Merhaba arkadaşlar hristiyanım ama Müslüman olmak istiyorum?

Arkadaşlar çok ciddiyim islam dini hakkında bana yardımcı olur musunuz lütfen anlatın

Güncellemeler:
@lebanc arkadaşım istediğim bilgileri verdi gözlerinden öperim teşekkür ederim gerçekten çok etkiliyeci bir din islam gerçek din Hak dini bunu anladım Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• lütfen herkez OKUSUN islam dini hoşgörü dinidir. İslam da tek bir tanrı vardır. O da Allah tır. Bütün eksik sıfatlardan münezzehtir. Son semavi dindir. Yani Allah ın gönderdiği son dindir. Peygamberimz Hz. Muhammed'dir. İçki içmek günahtır. Çünkü içki insanın aklını yok eder. sağlığada zararlıdır. İçki içen insan kendinde olmaz, sarhoş olursa ne söylediğini bilmez. Bu durumdayken bir çok kötülük yapabilir. İslam adalet dinidir. Hz. Ömer'in adaletini araştırabilirsin. İslamda kadına ayrı bir değer verilir her ne kadar bu gün değer vermediği söylensede. Mesela İslamda kadın çalışıtırılmaz diye bir kural yok. İsteyen kadın çalışabilir. İsterse çalışmaz. İsterse evinin işini bile yapmaz. Kocasından hizmetçi isteyebilir. İsterse çocuğuna süt annesi tutabilir. Kadın kapanmalıdır. Çünkü başka erkekler onun vücudunu gördüğünde şehvet duyguları kabarabilir. İllaki kara çarşafla kapan diyen yok. Ama dikkat çekmeyen kıyafetleri giymek güzeldir. vücut hatlarını belli etmeden modern bir şekilde de kapanabilirsin. İslam inancında herşeyi Allah yaratmıştır.(Doğayı, uzayı, zamanı, maddeleri vs aklına gelen herşeyi). bizde ibadet olarak günlük 5 vakit namaz vardır. Bu Allah a olan borcumuzdur. Ama borçtan ziyade dostun, yaratıcnın huzuruna çıkmaktır. Onunla günde 5 defa görüşmektir. Muhabbettir. Namaz dinimizin direğidir. Namaz vakti olsun olmasın her zaman Allah tan bişiler isteyebiliriz. Ama bundan ziyade biz Allah rızası için yaşarız. Allah yolunda ölmeye çalışırız. Ahiret gününde Allah ın rızasını kazananlardan olmaya çalışırız. Mesele cennete veya cehenneme gitme meselesi değil sadece. Mesele Allah ın salih kullarından olmaktır. Ayrıca peygamberimiz gibi yaşamaya çalışırız. O bize örnektir. İslam günümüzde ki insanların yargıladığı gibi değildir aslında. Çoğu kişi terörizm, gericilik vs gibi bakıyor dinimize. Atabildikleri kadar çamur atıyorlar. Dünyada zulüm gören toplumların yüzde doksanı İslam toprakları

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sana müslüman biri olarak tek tavsiyem kaliteli bir dindar bul ona sor bilemediklerini ama onun dışında okuyarak araştır. Çünkü çoğu dinden bir haber

0|1
    0|0
  • ben de müslümanım ama kendini müslüman sanıp yetimin hakkına göz diken çalan çırpan vatanına ihanet eden çoğu günümüz insanı gibi olacaksan olma. Ama kendinden eminsen ilk adım olarak yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
  • ne bilmek istiyorsun mesela

0|1
    0|0
  • Üç kulhu bir elham oku kanka ndndndn

0|0
    0|1
    • Anan aids şüphesiyle doktora gitmiş türkiyedeki erkek nüfusu tedirgin gelmiş hala bana mı or*spu çocuğu diyorsun nfjsnfsm güldüm tamam.😂😂😂

• Kelime-i şahadet getir ilk önce

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• burası çok ahlaksız bir site sana buradan dini tavsiye almanı önermem.

0|1
    0|0
  • Terörist ve yobaz ruhun varsa gerisi kolay

1|1
    0|0
  • Inşallah allah nasip eder çok mutlu olurum

0|1
    0|0
  • olma bosver

0|1
    0|0
  • Müslüman olduğunda diğer bütün kitapları yalanlayabilecekmisin?

0|1
    0|0
  • delirmiş yav

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;