Sure bilmeyen Müslüman?

Bugün dönerciye girdiğim sırada patronu genç olan çalışanına "sana 10 lira vereceğim Fatiha suresini ezberle "diyordu. O sıra lafa girdim dedim ki Müslüman mısın sen? Evet dedi. Dedim ki Müslümanım diyen bir insanın Fatiha suresini bilmemesi ne acı...
Cenaze namazının ayakta kılındığını bilmiyor.

Müslümanlık önce ilimle olur. İlim varsa amel olur.

Tamam namaz kılmıyor olabilirsiniz ama Müslümanım deyip de bu derece cahil misiniz?

0|3
111

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

111
  • Aileden öğretilememiş ve eğitim alma şansı olmamış olabilir. Öğrenmeye çalışması ve teşvik edilmesi güzel bence.

1|0
    0|0
  • Adam kabe konyada diyor cahillik paçalarımızdan akıyor 😂 neleri var neleri ah ah... haklsn yapmamak ayrı bilmemek ayrı bizimkilerin yapmamakta asıl sebebler bence cahillikten bilmezlikten...

1|0
    0|0
  • Bizler ne kadar bilsek bile yapmıyoruz ya da eksik yapıyorsak diğer kişiler bilse ama bizler gibi uygulamasa ne farkımız kalır?
    ya da ne farkımız var? Biliyoruz ama #MUSLUMAN gibi yaşıyor muyuz? 🙄

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerim okumadan, iman etmeden kelime-i şahadet getirmek, hiç bir şey okumadan diploma almaktan farksızdır.
    Herkesin müslümanlık bilincinin olması için Kuran-ı Kerim okumasında fayda var.

0|0
    0|0
  • Öyleleri zaten ben müslümanım diye geçinmesin zaten :/

1|0
    0|0
  • İsteyerek müslüman olmamış coğrafya ve aileden ötürü müslüman olmuş genç adam.

0|0
    0|0
  • Müslüman kelime şehadet getirip İslami hak din olarak gören kişi
    Mümin : bunların yanı sıra İbadetlerini yapan kişi

0|0
    0|0
  • Dini islam tek ilimle olmuyor öğrendiğin iki bilgiyi birleştirmek uygulamak la oluyor bunu bir çok insan yapamaz yapan farkında değildir
    Size yaşadığım bir hadiseyi anlatayım kısa anlatacağım
    öğlen namazından çıktık cemaattaki bir adam 60 yaşlarında adam aynen şu cümleyi soyledi : Atatürk ilkelerine sim sıkı sarılıp medeni yaşarsın ya da islamin bataklık ında yok olup gidersin
    Adama seslenip amca sen camiye gelip namaz kılma burasi islamin batakligi dedim adam anlamadı
    Dieyeçeğim şudur adam fatiha süresini bilmemeşi benim gördüğüm hadiseden daha iyidir

0|0
    0|0
    • 1gün

Onun yaptığı münafıklık. O ayrı bir şey. Bu Müslümanım diyen birinin cahilliği.

• 1gün

Evet cahil lik çok kotu bişey

• Türkiye'de ilim yok ki zaten esas sorun bu.

0|0
    0|0
  • Sahadet getirmeyi bilmeyen var yahu

0|0
    0|0
  • Şov yapıyorlar, iman işleri içten gelir.

0|0
    0|0
  • Bu kişinin yetiştirilme şekline bağlı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...