26 yaşında kaygı doluyum, ne yapmalıyım?

26 oldum işim yok evli değilim sanki evde kaldim hayatim asiri sıkıcı gececek gibi geliyor kaygıdan dusunmekten delireceğim ne yapsam hayatim degisebilir diyorum ya 😔😔

0|3
3173

En İyi Erkek Görüşleri

• ya düşüncen sadece , inanç iman zayıflıgından ben hep burda bu durum için yazıyorum yine aynı şeyleri yazacağım , eğer bilseydin , evliliğin sen daha dogmadan anne karnında kaderine yazıldıgını , bunda şüphe etmezdin , 3 şey degişmez unsurdur , rızık, evlilik ve nezaman ne şekilde ölecegin , ama bazı durumlarıda sen cüzzi iraden ile arayacaksın , onun sapı bunun çöpü demiyeceksin , ayrıca 26 yaş çok geç degil , bu düşüncen çok yanlış,2017 verilerine göre avrupada kızlarda evlilik yaşı 29/35 arası , erkeklerde 30 ve 40 arası, türkiyede ise eğitim görmüş kişilerde evlilik yaşı 28 ;/33 iş konusuda senin elinde rızık ALLAH tan , sabır ve dua edeceksin hakkında hayırlı olması için

0|0
    0|0
    • Abicim kaderse hepmi kadersiziz 3 kiz kardesiz 3 müzede dogru duzgun bir nasip olmadi ablamlardac30 u gecti biri benim gibi issiz digeri tek Allahtan memur oldu 😔

• kadersiz mi yüce ALLAH sen daha birşey yapmadan o size insan sıfatına sokmuş, şuur vermiş , sevgi vermiş , hayvanda olabilirdin , bu kadersizlikmi acaba ne güzel sağlıgın yerinde düşünüyorsun , aklın var neyin isyanı bu , elbette hepinizin kaderinde biri var , evlilik yüce ALLAH ın bir emri , emri olan şeyde şüphe duyma , kaderindeki kişinin bir hali var olması gereken , ya işi yok ALLAH onu verip sizin karşınıza çıkaracak ya da bir sebep var bekleyen , sen hakkımda hayırlı olanı iste , acele yok dua ile sabır ile bekle sonu güzel olacak her güzel şeyin sıkıntısı büyük olurmuş, bir gün diyeceksinki iyiki böyle olmuşta böyle olmuş diyeceksin

• Insallaah guzel oluur

• Baştan kaybetmissin öncelikle kafa yapıni değiştir düşüncelerini pozitiflige yor sonra kafana yatan eline uyan bir iş bul ara tara vazgeçme baktın hiç cikmadi sevmesen bile sana para kazandıracak bir iş bul sonra kazandığın paranın bir kısmıyla kendini eğlendir bir kısmını kenara at sonra 1-2 sene sonra kendine uygun birini bul ve yeni bir hayata başla bu tarz şey yapmazsan ruhsal sıkıntılar yaşayabilirsin

0|0
    0|0
    • Poncik bey iyi güzel dedinde ben bunlari kac yildir diyodum poztflikten simdi 1 tanesi bile gerceklesmedi 😂

• Ponçik bey ehehehe hoşuma gitti neyse ama işte demeyle olmaz ki premsem hanım bişey yaparken kafanın dolu olmaması lazım

En İyi Kız Görüşleri

• Şimdi öncelikle şu düşüncelerden kurtulmalısin. Hayat kısa ve sana verilen bu ömrü en iyi şekilde değerlendirmelisin. Mesela stres yaptığın ya da mutsuz olduğun bir zamanda kapat gözlerini ve mutlu olduğun anıları aklına getir ya da ileriye dönük hayaller kur. Bu seni çok motive edecek. Beynine bunu kabul ettirdiğin için kaygılısın. Çünkü beyine ne komut verirsen o, onu uygular

1|1
    0|0
    • Tesekkur ederim canim deniycem bunu 😍

• balkona çık derin nefes al ver, yıldzlara bak, o yıldızları gõrebilen gözlerin olduğu için şūkret ve dūnyadaki milyonlarca insandan daha şansli oldugunu dūşūn (evlilik yapmak için acele etme, çok mataf bişey değil)

