Bazı öğüt verici konuşmaları ne kadar kaale alırsınız?

İçinizi rahatlatacak bir şey söylemek istiyorum. Bu dünyada insan ne yapıyorsa, hepsi karşısına çıkar. Siz gönlünüzü rahat tutun. Kimsenin gönlünü ve kalbini kırmayın. Sizi üzenler olsa bile, aldırış etmeyin, sabretin. Sabrın sonu mükafattır, bunu asla unutmayın. Şimdi ise mutlu olmaya çalışın. Tek bir dileğim inşallah Allah sizi iyi insanlarla karşılaştırsın güzel yürekli arkadaşlarım 😊

3|2
1412

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1412
  • İnsaallah rabbim hepimizi iyi niyetli kulları ile karsilastirsin ama diyerek konuya giricem iyi niyetimden ödün vermemeye calisiyom fakat kim ne derse desin iyiler kaybediyor bu ben hep yasadım yasamayada devam ediyorum ayni konudan dolayida babam da hep kaybetti iyi niyetinden fakat ikimizde annem de iyiligi elimizden birakamiyoruz malesef demek zorundayim

2|0
    0|0
    • 1gün

Ayrica eklemem gerekir ise ögüt dinlemeyi kucuk yaslarda dinlemeyi sevmezdim ama aklim basima gelince dinlemeye bayilir oldum haydi iyi aksamlar

• 1gün

İyiysen kaybetmiş gibi görünürsün ama hep kazanır. Sınav dünyasındayız önemli olan layıkıyla çıkabilmek değil mi

• İnsanların ihtiyacı oluyor böyle güzel konuşmalara insan bir an huzur buluyor düşününce zaten doğru olduğu zaman tamamen huzuru yakalıyor ve şükürlwr olsun böyle bir arkadaşa sahibim ve sözleri bile içimi rahatlatmaya yetiyor ☺

2|0
    0|0
  • Şimdi böyle söyleyince insanın bir kulağından giriyor, ötekinden çıkıyor. Sözlerin başına o iş geldiğinde anlam kazanıyor. Teşekkür ederiz güzel insan 🎈

2|0
    0|0
  • Kesinlikle dinlerim en azından insanların düşüncelerini bilmek için ve bana mantığıma uygun olan kelime ve cümleleri alırım ve benimserim onlar o kişinin düşüncesi olmaktan çıkar ve benim prensibim olur
    Tabii bunlardan önce iç çatışmalar yaşarım çok düşünürüm artısı eksisi ya da sadece canımın istediği

2|0
    0|0
  • Amin insallah senide Rabbım sneın gibi kalbi guzel insanlar la karsilastirsin ınsallah :)

1|0
    0|0
  • Aynen ben de bu şekilde düşünüyorum 🙂 İyiler iyilerle karşılaşsın

2|0
    0|0
  • Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben devrimci doğdum, devrimci öleceğim. / Che Guevara

2|0
    0|0
  • ne kadar guzel bir konusma yuregime su serptin buket

1|0
    0|0
  • ya bilmiyorum öğütleri pek dinleyip kafaya takmıyorum canısı

1|0
    0|0
  • bence ögütvermek iyibişidir, kötülükyoktur, sınanmadiye bişiyoktur kardesim)

2|0
    0|0
  • Önce söyleyene bakarım eğer değer verdiğim biriyse , söylediklerini düşünür bir bakarım. Aklıma yatmazsa uygulamam.

1|0
    0|0
  • Eğer o ara çok sık duymaya başlamışsam çok ta umursamam defatlerce söyleyince düzelecek mi sanki bir kere yeterli

1|0
    0|0
  • sigara içerken o kadar güzel tavsiyeler almıştım ki bırakmamda çok etkili oldular.

2|0
    0|0
  • İnsan 40 yaşını geçtikten sonra her sözden bir ders çıkarmayı biliyor

1|0
    0|0
  • Çok güzel yazmışsın hemşerim 😊😊🙏🏻🙏🏻

1|0
    0|0
  • Fazla alırım

2|2
    0|0
  • Umarim insallah oyle olur...