Sizce "Zina" neden yasak?

Bu konuyu -Dini Karıştırmadan- tartışalım. Günah falan demeyin. Sadece bu dünyanın var olduğunu farzederek yorum yapın. Sizce Zina eyleminde kötü olan şey nedir?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım bir şekilde toplulukları dizginlemek için konulmuş bir kurallar listesinin maddelerinden biri olsa gerek. Aklı başında insanların nikahsız beraberliklerden zarar göreceğini düşünmüyorum ama Dünya'da aklı başında insan sayısı oldukça az. Karmaşık bir konu bu, daha çok cahil insanlara yönelik bir koruma şekli gibi düşünebiliriz.(madem dini karıştırmıyoruz o zaman aklı karıştıralım ;) )

0|1
    1|0
    • Heyt be işte istediğim cevap! :D Süpersin :D

• insanı madde olarak görürsen dediğin dogrudur ama insan ruhsal bı varlık. bunuda hesaba katın tirrekler😹😹

En İyi Erkek Görüşü

• 1) Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre kadın yumurtalığına değen bir zevk suyu DNA'ya işliyor ve başka bir erkekten olacak çocuk önceki ilişki yaşadığı erkeğin genlerinden de taşıyor.

2) Evlilik öncesi olması durumunda kürtaj yaşanabiliyor. Kürtajların birçoğu bu sebeple. Bebeğini çöpe atanlar var. Nehir kıyısına sallayanlar var. Camiye bırakıp kaçma âdeti bitti artık.

3) Devamlı ve farklı kişilerle yapılması durumunda vücudu mahveden AİDS hastalığına yakalanmak kolaylaşır. İnsan sağlığına ciddi zarar.

4) Evlilik öncesi olan kadına olur. Çok kez sevgi adı altında ilişki yaşayıp terk edilen kadın oldu. Bu terk edilen kadınların birçoğu evlilik aşamasında problem yaşıyor. Ezilen taraf kadın oluyor. Çünkü erkeklerin birçoğu ilişki yaşadığı erkeğe evlenilecek gözüyle bakmıyor. Bu şekilde evlenenlerin sayısı azdır. İlk kez ilişki yaşadığın biriyle evlenmekten bahsediyorum.

5) Sadece İslam dininde değil, Budizm de dahil her dinde yasak. İslam'ı kabul etmeden önce Eski Türkler de bile yasaktı. Zina edenler mahkemelerde yargılanırdı. Bu bizim bir nevi kültürümüzün bir parçası.

İslam kaynağına göre zina, İslam dininde Allah'a ortak koşmaktan sonra en büyük günahtır ve cezası cehennem. Ayrıca zina yapanların bu dünyada bile evlerinde bereket ve huzur olmayacağı hadislerle sabittir.

Yahudilikte bazı durumlarda zina edenler öldürülür. Tevrat'ta yazmakta. Üvey anneyle yatmak, eş c'insel ilişkiler gibi. Az çok okursanız görürsünüz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Pislikten bulaşıcı hastalıklardan ruh kirlenmesi sonucu oluşan karaktersizlikten sapkınlıktan sapıklıktan ahlâksızlıktan korunmak için, olmuş ve olabilecek çocukların haklarını korumak için, evliyse eşinin haklarını zulümden korumak için yasak. Mantığın yetmiyor mu buna dinsel bişe mi sanıyorsun sadece.

1|2
    0|1
    • Korunursan hijyenli olursan hastalık da çıkmaz cocuk da olmaz. Ayrıca seks yapmanın karakterle ne alakası var anlayamadım. İlla seks deyince aklınıza aldatma mı geliyo kandırma mı geliyo?

• Tabiki islami boyutunu karisdirmazsak. korunma yöntemleri oldugu sürece yanlis bisey yok. karsilikli iki kiside istiyor. zorlama yok gasp yok kul hakki yok.. dini boyutta Allah kullarini korumak istemis. hastaliga kiskancliklara ve istenmeyen gebeliklere karsi... ama artik korunarak yapiliyor. yasak bisey degil. tabi dinsiz olmak lazim icin rahat yapabilmek icin.

2|1
    0|0
  • nesep belli olsun diye, kadın madur edilmesin diye. zina olan ilişkiden hayır gelmiyor

0|1
    0|1
  • Dini karıştırmazsak zaten yasak bir şey değil iki tarafta istiyorsa.

