Arkadaşlar Siz Türk Kürt Kardeşliğine İnanıyormusunuz?

türk kürt kardeş midir? sizce

Güncellemeler:
pkk ya destek vermeyen vatanına milletine sadık tüm kürtler kardeşimizdir bence
kimsenin yorumuna MUHALEFET OLMADAN saygı çerçevesinde adam gibi yorum yaparsanız sevinirim.

2|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• En onemli etken gorusu. Ben bitlisliyim. teroru savunan bayraga vatana ihanet eden kurtlede turklede kardes degilim. olmamda cok sukur ailem vatanin onemini bilerek buyuttu beni. Soylesene benim sevdigim adam sehit olmusken ben nasil teror destekcisiyle kardes olayim.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 32

• İnanmaz olurmuyum 4 yılım Diyarbakırda geçtine dostlarımız oldu.. Yıllarca emrimde askerlik yapan ne gençler geldi geçti çoğu ile hala görüşürüm.. O şerefsiz Ermeni artıkları var ya tüm hayvanlık onlarda.

2|1
    1|0
  • Yaşasın tam bağımsız Türkiye!
    Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!
    Kahrolsun Faşistler, Emparyalistler, işbirlikçiler!

"... Yurdumuza Faşist dolmuş,
    Vurun gardaşlar vurun!.."

2|2
    2|0
  • hümanist yaklaştığımdan dolayı kürdü suriyeliyi kardeş gibi görürüm tüm dünya halkları kardeşimdir özümden bir parçadır ikilik çıkaranlar kalleşlerimdir ve. mezopotamya halkları ırkçılıktan uzaklaşmalıdır

1|1
    0|0
  • Örgüte katılmayan, vatanını ve milletiniseven, Atatürk'ün gösterdiği yoldan giden Kürtler kardeşimizdir evet.

1|0
    1|0
  • Vallah Ben Türküm Ama Biz Yüz yıllardır Aynı Topraklarda Aynı Devletlerde ve Aynı Savaşlarda -Acılarda Omuz omuzaydık, Teröristlerin gazına gelmeyen ve cahil olmayan hiç bir Kürttü Ayırmam, Dışlamam.

2|1
    1|0
  • Yasasin Halk Kardesligi.

2|3
    1|0
    • Yaşasın tam bağımsız Türkiye!
      Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!
      Kahrolsun Faşistler, Emparyalistler, işbirlikçiler!

"... Yurdumuza Faşist dolmuş,
      Vurun gardaşlar vurun!.."

• Kardeştir

2|1
    1|0
  • Bölücü değilse inanırım

2|1
    1|0
  • kısmen.

1|0
    1|1
  • Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir…Biz azalan ve azaltan Türkçü değil, çoğalan ve çoğaltan Türkçüyüz ve her vakit bu istikamette çalışacağız

1|0
    0|0
  • Evet

2|0
    0|0
  • Kürtlerin yogunlukta oldugu diyarbakırda yaşayan diyarbakırlı bir türk olarak hala inancım var ama yavaş yavaş azalıyor her geçen gün

1|0
    0|0
  • Kısmen tamamen değil

1|0
    1|0
  • kıyamete kadar da kardeş olacak inşallah !

1|0
    0|0
  • İnsan olan herkes kardeştir. Türkü, Kürdü yok.

1|1
    1|0
  • Kardeștir.

1|0
    0|0
  • Hayır kürtleri sevmiyorum.

1|0
    1|1
  • Her kürt kotu degildir. Iyi. olanlarda. cok
    En iyi arkadaslarom. tunceliden cikiyor.

1|0
    0|0
  • Turk kimseyle kardes degildir, kimseye dusmanda degildir.

1|0
    1|1
  • evet

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben inanırım.
    Ama Türkler ve Kürtlerin arasını açan emperyaller farkında mısınız?
    Irkçılığın lüzumu yok.
    Kürtleri aşağılayarak emperyallerin ekmeğine yağ sürmektesiniz, ancak Kürtlerin çoğunun terörü desteklediği de doğru.
    Hepsinin suçlusu siyonizm ve Batılı Emperyal güçler.

1|3
    2|0
  • Milliyetçi ve PKK destekçisi olmayan tüm Kürtler ve Türkler kardeştir bence

2|0
    0|0
  • Evet
    Türk pkk kardeşliğine inanmıyorum

1|1
    1|0
    • Bunu Kürtlerin yakın tarihini okuyunca ve mesela Diyarbakır'da samimi ortamlarda insanlarla sohbet imkanı bulunca hemen anlamak mümkün.

Şu tarihi gerçeği kimse gözden kaçıramaz: Neredeyse her toplum kesiminin mağdur edildiği Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük mağduriyeti Kürtler yaşadı. Kürtler daimi bir kültürel asimilasyon süreciyle ve zaman zaman da fiziksel olarak onları yok etmeye yönelik saldırılarla karşılaştı. Dil yasaklamalarından sürgünlere, mahpusluklardan katliamlara ve faili meçhullere kadar birçok acıyı yaşadı. Bunlar Kürt halkında bir bilinç ve bilinçaltı oluşturdu. Bunun izlerini, siyasi çizgisi ne olursa olsun, tüm Kürtlerde gözlemlemek mümkün.

Bu yüzden, kardeşlik ve huzur çağrıları, sanırım, Kürtlere hikaye gibi geliyor. Çünkü bu çağrılar

• @hasan21212121 biji aponun yaptığına ne demeli? Bebekleri hamile kadınları öldüren pkk kürtleri değil mi !!!

• İnanıyorum

1|0
    0|0
  • inanmaya çalışıyorum diyelim çünkü konuştukları dili anlamıyorum bu beni biraz zorluyor

1|1
    1|0
    • sana ögreteyim biliyorum diyarbakırda ögretmenlik yapıyorum ez kuze tenım

• Bunu Kürtlerin yakın tarihini okuyunca ve mesela Diyarbakır'da samimi ortamlarda insanlarla sohbet imkanı bulunca hemen anlamak mümkün.

Şu tarihi gerçeği kimse gözden kaçıramaz: Neredeyse her toplum kesiminin mağdur edildiği Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük mağduriyeti Kürtler yaşadı. Kürtler daimi bir kültürel asimilasyon süreciyle ve zaman zaman da fiziksel olarak onları yok etmeye yönelik saldırılarla karşılaştı. Dil yasaklamalarından sürgünlere, mahpusluklardan katliamlara ve faili meçhullere kadar birçok acıyı yaşadı. Bunlar Kürt halkında bir bilinç ve bilinçaltı oluşturdu. Bunun izlerini, siyasi çizgisi ne olursa olsun, tüm Kürtlerde gözlemlemek mümkün.

Bu yüzden, kardeşlik ve huzur çağrıları, sanırım, Kürtlere hikaye gibi geliyor. Çünkü bu çağrılar

• Kürtlere karşı değilim sadece anlaşamiyorum aynı dili konuşmayinca

• Evet

1|0
    0|0
  • İnanıyorum

1|1
    1|0
  • Bu devir de kimse kimseyle kardeş değil.

2|0
    1|1
  • Pkk yı desteklemeyen (!) her kürt, alevi şu bu benim kardeşimdir!

1|0
    0|0
  • Türk'ün turkten başka dostu yoktur. gerisi haindir

0|0
    2|1

• eee sonuç olarak

• hayır, sadece sözde.

0|0
    2|1
  • inanmıyorum

0|0
    1|0
  • merhaba emre diye atatürk profilli birini engellemişin yanlışlıkla. söylememi istedi

0|1
    0|0
  • inanmıyorum!

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;