"Acele etme söz verirken, çünkü söz namustur!" Ne anlama geliyor bu arkadaşlar?

Acele etme söz verirken , cünkü söz namustur !

Ne demek bu ? Yani yazan kisi namuzsussunmu demek istio

0|0
313

En İyi Erkek Görüşü

• Bazen bu sitenin en yüksek yerine çıkıp sela okur gibi gerizekalı diye bağırasım geliyor. Hedef aldığım bir kişi ya da zümre yok. Sadece bunu bilin istedim o yüzden yazdım.

Arkadaşın seni çay kahve içmeye çağırır. Tamam dersin gitmezsin. Bi daha çağırır tamam dersin söz verirsin gitmezsin. Bi kere daha çağırmaz. Niye? Sözün bittiği yerde olduğun için. Daha sana güvenmez.

Namusa bakışın bacak arasından olduğu için başkalarının sana itimadını namustan saymıyorsun. O yüzden sıkıntı yaşanıyor olabilir.

0|2
    0|0
    • Kanka Helal Olsun
      Yazdıkların Tekrar tekrar okunacak şeyler
      3 kez okudum Hala Okuyasım var
      bunu paylaşan Şahıs ironi yapıyor olsada
      Beyin Gram Çalışmıyor
      Dini konuları Kelimeleri Sözcükleri bu Tarz ironilerle Exper Kascam diye uğraşmaları beni Öldürecek

En İyi Kız Görüşü

• hayır öyle demek istemiyor.
    söz verirken yapıp yapmayacağını iyi düşün demek istiyor.
    bazı insanlar var her halta söz verir ama gel gör ki bir sözünde durmaz.
    söz de namustur diyerek söz vermenin önemine değinmiş.
    insan için namusundan öte bir şey olmayacağını düşünerek söylenilmiş bir söz.
    iyi düşün namusunu ortaya koyuyorsun diyor diğer yandan.

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

212
  • Daha güzelini biliyorum;" Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı." yorum yapmaya gerek yok, yeterince açıktır herhalde.

0|0
    0|0
  • Söz ağızdan çıkana kadar senin esirindir. Ağızdan çıktıktan sonra sen onun esiri olursun.. söz verirken tutamaz isen hem adama rezil olursun hem kendine...

0|0
    0|0
  • Tutamayacağın sözü verip insanların güvenine ihanet etme onların sana olan inancını sarma demek bana göre

0|0
    0|0
  • ağzından çıkan kelımelerın değerını bılmen gereklı dıyor genelde bu zamane kızların çapından buyuk laflar soyledıgınde uyarı mahıyetınde soyledıgımız şuan kı moda sözdür.

0|0
    0|0
  • İyice düşün ondan sonra söz vert demek istenmiş. Verdiğin söz için enine boyuna düşün öyle ver. Sözünde durmazsan biz eskiler namussuz derdik siz ne diyorsunuz bilmiyorum. Dönek olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Turkcedeki cumle anlami sorularinin onemi anlasiliyor :) yok, soz vermek onemli bir olaydir verdin mi tutmak zorundasin manasinda soylemis :)

0|0
    0|0
  • Ağızda çıkan her söz seni tanımlar, namusunu tanımlar der gibi bir şey herhalde. Nerede nasıl denildiğine bağlı. Güzel sözmüş aslında..

0|0
    0|0
  • Hayır arkadaşım o manada denilmemiştir. Yani yapamayacağın birşey için söz verme, ilk önce düşün. Daha sonra söz ver anlamına geliyor arkadaşım.

0|0
    0|0
  • hea sana namısızsın diyo töbe töbe birşeye söz vermeden önce o sözü yerine getirebilicekmisin diyo yapamassan rezil olursun kereta diyo <3

0|0
    0|0
  • Söz vermek don değiştirmeye benzemez, namustur, acele etme altında kalkamayacağın sözler verme demek

0|0
    0|0
  • ne alaka. söz verirken onu yut yoksa namususuz olursun demek istiyor

0|0
    0|0
  • verdiğin sözler seni temsil eder demiş

0|0
    0|0
  • bir şeye karar verirken iyi düşün der

0|0
    0|0
  • tutamican sözler verme