Başımı açmak istiyorum ne yapabilirim?

Ben orta sondayken ailemin zoruyla kapandım. Hatta kazandigim lise evimize uzaktı kapanmazsan gidemezsin evin burdaki kız mesleğe gidersin dedi annem. Öyle kapandım. Şimdi 22 yasindayim universiteden mezun olucam. Içimde inanca dair hiçbirsey yok. Cok sorgulamamaya çalışıyorum ama içimde kalmadı o inanç. Açılmak istiyorum. Yani istediğim sey açılıp sacilmak ozgurce dolaşmak değil. Ama inanmadigim bir seyin sembolünü tasimak ağır geliyo bana artık. Ama açılırsam annem bana neler yapar tahmin bile etmek istemiyorum o. pu muamelesi görürüm muhtelemen. Yargılamadan yardım ederseniz çok sevinirim 😔

0|1
67

En İyi Erkek Görüşleri

• Selamlar, yargılanacak bir durumun yok bence. Burada anlattığın gibi daha kararlarını verecek yaşta olmadan seni zorlayarak bunu yapmışlar. En büyük hakkın da bu düşündüklerini ailene söylemen ve onlardan saygı beklemen. Eğer dediğin gibi olur da öyle bakarlarsa sen kendini biliyorsun, ailen o sözü sana yakıştırır ise bu açıklamandan sonra, o da onların ayıbıdır.

0|0
    0|0
    • Ben o evde nasil yasicam bu baskıyla sorun o

• Çokkk saol. Insallah icinden cikabilirim. Cok mutsuzum ben 😔

• Rica ederim, keşke yardımım dokunabilse. Yine de her zaman dertleşmek için yazabilirsin

• Annen artık sana karışamayacağı kadar büyümüşsün kendi ayaklarının üstünde durman lazım

0|0
    0|0
    • Evden ayrilmam lazim anca bu baskidan kurtulmam için

• Bağlantını kesmemek için bir sebep yok gibi

• Yine de kolay değil ki aile sonuçta

En İyi Kız Görüşleri

• Bunları görünce kendi anneme gidip sarılasım geliyor. Kendisi dindar bense koyu ateist. Ama hiç baskı yapmaz. Yeri gelir konuları tartışırız falan. Ama babam tam tersi. Bu tarz insanlara ayar oluyorum. Sen çocuk mu getirdin dünyaya, köle mi, tuhaf.

0|0
    0|0
    • Iste insan dogacagi aileyi seçemiyor.

• Bana kolay gelmiyo niyeyse ya. Babam hayatta degil annem ee cok zorluklarla büyüttü bizi. Yani bazen sadece bunun için bile bosver acilma sen mutsuz ol annen mutlu olsun diyorum

• Benim de annem tek büyüttü bizi. Baba varken yoktu ama annem bunun üzerine "Ben seni büyüttüm şimdi sen de benim için istemediğin şeyi yap mutsuz olsan da." demedi. Demeye de hakkı yok. Seni doğurduysa bakmakla yükümlü. Bu bir iyilik değil, onun sorumluluğu değil mi? Saçın açık olunca seni o.. pu olarak görecekse... Sen fazla duygusalsın ama bence duygularını bırak. Sonuçta hayata bir daha gelemeyeceksin. Seni onun isteklerini yapman için emek verip büyüttüyse hiç yapmasaydı derim.

• Annen baskı ile kapatmasaydı Şimdi o başındakini fazlalık olarak görmeyecektin

0|0
    0|0
    • Belki kendi istegimle kapanirdim. Ama şu an sogukluk var sadece dine karsi da basimdakine karsi da

• Bilemiyorum öyle biri de yok. Bütün büyükler annemle aynı kafada. Zaten kizin universiteye gitmesine karşılar. Bak sehir disina gönderdin ne oldu kızın derler

• Allah onlara akıl fikir versin sanada sabır versin inşallah

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

45
  • Bildiğim kadarıyla zorla olunca herhangi bir sevap olmuyor. Ailene bu konuyu aç.

0|0
    0|0
  • Bizim okuldada acanlar oluyordu bir konus ailenle

0|0
    0|0
  • Güzelce konuşmaya çalış duygu sömürüsü yap

0|0
    0|0
    • Annemi tanimiyosun. Beni eve kapatır heralde. Calismama bile izin vermez. Zamanında kapanmazsam okumama izin vermedigi gibi.

• Yardım ederim açmana istersen

0|0
    0|0
  • Dertleşmek istermsn

0|0
    0|0
  • Birşey olmaz alışırlar sen artık bir bireysin

0|0
    0|0
  • Yani zaten aklında bu kadar varsa açıl

0|0
    0|0
  • Acilmak istiyorsan acil
    Hayat senin larar senin
    İstemedigin birşeyi zorla yapmanim anlami yok
    Kimseydi de dinleme

0|0
    0|0
    • Kimseyi dinleme diyorsun ama ben o evde nasıl yasicam bu baskiyla

• Ilk başta kararli olmalısın.
      Evde huzursuzluk çıkacak ve sen rahat edemeyeceksen
      Kendi hayatini eline alman lazım.
      Istemedigin hicbiseyi ve hayati yasamak zorunda değilsin
      Hemen olmuyorsa adim adim ilerleyeceksin
      Bu da okul, uni, iş ve kendine ait bir evle mesela...

• Beni calistirmak istemez annem muhtemelen açılırsam. Ancak bagimi tamamen koparmam gerekir o durumda

• erol kızar açma başını açarsan okuldan alırım demedi mi aşsalık herif

0|0
    0|0
    • Ha?

• Başkan senin kafa mı güzel acaba

• yo sende anlama kıtlığı var kafam niye güzel olsun şeyimin kafası başı o güzel ayrı bişey

Benzer Benceler

Yükleniyor...