0|2
    0|0
    • Vazgectim zaten bir tane olumlu yorum yok

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2971
  • Ya arkadaşlar şaşırıyorum böyle konular okudukça garip geliyor :)) Ben 37 yaşında bir birey olarak haftanın 3-4 günü spor yapıyorum beğendiğim tiyatro ve sinemaları kaçırmiyorum, hayvan barinaklarini ziyaret eder çevremle olan iletisimimi her zaman güçlü tutarım. Bugüne dek neden evlenmedim diye dönüp ardıma bakmadım çünkü karşıma çıkan insanlarla evlenseydim kesin ayrılırdim.. İlk önce şunu bilinki evlenmek için evlenilmezzzzz. . Sırf birileri düğününuze gelsin hadi buda evlendii hayırlı olsun diye birisini hayatınıza alamassiniz.. Amaç sırf çocuk olsun bana hayat arkadaşı olur diye de alamassiniz.. 25 30 evde kaldın olayida ayrı komik :)) Eski kız arkadaşım 25 yaşındaydı benim ve olgun ve karakteri sağlam dik duran bir kızdı. Evlenmenin yuva kurmanın yaşı mi var? Bir bayan 25 30 35 40 ta her yaşta evlenebilir mutlu olabilir..
    Artık kendinizle barışık olun spor yapın gezin dolaşın gülümsemeyi deneyin herşeyden önce ve KENDİNİZİ SEVİN.. Ozguveniniz yüksek olsun çünkü sizden bu dünyada başka bir tane daha yok... :) Keyifli forumlar

3|0
    0|0
    • vayy bee kafaya bak arkadaş😄

• siz de hayat dolusunuz maşallah ne kadar şanslisiniz😊

• @denizperisi48 düşünsene bir kere gelme şansımız var bu hayata.. sonu belli bir macera. Peki bizi üzen sıkan bunaltan faktörler nedir ve neden olmalı hayatımızda? Engelleri duvarları biz koyarız biz kaldırırız. Bir insanın yapmak isteyip te yapamayacağı hiçbirşey yok.. Yeterki istesin yürekten istesin ve azim etsin.. Bakmak isterse insan çevresine en küçük şeyle bile mutlu olabilir diye düşünüyorum.. Eğer 37 yasindaysaniz bizlerin çocukluk gençlik dönemlerini az çok bilirsiniz ve simdiki nesil ile kıyaslanamaz güzellikteydi..

• Evlenme isteğine birşey diyemem ama evlenince de hayatının çok eğlenceli geçeceği beklentisi içerisinde olma. Evli bir arkadaşım da senin gibi hayatının sıkıcı, monoton olduğundan yakınıyordu geçen gün. Evli insanlara bak onların da bir sürü problemi var. Ben bir bekar olarak onların yakınmalarını dinleyince halime şükrediyorum.

1|0
    0|0
  • Yani şöyle belirtiyim herhalde her kızın balına geliyo galiba benim çevrrmde aynı hareketi yapıyo atanamıyorsan evlen bati zengin koca bul yağlı yere kapak at gibi cahil insanlatın yorumlarına maruz kalabiliyırsun ama benim öyle olupta evlenen arkadaşlarım daha mutsuz evlilik bir kurtuluş yolu değil allah herkrsi iyi insankar nasip etsin ama bol bol kitap oku kurslara git işe girmeye çalış hayatın daha düzene girecektir eminim

0|1
    0|0
    • Gercekten kafayi yedik 😔 birine bakiyorum sevmis evlenmiste zerre mutlu degil yetmedigi adama bakyorum sevgi namına birsey yok ustelikte fakirlikte cabasi bu ne yaa evlilik bumu diyorsun ama bir yandanda iste bir korku oluyor

• Ben bunları yapan bir kişiyim kaygıdan kötü düşüncelrden bu şekilde kurtuldum seni iyi anlıyorum biz yaratılanları memnun etmem için yaratılmadık.. Allah yolunu açık etsin tatlım.. Mutlu ol..