0|1
    2|0
    • Ben de bu şekilde düşünüyorum.

• sorun yine sonuçta dine çıkıyor nikah şartı anladın .. din olmasa zaten zina diye bir şey olmayacaktı sorunu sorarken doğru düşün öyle sor

0|1
    1|0
    • Peki o zaman senin için değiştiriyorum. Evlenmeden ilişkiye girmenin kötü olan yanı nedir? Dini karıştırmadan.

• ben din yönünü açıkladım dinimizde baskı yok.. kimse kimseyi yargılayamaz herkes istediği ile olabilir haşaa Allah değilim hesap soracak mutlu isen ne mutlu gün gelir eşinde olur bir ömür mutlu olman dileğiyle :)

• Teşekkür ederim senin de aynı şekilde her şey gönlünce olsun :) Benim burda izah etmeye çalıştığımı anladın sen dini yönden haram zaten ona lafım yok :)

• bir kadinla yatiyorsun ama sağlam kadin istiyosun kimse üzulmesin diye

0|1
    0|0
    • Bunu ben isteöiyorum ama türkiyedeki erkeklerin çoğu böyle istiyor evet

• çnkü erkekler huur çocuğu kadnları kandrp yataga atıolar duygularyla oynuolar erkegn fıtratnda serefszlik var

0|1
    0|0
    • Bunlar senin aklındaki fikirler

• Ben değilim ve benim gbii bir çok kişi var

• cok aznlıktasnz bnce

• Peki soruya soruyla cevap vereyim sen eşinin bir kaç kişiyle olduğunu görsen ne yaparsın?

0|1
    0|0
    • Benden önceyse sıkıntı yok ben varken varsa onun adı altadma olur.

• Lan zaten zina kitapta geçiyor nasıl dini karıştırma

1|2
    0|2
    • İşte kitabı karıştırmadan tartışılmasını istiyorum konunun. Bunu yapabilir misin?

• O zaman ben yine yarın buraya mantıklı bir yorum yaparım şu an uykum var iyi geceler

• iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 13

• Aldatma yolu açık istismar yolu açık

2|1
    0|0
    • Neden aldatma yolu açık olsun? Kişi eğer eşine bağlıysa aldatmaz. Ben aldatmam asla. Evlenmeme gerek yok. Sevmem yeter.

• Arda senle sabaha kadar tartışabilir mantıksa mantık saçmalamaksa saçmalamak

• Hayır teşekkürler ben "kaçıyorum"

• Evlenme ve aile kavramını yok edebilme ihtimali bile yeter.

1|2
    0|0
    • Serbest olduğunda neden insanlar evlensin? Evlilik kavramı yok olduğunda aile kavramı nasıl otursun?

• Zina haram olmasaydı insanların hayvandan farkı kalmazdı. İsteyen istediğiyle ilişkiye girerdi. Herkes birbirine aldatırdı. Evlenenler de boşanırdı. Sapık bir millet ortaya çıkardı

2|1
    0|0
    • 1-Sadece isteyen çiftler ilişkiye girebiliyo diye hayvandan farkımız kalmıyor mu? İlişkiye girince beynimiz eriyor mu?

2-İsteyen istediği ile ilişkiye girsin ne zararı var karşılıklı anlaşma olduğu sürece?

3-Herkes birbirini neden aldatsın? Seven çiftler beraber olurlardı çapkınlar yine şuanki olduğu gibi aldatırdı.

4-Evlenenler neden boşansın? anlamadım

5-Sapıklıkla ne alakası var? Bizi yaratan bize cinsel organlarımızla yaratmış bize bir takım ihtiyaçlar vermiş. Yaratıcının verdiği organ ile yaratıcının vermiş olduğu ihtiyacı karşılıyoruz diye mi sapık oluyoruz?

• Hadi ordan, milleti yoldan çıkaracak aklı sıra. Zina haramdır tamam mı kabul et şunu. Yok zina haram olmasaydı falan boşuna hayal kurma

• Aynen işim gücüm yok gecenin 3 ünde ks de milleti yoldan çıkarmaya uğraşıyorum ahhahaha

• Aile ilişkileri zedeleniyor. Ben erkeğim yaparım diyerekten yola çıkarsan kadınları kullanmış oluyorsun. Sonuçta o da bir insan. Sonra kişide aidiyet diye bir şey kalmıyor. Hastalık ihtimali var. İstenmeyen gebelik. Kürtaj yaptırıyorsun.. adam öldürmeye girer...

