Feminizm nedir?

Feminizm nedir?

hadi bir cevaplayın bakalım feminizm hakkında neler biliyosunuz.. yanlış bilinen feminizm kalıplarını kıralım burda tartışarak..

Güncellemeler:
güncell...

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Feminizm eşitlik demektir.
    Ama Türkiye'de nedense erkek düşmanlığına dönüşmüş durumda.
    Her şeyi olduğu gibi bunu da başka yerimizden anlamışız demek ki :/

1|0
    0|0
    • sadece erkekler tarafından değil kadınlar tarafından da böyle kabul ediliyo ne yazık kii. ama değişecek bu düzen ben inanıyorum :) senin gibilerinde çoğalması dileğiyle :)

• bahsettiğim feminist erkeklerden biri de livanelidir mesela gerçekten tam anlamıyla beyefendi :) @Agnostik10

• Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz. ;)
      teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• feminizm, insanlar içindir. cinsiyetler için değil. eşitliktir yani. feminizm erkeklere düşman kadınlar topluluğu değil, hakları özgürlükleri kısıtlanan, hayatları sonlandırılan kadınların sesidir. feminizm güçlendirir, hayatını yaşamayı öğretir. feminizm sanıldığının aksine kadını yüceltmez erkeklere kin beslemez, feministler illaki evde kalmışlar, çirkinler veya lezbiyenler değildir. feministler isterse evlenen, isterse kadınlarla sevişen, isterse güzelliği için kendine güzel geleni yapanlardır. toplum standartlarının ataerkil zihniyetin dayattığının aksine erkeğe muhtaç olmayan güçlü kadınlardır feministler.

2|0
    0|0
    • gece dışarı çıkmak ister tacize uğramadan, öldürülmeden. istediğini giymek ister, kırmızı ruj sürmek, kırmızıyı sevmek, kahkaha atmak ister kadın. hizmetçi olmak istemez, hizmet etmek için evlenmek hiç istemez. elinin hamuruyla gerekirse pilot olur imkan verilse mühendis olur. karı gibi diyerek kötülenmek, adam gibi diyerek yüceltilmek istemez. kadın saygı ister. her kadın aslında feministtir, fridadır, tecavüzcüsünün kafasını meydanlarda ibret eden nevin yıldırımdır.

• 👏👏👏👏👏💪

Erkekler Ne Diyor 1

• Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum ben. Eşit de olamaz zaten. Yaratılış olarak da farklılıklarımız var, bazı durumlarda kadınlar daha üstün bazı durumlar da erkekler. Kadınlar daha merhametli ve sevdikleri için biraz daha çabalarken erkeklerde sevdiklerine güzel bir hayat geçirtmek için çalışırlar. Kadın isterse ev işleriyle uğraşmasın, uğraşmak zorunda değil ama peygamberimizin dediği gibi " kadın eşine yemek yapması zorunluluktan değil, eşine ikramıdır" . Bazı erkeklerin kadınlara karşı şiddet uygulaması çok kötü tabi. Onlara gerekli ceza verilmeli. Kadınlar çiçek gibi benim gözümde, onlara el kalkmamalı

1|0
    0|0
    • kadın kadındır çiçek babandır diyorum ben şu an. kadına bir etiket yapıştırmak zorunda değiilsiniz ki. kadın ya sadece kadın kız kadın değil sadece kadın.. bana günah oldugu için ya da cennet vadedildiği için değil, annen ya da kız kardeşin olduğun için saygı duyacaksın. dünyaca ünlü aşçılar hep erkekler diye övünürsünüz siz erkekler yani sizlerde güzel yemekler yapabiliyosunuz o potansiyel var. ama kadın her şekilde koşturur ya yüklenmek varken neden sizler taşın altına elinizi koyasınız dimi?

• Şu an disardayim eve döndüğümde sama feminizmi anlaticamm. ama simdilik şöyle burda konu çiçek degil kadin birincisi. ikincisi ise neden ille bir sifat kullanmak zorundasinkz ki kadin icin?

• Sıfat kullanmaya ihtiyacım tabiki yok ama sevdiğim birine karşı onu betimleyecek bir kelime kullanırım bazen.

Kızlar Ne Diyor 4

• Kadin haklarinin korunmasi diyebiliriz kisaca.
    Turkiyede feminizmi savunan denyolarda var ama onlardan bir halt olmaz onuda belirtmek istiyorum 😀

1|0
    0|0
    • kadın haklarının korunması baz alınıyor evet ama yeterli bir cevap değil. feminizmi savunan denyolar derken?

• ilk önce inanç lazım amaa çok dalgaya almaaa :D

• peki hiic almicam dalgaya 😄sonraa

• kadin erkek esitligini destekleyenlerdir
    erkek düşmanligi degildir
    kadin ustunlugunu savunmaz

1|0
    0|0
  • hitap olan bayana dahi tepki göstermek feministlik değildir mesela 🤗

0|0
    1|0
    • bayan bir hitap şekli değildir. bay diyomuyuz erkeklere hayır beyefendi diyoruz dimiii kadınlara da hanımefendi demek yeterli bayan kıroluğa giriyo artık...

• çemkirmek hoş bir tabir değil. bayan denmemeli hanımefendi denmeli yani bayan yerine abla kelimesine bile razıyım ben şahsen. bişeylerin ayrımına varmak bu kadar zor olmamalı bence ama. şaşırmakla yetiniyorum hala ben :)

• şöyle ki ben de çevremdeki kişilere doğrusunu empoze etmeye çalışıyorum ancak abartılacak bir konu değil hitap olan şekli 😌

• bilmiyorum bilmekte istemiyorum bunun gibi şeyleri Allahi tek olduğunu biliyorum o bana yeter

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;