Kız kardeşimin boyu hakkında düşünceleriniz?

Dün bunu yazmıştım:Genetik boyumuz çok uzun değil. Anne 162, baba 174. Benim boyum da 168. 21 yaşındayım. Kız kardeşimin boyu ise durmadan uzuyor. 2007 haziran doğumlu 6. sınıfa gidiyor. En son doktor ölçümünde boyu 174 çıktı. Sınıf arkadaşları ise ortalama 145-150. Sınıf arkadaşlarında ergenlik belirtileri var fakat onda yok. 43 numara ayakkabı giyiyor. Sağlık sorunu olduğundan endişeleniyorum. Siz 12 yaşınızdayken boyunuz kaçtı ve şimdi kaç?
Bugün de bunu ekliyorum:Bugün endrokrinologa gittik. Röntgen filan çekti. Her şeyine baktı. Akromegali diye bir hastalığı varmış maalesef. Eğer uzamayı durduran ilaçlar kullanırsa yıllar sonra kalbi etkilermiş. Boyu 192 olacakmış hesapladı. Ayak da 45-46 civarı😔
Bu arada ekliyeyim hiçbir spor yapmıyor

0|0
14

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14
  • Vay be yaşına göre baya bir uzunmuş ben o yaşta 165-170 arasındaydım ayakkabı numaram da 39du şuanda da 176yım ayakkabı numaram 41 bence siz onu voleybola falan yönlendirin uzun boyunun avantajını kullansın

0|0
    0|0
  • boyu gelişimi normal
    herkes aynı olmaz

0|0
    0|0
  • sağlığına sorun olmayacaksa uzun olsun ne olcak

0|0
    0|0
    • 23saat

Erkek, kıyafet, ayakkabı vb. bulamaz

• 23saat

Sizin boyunuz uzun ayağınız da büyüktür. Biz şimdiden ayakkabı bulamıyoruz. Nereden bulabiliriz belki bilirsiniz

• 23saat

45 numara benim ayağım bende zorlanıyorum beğendiğim ayakkabının numarasını bulmakta ama yine de herhangi bir mağazaya girdiğimde bir ayakkabı alabiliyorum yine de çünkü erkek ayakkabılarında büyük numara olabiliyor daha yaygın olduğu için. kadın ayakkabılarının büyük numaraları nerede olur pek bilmiyorum açıkcası. bu arada bahsettiğiniz örnekteki kadın gayet hoş görünüyor

• Çok garip ya genetiğine savaş açmış resmen. Bende erkek olmama rağmen 1.62'de kaldım malesef. Onun yaşlarındada muhtemelen 1.55 falanımdır. 14-15 yaşımdan sonra uzayabildiğimi hatırlamıyorum.
    Kardeşinde teşhis edilen hastalığı bilmiyorum ama boy uzaması sonuçta kemik gelişimi oluyor. Bu da en az 2 yıl maksimum 4-5 yıl daha sürer. Yaşıda küçük şimdiden basketbol ya da voleybol altyapılarına yazdırırsanız fiziğide uyumlu olacağı için iyi bir mesleği olur. Sonuçta sıkıntı kilo değil boy u olduğu için böyle yaşamaya alışması gerekecek.

0|0
    0|0
  • Boyun uzun olup olmaması kimsenin elinde değil kardeşinin elin çok iyi fırsatta var basketbol veya voleybola yönlendir ki hayatını kurtarsın sporcu olsun

0|0
    0|0
    • 23saat

Boyunun uzamaması için ne yapabilir

• 23saat

Bilmiyorum birşey yapamazsınız gibi sizin elinizden gelen birşey değil kardeşini basketbol veya voleybola yönlendirmelisin bence

Yükleniyor...