9 gü

Hergün başıniza mutlak bir kötülük gelir ya da her isiniz ters mi gider?

"Kendinize beddua etmeyiniz. Çocuklarınıza beddua etmeyiniz. Mallariniza beddua etmeyiniz. Dualarin kabul edildiği zamana denk geliverirde Allah bedduanizi kabul ediverir."muslim zuhd 74-ebu davud vitir 27

Lanet yedi baslidir ve yedi nesil dolaşır.
Ta ki tevbe ve kefaretler yapılana kadar.
Soyun kurusn diye beddua eden bir atanın torunlarinda , düşük olayları, evlilikten soğuma veya kaçma ve buna benzer tippi ve psikolojik etkenlerler kaçınılmaz olur. Şu güne lanet olsun diyen kişinin lanetledigi gunde aksilikler yaşaması kaçınılmaz olur. Her amelin cezası kendi cinsindendir. Neyi nasil lanetliyirsan aynisıyla geri geliyor. Hayatına yaşamaya doğduğu güne lanet eden artık yaşayan ölü misali dolaşmaya başlıyor. Dilinizle belayı peşin satın alıyorsunuz ve sozler size mutlak geri dönüyor Aynı cinsi ile karşılık olarak. Ataya yapılan lanet misli ile evladı geri döner ve çarpılır. Işine mesleğine lanet eden mesleğini sevemez maaşından hayır göremez. Evladina lanet eden ondan hayır göremez. Lanet ettiği eayasindan malindan evinden huzur hayır muruvvet göremez.
Masum bir hayvana lanet eden de lanetlenir ve o Hayvandan hayır göremez. Hayata hayatin tabiat olaylarına lanet eden azından lanetleniyor.
Hergün başıniza mutlak bir kötülük gelir ya da her isiniz ters mi gider?
6
1
Görüşünü yaz