• Amin canim cumlemizin insallahh

• Kesinlikle ilk işin ne olursa olsun işe girmek çalışma hayatı insana neler kazandırır neler o zaman bu olumsuzluklardan eser kalmayacaktır

1|0
    0|0
    • Ya gireceğim islerde oyle guzel isler olmayacakki 😔

• İşin güzeli çirkini olmaz bir yerden başlarsan bir süre sonra çevre genişler başka işe geçersin işten işe atlarsın mutlaka mutlu olabileceğin bir iş çıkar karşına

• 26 yaş genç bir yaş evde kaldım diye düşünme bence nasipten öteye yol olmazmış. Herkesin bir zamanı var. Iş bulana kadar aktiviteler edin kendine. Kitap oku mesela, kendini geliştirmek için kurslara gidebilirsin. Sıkma canını herşeyin bir çözümü vardır.

0|0
    0|0
    • Burda ne guzel ne kulturlu insanlar var ya moralim duzeldi 😄

• Hedeflerin ve hobilerin olsun hayatta ne yapmak istediğine karar vermek için geç değil evde kalma kaygısını anlamıyorum zira karşına doğru insan çıkmadıkça evlenmek yanlış olur ve mutsuzluğa sebep olur tavsiye edebileceğim etkinliklere kurslara seminerlere katıl hem çevre edinir hem de kendini geliştirir belki de bir amaç edinirsin

0|0
    0|0
  • Evde kalmak birinin g. tndn uydurduğu psikoloji bozan bisey
    Herkes evlenecek diye zorunluluk mu var?
    Belki bn tek eşe sadık olmam niye evlenip karımı üzeyim

falan filan takma

2|0
    0|0
  • İnsan engeli yalnızca kendine koyuyor bir engeli yıkamak için bir işe gir ne olursa olsun para gelince güven kazanacaksın kendine yettiğini hissedeceksin sonra o özgüvenle o aklındaki düğümler çözülecek inan!

1|0
    0|0
  • En başta maddi olarak gelirin olması gerek dolayiyla işin olduğu zaman hem gelirin olacak hem de iş ortamında yeni arkadaslar yeni yüzler karşına çıkacak.
    Ekonomik anlamda kendi ayaklarin üzerinde durmalisin.

1|0
    0|0
  • Akışına bırak ilk once is bulmaya çalış hepsi zamanla gerceklesir kafana takarsan olmaz😅

1|0
    0|0
    • Her Turlu olmuyor be reis 😂

• Vardir bir hayır de gec kafana takmaya degmez aski arayıp bulamazsın ama isi arayıp bulursun

• Oku, yeni şeyler öğren, üniversite sınavına hazırlan yeniden. Yeni bir dil öğren. Sevdiyin bir işte çalış

0|1
    0|0
    • Ayyy ciddi olamazsin hic bunlari bilmiyorrduum

• Çalış diyeceğim ama çalışmıyorum demişsin bir nedeni vardır elbette diye düşünüyorum. sosyal aktivitelere katıl derim

1|0
    0|0
  • Basit bir meşgale bul; boşta durunca sürekli evham yaparsın

1|0
    0|0
  • daha gençsin evlenirsin istersen rahatlıkla eşimde 24 dü evlenirken

1|0
    0|0
  • Benimde sevdigim cocuk senin yaşinda daha yuz yuze gelmedik 😕 gerisini sen düsün bende senin gibi kaygı yasiyorum

0|0
    0|0
  • Eşi boşver o olsa da olur olmasa da. Önce kendine düzgün bir is bul

0|0
    0|0
  • Herşey yoluma varır bu konuda dert etme kötü bir evlilik yapmaktansa evlenmemeyi tercoh edenlerdenim ben. Herşey Kısmet iş bul kendini gelistirecek kuralara yazıl yeni cevre yeni arkadaş dert etme. 😊

0|0
    0|0
    • Aslinda bende bu dusuncedeyim ya

• Dimi yanii ya hep olumsuz olunur mu

• Benim yaşta 27 oldu ne hayatimda biri var ne sevebileceğim biri çikti karşima oysaki sadece sevip sevilmekti amacim ama gel gör ki olmadi. Hayat akip gidiyor, beni anlayan bir tane rast gelmedim ondan sonra çikip ay önemli olan dürüstlük , iç güzellık demezler mi? Çocuğuz ya kandik bizde. Kendıni yipratma yalnizlik bazen Allah tarafindan yazilan kaderidir, insan naparsa yapsin yasadiği sürece kaderinden kaçamayacaktir. Kendini böyle şartlandirma. Efendi adamlarin tercih edilmediği, edepli kizlarin tercih edilmediği bir dünya burasi.

