Bu nalet olası ingilizce nasıl ilerler mübarekler?

ing alt yazılı film izleyim dedim açtım bir sekmede onu bir de aynı filmin türkçe alt yazılısını açıyorum diğer sekmede bir ondan bir bundan baka baka kafam beynim duruyor mk asdjkghj
hayır bir de replikleri faian not alıyorum mal gibi geceleri beynımde ı'm sorry jason falan donüyor ak

1|3
424

En İyi Erkek Görüşü

• Bol bol altyazılı film izleki cümlelerin yapısı falan aklına yerleşsin, böylece sende cümle kurarken duyduklarına göre kurarsın ve yanlışları farkedebilirsin kulağını tırmalar. Ve online bilgisayar oyunlarıyla aran var mı bilmiyorum ama takım oyunları oynamanı tavsiye ederim sesli sohbetten yabancılarla konuşmanın çok çok faydası var. İngiliz Edebiyatı okuyorum ingilizce ana dilim gibi profesyonel çevirmenlikte yapıyorum ve hayatımda 1 dakika bile kitaptan ingilizce çalışmadım, anlattıgım gibi öğrendim :D

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İngilizce baliklama atlayip ogrenmeye kalkinca insani sogutan bir dil.
    Once seviyeni belirle. Oradan basla.
    Ve dil ogrenmek kelimedir. Kesinlikle kelime karti yapmalisin.
    İngilizce icin bilinmesi gereken em temel kelimeler Oxford 3000 Word List de var. İcindeki kelimeleri sik sik gorursun.
    Ve sevdigin ing sarkilarin sozlerinden begendiklerini turkce aklinda tut.
    Umarim ise yarar.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Ay bu soru ve diger arkadaslarin yazdiklari yorumlar beni cok guldurdu ya. Anneme ve babama bin kere sukur etmeliyim kalkip 73 senesinde Ingilizce kullanilan bir ulkeye yerlesip beni yaptiklarina.

Ingilizceni gercekten gelistirmek istiyorsan, en iyisi yurt disina ingilizce okumaya gitmelisin, ancak boyle iyicene gelistirirsin, filimdi, muzikti boyle seylerle bir yere kadar gelirsin daha fazla gelistirmezsin. Ingilizce konusan bir ulkede yasadiginda her gunun pratik bir ders olarak geciyor, birde okula yazildiginda, hem okulda hemde gunluk hayatta ingilizcenin icinde yasadigindan dolayi cok iyi bir seviyede gelisiyor.

0|0
    1|0
  • Bak filmler boşver. Şöyle anlatayım sana
    " What is your name " dedi değil mi filmde.

Çeviri :
    Senin adın ne?
    Senin ismin ne?
    Adın ne?
    İsmin ne?

şu basit sorudan bile kaç tane çeviri çıkartılabiliyor. Bide uzun mantıklı cümleleri düşün. Hadi bakalım kaç tane çeviri çıkar :)

1|0
    0|0
  • bunun dersleri var zaten nette onlara katılsana video olarak ders veriyorlar o şekilde öğrenirsin

1|0
    1|0
  • O zaman sana bu siteyi öneririm https://www.voscreen.com/

1|0
    0|0
  • Yıllarca altyazılı izledim eğitimde gördüm ama öğrenmemi sağlayan şey korkusuzca konuşmaktan geçti.
    Sen zeki kızsın şeyaprsın halledersin onu.

1|0
    0|0
  • Ahahaha bu ne zeka yarabbi seni tanımak istiyorum 😂

2|0
    0|0
  • Oha lan aynısını ben yapmıştım :D bu arada takıldığın yerde sorabilirsin ingilizcede 😁

1|0
    0|0
  • İngilizce şarkılar dinle, diziler izle, arkadaşlar edin en önemlisi de. Pratiğe dökmek lazım. Ben yabancı arkadaşlarım sayesinde oldukça yarar sağlıyorum. Çünkü, sadece öğrenmek değil, uygulamak geliştirir.

1|0
    0|0
  • En kolayı öğrenmek istediğin dilin ülkesinde yaşayıp sürekli o dile maruz kalmak. bu imkana sahip değilsen günlük tekrar ve sıkı çalışma. Bu çalışmanın yanında dinleme ve konuşma egzersizleri. Yabancı diziler bir yere kadar katkı veriyor.

1|0
    0|0
  • Aktif ing sitelere uye ol ya da youtubeda ingilizlerle yabanci vid. Lar altinda kaynas

1|0
    0|0
  • Aynı derdi bende yaşıyorum :) Üstelik mesleki çeviri yapmak zorundayım :) İngilizce alt yazılı ingilizce filmler izliyorum. 40dk lık bölüm 2 saate çıkıyor aaq :) ama zamanla aşıyorsun bazı şeyleri.

1|0
    0|0
    • aynen 10 dklık sahneyi 1 saatte bitiroyrum durum o kadar vahim şu an jhfgjd

• o kulaklıkla dinleme işini ben de denedim ama olmadı bir türlü mhfjsd

• Yooo baya faydası var. Hiç bir book bilmiyodum ingilizcede küfür etmekten başka :) Şimdi bir yabancıyla çok ayrıntılı detaya girmeden derdimi anlatabilirim.

• play storede duolingo var onu indir

1|0
    0|0
  • 12 yıldır simpıl pırezınt tens teyim.

1|0
    0|0
  • Ilerlemiyorsa birak olmuyorsa olmuyordur

1|0
    0|0
  • Uygulama ile ilerleterek ben faydasını gördüm

1|0
    0|0