1|1
    0|0
    • Niye kullanayım? Ben sevişirken seviştiğim kadın orda olmuyor mu? O da haz almıyor mu? Tek taraflı bir şey değil seks.

• Orası öyle tabi ama bu dünyada belli kanunlar çerçevesinde yaşıyoruz. O yüzden dinimiz gereği haramı haram, helali helal bilmek zorundayız.

Ayrıca kadın da zevk alıyor tabi almıyor değil. Ama dinimiz gereği olmamalı boyle bir şey

• Ateistler için sıkıntı yok o zaman.

• Dini karıştırmamak zor. Çünkü yaratılmışlık var. Yaratan var. Haliyle sınav için koyulmuş kurallar... Ama yinede karıştırmadan yanıtım : aklı başında iki birey sadece birbirine sandıksa cinsel olarak sorun olmaz. Fakat don değiştirir gibi yatak partneri değiştirmek hem ruhen hem fizikten hem sağlıksal olarak tehlikeli bir boyut kazanır...

1|1
    0|0
  • Evlilik olmadan cinsel ilişkiye girince insanlar pisleneceğine inanmış ruhen. Evlenince bile gusül abdest alıyorlar. Evlilik olmayınca bu kirlilik daha fazla heralde. Herkesten gizli bir kaçamak yapılıyor. Yasak ilişki demişler. Belirlemişler işte böyle bir ahlâk sistemini biz de daha fazlasını bilemeyiz.

0|1
    1|0
  • basit bir cevap vereyim annen için ister misin zinayı ya da bacın için gayet makul bir cevaptı sanırım.

2|1
    0|0
  • yasak değil. kanunlara bak görürsün. yasak değil.
    ama toplumlar bir kötülük belki de şeytani yönetimle yasaklar ve nefret ile yönetiliyorlar, memleketler, ırklar, dinler, spor takımları, vs. vs. çıkar grupları birbirine düşman, bu yasak düzenin alt birimi ve temeli de aile yapısı. bu şeytani sistem bunu korumaya çalışır. yasakçılık, nefret böyle kurulur. kötülükten başka birşey getirmeyen dinler de bir ihtimal şeytanındır.

0|1
    1|0
  • Kötü bişey değil. Sadece muhammet öyle istemiş, peygamber ya hani! insanlar da sorgulamadan kabul etmiş.

0|1
    2|0
  • Millet yoklukta, bir sebep gösterebilsinler diye 😂

0|1
    1|0
  • bir şekilde var olmuş ama beyinleri olmayan tek hücreli insanlar için konulmuş bir önlem sadece.

0|1
    1|0
  • Bence en çok kadinlari korumak icin olabilir.

0|1
    1|0
    • sanmıyorum ekrkelerin duyguları yok mu erkekler üzülmez mi kullanılmaz mı?

• Zinanın olduğu bir ülkede acı ama gerçek arkadaşım çok olur sokağa atılır anasız babasız büyür ve serseri çoğalır serseri olmasalar bile ülke için yararlı bir birey eksilir aç kalırlar ağlarlar korkarlar hepsi ne için 10 dklik zevk için evet her şey bunun için olur ayrıca türk töreden türemiştir atalarımız ülkeyi nizamda tutmak için yazılı olmayan bu kuralları koymuşlar zina yok demişler zina yapan insan arsız namussuz insandır bu insanların oluşturduğu ülke atalarına uymadikları için soysuzlaşır ayrıca yavrusunu ancak köpek dışarda bırakır işte içinde köoeklerin ve soysuzların yaşamadığı bir ülke için zina olmamalıdır.

1|1
    0|0
    • Hayatında hiç condom diye bir şey duydun mu?

• Kusura bakma kardeşim hiçbir şeyin kuralına uymayan bu insanlar sexin de kuralına uymazlardı ya da hadi dini yoksayalım tamam haberde az mı duyduk tuvaletlerde öldürülen bebekleri cami avlusuna atılan bebekleri

Yükleniyor... ;