Referandumda ''evet'' diyenler , neden evet dediğini açıklayabilir mi?

demokratik hakkınızdır saygı duyarım.

ancak , cidden düşüncelerinizi çok merak ettim ya. neden evet diyorsunuz?

0|0
115

En İyi Erkek Görüşü

• Benim bu sistemi istememin en büyük nedeni, tamamen milletin yanında olan bir sistem olmasıdır. Neden? Şöyle; biliyorsun 7 haziran seçimlerinde ortalama olarak Ak Parti %41 Chp %25 Mhp %16 oy almıştı.
    Ak Parti'nin tek başına iktidar olabilmesi için 276 Mv ihtiyacı vardı fakat 258 Mv çıkarabilmişti. Sırf 18 Mv eksik olduğu için, halkın neredeyse yarısının oyunu almış bir parti %5 oy almış gibi bir kenara atılıyor ve diğer partiler koalisyon kurmaya gidiyor. %25 oy almış parti ile %16 oy almış parti koalisyon kurmak istedi. Eğer gerçekleşseydi, %16 oy alan partinin genel başkanı başbakan olacaktı.
    Çünkü kılıçdaroğlu Bahçeli'ye bu teklifi yapmıştı: "Gel koalisyon kuralım, sen başbakan ol" demişti.
    Sizce bu ne kadar demokratik? Halkın %41'inin oyunu alan parti hiçe sayılıp, %25 ile %16 alan parti başa geliyor ve %16 alan partinin genel başkanı başbakan oluyor.
    Yani bu şu demek; ben milyonlarca vatandaşın ne istediğini umursamıyorum. Sence bu adil mi? Burada demokrasiden ve adaletten bahsedebilir miyiz? İşte benim bu sistemi istememin en büyük nedenlerinden birisi budur.
    Koalisyon devri bitiyor, halkın çoğunluğu kimi seçtiyse, o başa geliyor.
    Sırf bu bile Evet demem için yeterli. Herkes istediği oyu verebilir, kimse bana bir şeyler anlatmaya kalkmasın bu konuda. Benim oyum sonuna kadar #Evet.
    Saygılarımla..

0|2
    2|0
    • Ekonomiyi alt üst edip bombalar patlatıp ikinci seçimi aldılar. Bu ne kadar adil ve demokratik peki? Neden sustu bombalar şu an?

• işsizlik maaşı 6 7 ay oda az bir rakam ayrıca is begenmeme değil o asgari ücrette geçinmek zor olduğu için kimse çalışmak istemiyor ayrıca herkes lokanta vs oralarda da çalışmıyor sen sadece bildiğin doğruların pesindesin yapılan yanlışlıkları gormuyorsun ha adam in hakkı değilmi ipone almak herkesin olsun neden olmasın iyi ben asgari ücret alıyorum arabam olmasın iyi telefonum olmasın diyorsusn saçmalık bu

• @reso1453 olmasın kardeşim şirket sahibi miyiz de 3-4 bin liralık telefon kullanacaz mantıklı konuş. Araba almak istiyorsan çok çalışacaksın kardeşim, herkes lüks yaşayamaz bu hayatta. Gerekirse 2 işte çalışırsın paranı kazanırsın. Ben para yetmiyo diye devleti veya insanları suçlamam. Elimden geldiğince gece gündüz çalışır kazanırım paramı. Şu tabloyu da dikkate al lütfen. Eğer asgari ücretle çalışırken kaliteli geçinmek istiyorsan gündüz bir işte gece bir işte çalışacaksın. https://i.hizliresim.com/qb3gpR.jpg

En İyi Kız Görüşü

• Ben geleceğimi düşünüyorum bir insana bu kadar yetki vermem. Bu gidecek başkası gelecek yetkilerini kötüye kullanmayacağının garantisi var mı? Ölümlü dünya.. Adam adamı değil ülke aşığı olan herkes #Hayır vermelidir.

1|2
    0|4

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• allahları rte öyle istiyor çünkü

2|2
    0|7
  • Cift basliliktan kurtulmak icin.
    Hersey milletin Elinde Meclis degil millet seciyor yermezmi?

1|2
    1|0
  • Yahu onu abidik gubidik binali bile bilmiyor bunlar nereden bilsin

2|0
    0|3
  • Evet diyorum cunku nedenlerini yazmışlar

0|2
    0|0
  • Dağdaki pkk, hdp, CHP hayır dediği için Evet diyorum

0|1
    0|0
  • "Cumhurbaşkanımız evet de diyor bunun yanında terör örgütleri ve elebaşları hayır diyorlar çünkü bizim aklımız fikrimiz yok kendi düşüncemiz yok biz aptalız kuklayız koyunuz işte ne yapalım Allah bizi böyle yaratmış kader ben de beynimi kullanabilmek isterdim neye evet dediğimi anlamak isterdim ama boşver başımız ağrımasın." Diyecekler herhalde

1|0
    0|2
  • Makarasına

0|0
    0|0
  • Bir çok nedeni var bu konu çok uzunn

0|2
    0|0
  • türkiye şartlarında tek adam yürümez zaten suriyelilere başımıza cikardi tek adam olunca... eder

1|0
    0|2
  • peki sen ne diyosun sen ne diyceğinin açıklamasını biliyon mu hayırcisısın orası belli

0|1
    0|0
  • Karışmıyorum

0|0
    0|0
  • kimse yazmamış ben yazayım bari HAYIR ;)

1|1
    0|5
  • Ülkede bit daha darbe olmaması için , bir daha anayasa kitabi başbakana atılmaması için , bankaların milleti hortumlamamasi için , avrupa hayır dediği için , hdp chp hayır dediği için , hastanelerde rehin kalmamak için , asil millet neden hayır diyor bende onu merak ediyorum :)

0|4
    1|0
  • Çünkü amariğa bizi gisganiyo erdovan i padişah yapacaz

2|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;