2|0
    0|0
  • Iş bul bence ya da hayatinda deyistiricek bir adim at

1|1
    0|0
  • Çalışmayı dene hayat zor
    Evde oturup birinin seni gelip istemesini beklersen daha coook beklersin

1|0
    0|0
  • hayatını yaşamaya bak uzaklaş olumsuz düşüncelerden

1|0
    0|0
  • Çoğu insan böyle ya hep birlikte taş ocaklarına alacaklar bizi çalıştırmaya :D

1|0
    0|0
  • Herhangi bir mesleğin var mı? Var ama işsiz misin? Görücü var mı öyle istiyor musun

1|0
    0|0
  • Düşünme öyle beklemediğin anda tam tersi hayat yaşarsın.

1|0
    0|0
  • kısmet zamana bırak hayat bu belli olmaz ne zaman ne olacağı

1|0
    0|0
  • 1 2 yıla ben de öyle olacağım dertleşmek istersen ekleyebilirsin

0|0
    0|0
  • 24 yaşındayım nişanlıyım ve bir çok sıkıntılarla arada kaldım. Ve sabrediyorum. Kimse evde kalmaz. Zamana bırak. Her sıkıntının ardından bir ferahlık vardır. Sabret 👍

0|0
    0|0
    • Nisanlisin maddi sikintimi yasiyorsunuz

• Evet yaş ilerliyor, 30 yaş ve üzeri sıkıntıdır artık
    20'li yaşlarda evlenmek mantıklı olan.

0|0
    0|0
  • .

Bu yaşta daha ne evde kalması İzmir kızları ortalama 29 yaşında evleniyorlar.

.

0|0
    0|0
  • is bulmakla baslayabilirsin gerisi corap sokugu gibi gelir:) en azindan daha az zamanin olur kaygilarin icin

0|0
    0|0
  • ahaha takma bu kadar yaa ben de 28 yasında bekarım napalım simdi ölelimmi 😂

0|0
    0|0
  • Çok şükür isim var ama bende evli değilim ve bence evlenmek lazım insan yalnız sıkılıyor bir zaman sonra

0|0
    0|0
    • Baksana evlilerde isyandaa

• Yaz bana konuşuruz

• Takip atam

• Tüm hayalleri gelinlik ve koca bulmaktan ibaret olan her genç kız gibi hissediyorsun.

0|0
    0|0
  • Rahatına bak, seviyeli ol. Nasılsa geçte olsa mutluluğu yakalarsın. Evlilik mutluluk değildir, bunu da unutma. Ne evlenicem yaa

0|0
    0|0
  • Kaygılanmayın evde de kalmadınız sizin de kaderiniz de yazılı olan günü ve zamanında sana gelecektir. Hayırlısını iste dile dua et.,.

0|0
    0|0
    • Evlilik kader degilmiş ama

• Cogu hocada diyor armudun sapi der onu bunu begenmezsen olmaz diye

• İnsanın evleneceği kişi Rabbim ana karnında iken alnına yazar ve bunu kimse değiştiremezmiş

• Evde kalmadın merak etme her malin bir alici var 😉

0|0
    0|0
  • İslama sarılın ve Allaha tevekkül edin.

3|4
    0|0
  • Evde kaldım ifadesi çok yanlış. Şu an bir işe odaklanman lazım. Bir sorun halledilince gerisi gelir.

0|0
    0|0
    • Olur dimi

• Cokk sagolun iyi geldi yorumlar😄

• Çok sevindim😊

• evlilik yaşı ilerledi
    eskisi gibi değil
    ama çok da geciktirme

0|0
    0|0
  • Atsınlar seni denize sal kaygılarını

1|2