Trafikte nasil debriyaj ve fren yapiyorsunuz?

Şu an direksiyon dersi aliyorum fakat anlamadigim bir konu kalkis yaparken tam debriyaj ve fren yapiyoruz ya ışıklara geldigimiz zaman ya da bir araba onumuzde durdugu zaman tam debriyaj hafif fren mi yapacaz yoksa tam debriyaj tam fren mi? Tam fren yaptigimiz zaman araba tamamen duruyor

0|1
312

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

312
  • Önündeki araba durduysa senin de durman gerekir. Yani evet tam debiryaj ve yavaş yavaş frene uyguladığın baskıyı arttırarak.

Eğer trafik alıyorsa ve önüne bir araba geldiyse senin de biraz yavaşlaman gerekiyorsa (hareket halindeki olduğunu varsayalım) araba vitesteyken debiryaja ya da frene basmadan ayağını gazdan çekersen araba motor freni yaparak hızını azaltacaktır

0|1
    0|0
  • Aniden durman gereken anlarda tam debriyaj tam fren yapacaksın. Işıklara gelirken önünde araba yoksa tak vitesi boşa araba gitsin sonra ister hafif debriyaj hafif fren yap ister tam debriyaj hafif fren yap ama sakın bayır aşağı ya da bayır yukarı giderken yapma fren balataları şişer frenler tutmaz.

0|0
    0|0
  • Bende yeni aldım ehliyetimi inş sende alırsın 🤗 şöyle ki kasislerden ya da önünden yaya geçerken debriyaj hafif fren yap araba yavaşlasın ama kırmızı ışıkta ya da önünde ki araba durunca durman gerekiyosa tam fren yapman lazım ama pat diye değil ona ani fren deniyo onu yaptiriyolar zaten onxe debriyaja sonuna kadar bas sonra yavaşça ve sonuna kadar frene baş durmak için

0|0
    0|0
    • 6gün

Peki bise soracam hafif fren yaptin ya kalkisini nasil yapiyorsun

• 6gün

Sagol canim rabbim yuzune baksin

• 6gün

Amin canım seninde 🤗

• Bak isin sırrı arabanin motor devri, hızı ve öndeki engel arasindaki mesafede yatıyor. Eğer ondeki araca cok yakinsan, hizliysan ve ondeki arac aniden fren yaparsa tam debriyaj tam fren yapacaksin. Mesafe cok ise ve ondeki araba yavas yavas yavasliyorsa once frene yavas basarsin, mesafeye ve motor devrine gore vites kucultursun ya da vitesi bosa alarak durursun. Su anda tum ihtimalleri yazamam kusura bakma. Zamanla, araba kullanfikca herseyin mantigini kavrarsin

0|0
    0|0
  • aracı yavaşlatmak ise frene dokunacaksın duracaksan da debiyaja basıp vitesi boşa alıp frene basacaksın. dururken kalkacağına yakın vitesi 1 e takıp ayağınla full debiyaj basılı frende kalacaksın. kalkarken milimetrik debiyajı kaldırıp gaza basıp sonra eşdeğer aynı anda birine basarken diğerini kaldıracaksın. 2 e takarkende debiyaja bas 2 ye tak ayağını debiyajdan çekmeye başla sonra gaza bas

0|0
    0|0
  • Tam debriyaj hafif fren yanaşacak kadar vites boşa atılır ayak debriyajdan çekilir frende basılı vaziyette durur eğer çok trafik var ise el freni çekilir fren bırakılır

0|0
    0|0
  • Onu hızıma ve mesafeye gore ayarlıyorum ama genellikle motor freni yapıp mesafe azalınca tam debriyaj fren yapıyorum

0|0
    0|0
  • Tam debriyaj yavaşça fren ve vitesi boşa al. Debriyaj dan ayağını çek tekrar kalkiş yaparsın sonra normal sekilde

0|0
    0|0
  • Çalıştırabilirim ve görsel gösterebilirim. Nazariden anlaşılmaz.

0|0
    0|0
  • Ben göbekte drift yaptım hocam merhaba ne zaman başlıyoz dedim sen git ben yollarım dedi 😂

0|0
    0|0
  • Tam debriyaj durdurup boşa alıp bekliyorum sonra debriyaj vites yarım gaz yarım debriyaj kaldır

0|0
    0|0
  • Araba önünde aniden durursa debriyajı ve firene tam basarsın

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz burada böyle karışık

0|0
    0|0
  • Tam debriyaj yavaşça fren

0|0
    0|0
    • 6gün

Benim demek istedigim yavasca fren yaptik ya kalkis yapmak icin frene tam mi basmak gerekiyor yoksa hafif bastigim freni cekerek araba yururmu

• 6gün

Debriyaji birakiyomuyuz

• 6gün

Hayır debriyajda basili olacak sağ ayağın da

• bu konuyu sana anlatmıştım demi ben

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...