12 gü

Tanrı ve inanç hakkındaki düşünceleriniz neler?

marcoevangelista
Bir tanrının var olduğuna inanıyorum. Bunun hangi tanrı olduğu konusunda da bir fikrim var ve inancım bu yönde. Eskiden daha stabil ve güçlü duygularla inanırdım. Şimdi o eski bana bakınca, kafesin içinde bir insan görüyorum. Hayata duvarlar örmüş, kendine örümcek ağlarından bir yatak yapmış bir insan görüyorum. Şimdi, inandığım tanrıya karşı daha cüretkar bir sesle sorular soruyorum. Bu yolda bolca da hayal kırıklığı yaşamıyor değilim. Bu cuma namazına 2 yıl sonra gittim. 2 yıl önce hoca bir yardım konusunda zırvalıyordu. 2 sene sonra bir değişim umuduyla gittiğim camide hoca COVİD sonrası şöyle bir konuşma yaptı: Sevgili cemaat, bu yeryüzünde bir mescit yaptırmak; cennette de Allah katından size yaptırılır, dedi. Ve ardından yaptırılacak olan camiler için gönlünüzden ne koparsa, dedi. O an soğuk bir duş almış gibi oldum. Beynim yandı. Çıkıp gitmek istedim tam o anda. Sağıma döndüm, çok sevdiğim bir amca var, bana baktı gülümsedi. Ayaklarının ağrıdığını söyledi, o camide bulduğum tek samimi şeyin bu olduğuna karar verdim, ve kaldım. Farzı kılıp gittim.
Tanrı ve inanç hakkındaki düşünceleriniz neler?
2
2
Görüşünü yaz