7 gü

Anneniz sizin de hayatınızı bu denli yaktı mı?

Gizli Üye
Daha küçükken okulda cok başarılı bir öğrenciyken aldi beni 15 yaşımda hafizlik icin bir cemaat kursuna verdi. Orada hep baskilarla büyüdüm. Ok hafiz olduk kurani ezbere okudukta noldu? Psikolojisi bozuk, kendini bile ifade edemeyen biri oldum. Elimde bi meslegim bile yoktu. Bana malî olarak hic bir artısı olmadi. Yaş oldu 18 lise okumaya çalıştım. Cok şükür hemen bitirdim liseyi. Dedim yaş gecti ama olsun üni de okuyayim. Dershaneye gittim. Hukuk okuyabilecek performansim varken bilin bakalim benim annem ne yapti! Daha 23 yaşımda "kız çocuğu okumaz, el alem ne der" diyerekten KOCAYA VERDI. hoş, kiz kuzenlerim baraji bile gecemedigi puanlariyla ikinci ogretimle farkli sehirlerde onlisansi zor bitirdiler. El alem onlara hic birsey de demedi... bi banaydi el alem... neyse evliyken yine de okuyayim dedim aöf bölüme kayit oldum. Cahil bi adamla evliydim ve hic ama hic deger gormedim. Guzel biri olmama ragmen (eski kiz arkadasini unutamayan kocam) surekli cirkinsin diyerek özgüvenimi yerle bir etti. Dayanamadim baskilara ve 24 yaşımda EVET 1 YIL BILE SÜRMEYEN EVLILIGIMI sonlandirdim. Ha okulu dereceyle bitirdim. şu an ne haldesin derseniz yıkık ve bitik... annemin hırsına kurban gittim. Hayatim yerle bir oldu. Dgs yapayim diyorum artik ayakta duracak gücüm yok. Onu (annemi) gördükçe sinirlerim daha cok bozuluyor. Simdi bi anaokulunda ogretmenlik degilde, degimi yerindeyse üç kuruşa amelelik yapiyorum ve artik dayanamiyorum. Neydim, ne oldum. Simdi ne yapmaliyim?
Güncellemeler:
7 gü
Yorum yapip bu saatten sonra ne yapabilecegim hakkinda bana yardimci olabilecek var mi?
Anneniz sizin de hayatınızı bu denli yaktı mı?
6
2
Görüşünü yaz