrim geçirmeye devam ediyor mu

En İyi Kız Görüşü

• evrim teorisini mufredattan da kaldirdilar atayiz aplacim haberin var mı 😅 Ayrica evrim teorisi sadece teori
    Sende her okuduguna cok inanma gel agnostik ol 😄

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• İnsanda bir inanma gereği vardır ne kadar birşeyleri reddetsende birşey e olan inancın dan dolayı birşeyleri yok sayarsın mesela sen tanrının olmadığına inandığın için ateist sin ve bende bir yaratıcının olması gerektiğine inandığım için müslüman im ve düşününce en mantıklı bu dini bulduğum için inandım

0|0
    0|0
  • bu dünya sınav dünyası kimisini açlıkla kimisini çok para ile kimisini huzurla mutlulukla kimisini ise acı ve hüzün ile sınıyor

0|0
    1|0
  • Çünkü sorgulayabilen bir canlı TESAFÜFEN olunamaz. Sorgulayabilen bir BEYNE sahip olan insanoğlu daha beynin tamamını çözebilmiş değilken nasıl beyinsiz rastlantılar tesadüfen bizi yaratmış olsun?
    *kör tesadüfle oluşmak mantıklı da ilim sahibi bir yaratıcı mı mantıksız?
    *bizi TESADÜFLERİN yaratması mümkün de ilim sahibi bir yaratıcı mı imkan dahilinde değil?

0|0
    1|1
  • Sen buraya yazabiliyorsun ya o Rabbimin sayesinde.. Bu konuyu actın ya Rabbimin sayesinde böyle bir konu actıgın için kendini şanslı hissetmelisin. Çünkü sana bir fırsat sunulmuş ben senin yerinde olsaydım iyi değerlendirirdim.

0|0
    1|1
  • şu an imtihandayız. Bu ölene kadar sürecek. Fakat öldükten sonra pişmanlık fayda vermicek. Kaldı ki sen daha Müslüman değilsin. Bu hal üzere ölürsen ebedi cehenneme gideceksin. Bu nasıl enayiliktir şaşarım

0|0
    0|0
  • Bir arkadaş, (Hiçbir şey kendiliğinden olamayacağı için Allah’a inanıyorum, ama dinlere, peygamberlere, kitaplara, ahirete inanmıyorum) diyor. Böyle düşünen Allah’a inanmış sayılır mı?

0|1
    0|0
    • CEVAP
      O, kesinlikle Allah’a inanmıyor. Nasreddin Hocanın, (Doğduğuna inanıyorsun da, öldüğüne niye inanmıyorsun) dediği gibi, (Ben öğrenciyim; ama öğretmene, derse, imtihana inanmam) denir mi? Öğrenci ise, öğretmene, derse inanması gerekir. (Ben kanuna inanırım; ama savcıya, mahkemeye inanmam) denir mi? Ortada bir kanun varsa, bunu hazırlayanlar var, onları uygulayan mahkeme var demektir. Samimi olarak Allahü tealaya inanıyorsa, elbette onun emir ve yasaklarına da inanması gerekir.

İstisnalar hariç, bütün fen adamları, bu kâinatın kendiliğinden var olmadığını, bir yaratıcısının bulunduğunu ittifakla bildirmişlerdir. Fen ne kadar ilerlerse ilerlesin, insanlar, bir karıncayı, bir kuşu, bir arpa tanesini yaratamaz. Akıllı ve bilgili bir kimse, kâinata bakınca, çok intizamlı yaratıldığını görür. Bunun kendiliğinden olmadığını anlar.

• bana ateis olma sebebini soyle?

• sen nasıl dünya ya geldin? baban annen aracılığıyla
      peki sana desem ki sen aslında annesiz babasizsin direkt bir oluştu, annen ve baban formalite icabı desem? bu sondu bir daha yazmiycagim. sana bir dua : inşallah doğru yolu bulursun erken vakitte. kader Allah'ın. verdiği bir olay her ne yaptiysan herşeyi bilip goruyor, lâkin sen nasıl mecbur isen yemek yemege, okadar da mecbursun inkar ettiğin olayı yaşama ya selametle..

• İnanıyom nedenini bosver

0|0
    0|0
    • Bekaretini bozmuş kızlar uzak mı dursun?

• Inanmiyorum

0|0
    0|0
  • koca sitede benim gibi tek kiz saygilar degerlisin

0|0
    0|0
  • İnanıyorum, birilerini tatmin etmek için neden sorusuna cevap vermem.

0|0
    0|0
  • Kardeş öncelikle tanrı yok allah var. ve sen bana sıfırdan bisey yarat bende diycem yok. mesala bana tavuk dan inek çıkar tüm çiftçiler sevinsin

0|0
    0|0
    • Sıfırdan lab ortamında BİR ŞEY üretiliyor zaten KARDEŞ

• anlat diyorum anlatmaktan acizmisin?

• Nasıl oluşmuş cahilsiniz siz hiç birsey arkasında büyük bir güç yokken var olmaz diyorumki bana tavukdan inek çıkar orda burda yapılıyo diyon sen niye yapamiyon

• Bunca olayın tesadüf olmasına inanamıyorum

0|0
    0|0
    • Evrim yaratıcıyı reddetmez. Bu konu hakkında meraklılar varsa Celal Şengör Hoca'yı tavsiye edebilirim ama lütfen zihninizi açık tutup dinleyin

• Şaka yaptığımı anlamaman çok acayip zeki kız :D

• Ayrıca biraz saldırgan gördüm seni. Önce tartışmayı öğrenmelisin. Çok yakın 5 arkadaşımdan 3 ü ateist ve yaptığımız araştırmaların, tartışmaların haddi hesabı buradan hesap et neler araştırmış olabileceğimi

• evet düşünüyorum o halde varım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• inanıyorum.. Müslümanım ve İslamın akla uygun bir din olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Ben agnostiğim.

0|0
    0|0
  • O kadar kanıt varken inanmamak aptallık olur

0|0
    0|0
  • Evet, inanıyorum. Bu dünyada her şeyin bir sahibi varsa, evreninde vardır.

0|0
    0|0
  • Ateist olmuşsun zaten, niye hâlâ düşünüyorsun?

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    1|0
  • Çünkü insanlar birşeye inanmak için inanıyorlar halbuki çok saçma.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;