Gaziantep kürt ili midir?

Irkçılık olsun diye soruyu sormuyorum lütfen yanlış anlayıpta yorum yapmayın ben şunu çok merak ediyorum ben antepliyim kürdüm peki Antep'te diyarbakır, Şırnak, agri gibi bir kürt ili mıdır?

0|0
29

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kürtlerde var içinde

0|0
    0|0
  • Sanmiyorum😕

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kürt neyse laz odur Türklükle kıyaslanamaz kurt dili varsa laz dilide vardır dünyada bir karsiligi olmayan karadenizliyim laziz ama Türküm tc vatandaşıyım soruna gelirsek kurt ilidir trabzon nasıl laz iliyse

0|0
    0|1
    • 6gün

Haklısın 👍👍👍 teşekkürler

• 6gün

Kadınlar senden delikanli

• 6gün

Ya tamam hadi yatın ha bu arada Trabzon has laz memleketidir bu arada

• Gaziantep te, tıpkı Diyarbakır, Şırnak, Ağrı, Hakkari, Kerkük, Musul gibi bir TÜRK İLİDİR.

1|2
    1|0
    • 6gün

Sana Hakkari'nin Şırnak'ın türk ili olduğunu kim dedi?

• 6gün

ilginçmiş

• 6gün

Benden dinleme... Aç gerçek tarihe bak.. Ama uydurmalara değil. Tarihte Selçuklular öncesi başka hiçbir yerde Kürdistan adı göremezsin. Üstelik ilk defa Selçuklu devlet kayıtlarında kullanılmıştır. Ha bak Selçuklular Kürt adını kullanmamıştır hiç. Sadece bölge adı olarak kullanmıştır. Kürd-i ya da kürt adı halk tarafından kullanılmıştır zamanla.

• Bu ülkenin her yerinde türk, kürt, laz vardır.

1|1
    0|0
    • 6gün

O manada sormadım yani Şırnak kürt ilidir Diyarbakır da kürt ilidir peki Antep'te mı öyle

• yok Türk ilidir. kürt ili ırakta var

0|1
    1|0
    • 6gün

O manada sormadım yani Şırnak kürt ilidir Diyarbakır da kürt ilidir peki Antep'te mı öyle

• 6gün

@BildiginErkek ben bildiğim için aramam ama sen bir ara bence sen benim ırkıma (KÜRTLÜĞÜME) laf edersen bende senin o ağzıma bile almak istemediğim ırkına laf ederim !

• 6gün

Yavrum evladım... Kürtlük ırk değildir. Tekrar yazıyorum... 3 çeşit ırk vardır... Siyah Beyaz ve Sarı ırk... Zencilere siyah ırk deniz... Çekik gözlülere de sarı ırk... Cehaletinde ısrar etme..

• arap kürt karışık

0|0
    0|1
    • 6gün

Anladım teşekkürler 👍

• 6gün

eksiyi veren hıyar ağası kim. niye böyle bişi yapmış anlatsın bakayım

• Kürt ve arapların çoğunlukta olduğu bir şehirdir.

0|0
    0|1
  • Kesinlikle degil fakar cok göç aliyor

0|0
    0|0
    • 6gün

yani Şırnak kürt ilidir Diyarbakır da kürt ilidir peki Antep'te mı öyle

• 6gün

Ben TC vatandaşıyım ve kürdüm türk değilim sen nasıl kürt değilsen onun gibi

• 6gün

Gaziantep te, tıpkı Diyarbakır, Şırnak, Ağrı, Hakkari, Kerkük, Musul gibi bir TÜRK İLİDİR. kürt adında bir millet yoktur. Millet oluşturma çabası vardır.

• Yaaani %40 Kürt diyebilirim

0|0
    0|0
  • hayır türkmen arapda var

0|0
    0|0
    • 6gün

Yükleniyor...