15 gü

Diş doldurtmak, kaplatmak veya tel taktırmak abdest ve gusle engel olur mu?

Günümüzde bu konuda iki ayrı görüş bulunuyor, diyanet işleri başkanlığı diş dolgusu ve kaplama olan kişinin gusül, abdest ve namaz da bir engel olmaz diyor.

Ama diğer taraftan Osman Ünlü hoca TGRT ve dinimiz İslam web sitesi var orada da diş dolgusu ve kaplama yaptıran Hanefi mezhebine mensup bir müslüman kimsenin sadece gusül, abdest ve namaz da maliki veya Şafii mezhebini taklid etmesi gerektiğini söylüyor. Özellikle hakikat Kitabevi TGRT ve Osman ünlü hoca bu konuda mantıklı ve düzgün nakil veriyor. Bende uzun zamandır taklit ediyorum nasıl taklit edilir dinimiz İslam web sitesinde yazıyor.

Fakat diyanet işleri başkanlığına şunu sordum bende diş kaplaması var bundan dolayı Maliki mezhebini taklid ediyorum gerekmez diyorsunuz maliki mezhebine göre ibadet ettiğim için aldığım gusül, Abdest ve kıldığım namaz olmaz mı dedim olur bir sakıncası yok diyorlar.

Bende diyorum ki madem sakıncası yoksa neden ısrarla maliki mezhebini taklit etmeye gerek yok diyorlar? Taklit edince oluyorsa en azından gusül oluyor mu olmuyor mu diye şüphe etmem diye düşünüyorum.
Güncellemeler:
14 gü
& Güncelleme & Diş doldurtmak, kaplatmak veya tel taktırmak abdest ve gusle engel olur mu?
Diş doldurtmak, kaplatmak veya tel taktırmak abdest ve gusle engel olur mu?
3
1
Görüşünü yaz