2 gü

Dünyada eşcinselliği teşvik eden bir tutum sergilendiğini düşünüyor musunuz?

Persephone22
Baştan söyleyeyim asla homofobik biri değilim, insanların kendi cinsel tercihlerine saygı duyarım. Ama bunun teşvik edilmesini doğru bulmuyorum.
Dün 11 yaşındaki oğlumun okulunda öğretmenleri sevgililer günü için bir kart hazırlamalarını söylemiş ve bunu söylerken de cinsiyetin hiç önemli olmadığını dile getirip istediğiniz ve sevdiğiniz herhangi biri için yapabilirsiniz bu kartı demiş. Görünüşte çok masum durmasına rağmen okullarda sevgililer günü kutlaması ve bunu da böyle saçma bir biçimde sunuyor olmaları nedense biraz beni işkillendirdi. Üstüne oğlumun bu kartı en yakın arkadaşı (erkek) için yaptığını öğrendim. Ona bugünün sevgililer günü olduğunu ve özellikle sevgilisi olan kişilerin böyle girişimlerde bulunduğunu anlatmaya çalıştıysam da onu incitmemek adına “peki” dedim. Oğlum “ama öğretmen sevdiğin herhangi birine yazabilirsin dedi, yaptığım çok mu yanlış bişey?” diye sorunca ne diyeceğimi bilemedim yani.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Yalnız dikkatli yorum yaparsanız sevinirim. Kimseyi incitmek değil derdimiz.
20
9
Görüşünü yaz