Kapat

Ölümü düşünüyor musunuz?

Sonrasını , nasıl olacağını , .. İdrak etmesi çok zor bir gerçek..

0|1
724

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Merhaba,
    Evet ölümü düşünüyorum. Her an aklımda ve de ölmek istiyorum. Sonrası mı?
    Ölüm yeni bir başlangıçtır sonu olmayan, sonsuzluğun başlangıcı. Ahiret hayatı, Rabb'im bütün enlerdir. En adil, en merhametli, en affedici, en bağışlayıcı olandır. Rabbim kimseyi cehenneme atmaz. Kimse ateşte yansın istemez. Kıl kendi cehenneme gitmek ister ya da cennette. Kişi yaptıkları ile ya cenneti ya da cehennemi hakeder. İdrak etmesi hiç zor değil...

1|0
    1|0
  • Düşünüyorum ve işim zor benim nasıl can vereceğiim
    Hadi verdim diyelim nasıl kabir bekliyor beni ne halde dirileceğim sonum ebedi cehennem olursa ve sonsuza kadar yanarsam offff

1|0
    0|0
    • 2gün

Hepimiz bunu bir kere de olsa düşünmüştür bence.

• 2gün

Ama şu yaşadığımız hayata bsktığımız zaman Rabbimiz bizden razı olmaz ve ebedi cehennemi boylamamız kaçınılmaz gerçekten görünüşte müslümanız hakikatte gavurdan daha beteriz

• 2gün

Evet haklisiniz

• Düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum. Ölüm gerçekleştikten sonra ne olacak? Nasıl şeylerle karşılacağım? Ölen kişileri görebilecek miyim? Melekler nasıl gözüküyor? Cinler gözükecek mi? Sorgumuz kötü çıktı, ne yapacağız? Gerçekten yanacak mıyız veya cennette nasıl sonsuzluğa ulaşıcaz? Sıkılma duygusu olmayacak mı? Daha neleer neler. Ama cevap yok maalesef

0|0
    0|0
    • 2gün

İşte hiç varolmadığımız bir yeri hiç hissetmedigimiz duyguları hiç görmediğimiz bir şeyleri hayal etmeye çalışıyoruz gerçekten çok güç

• 2gün

Gerçekten çok farklı bir kadındı ama. Sorgulatmaya yöneltirdi bizi. Doğru olduğundan emin olana kadar sorgulayın derdi.

• 2gün

Doğrusu o zaten. Olması gerekeni yapmış

• Ölümü düşünmek kalbi nurlandırır... Sevgi göstermek için hep son anları bekliyoruz; hastane koridorlarını, siren öncesini, veda vaktini ama ölümün son anı yok. O ansızın gelecek... Sadece ölenlerin kıymete bindiği bu dünya da kimin gözünde değerli olabilirizki...

1|0
    0|0
  • Gerçeği düşünmek gerekir ama

Ölümü düşünerek yaşamak yaşama sevincini kaybettirir kendimden örnek veriyorum fazla ölüme takılmayın evet ölüm kaçınılmaz bir son ama ona odaklanıp hayatımızı etkilemek yanlış

1|0
    0|0
  • Her gün her gece. Ozellikle geceleri yatamıyorum zaten zor uyuyan bir insanım yatağa yatınca başlıyorum düşünmeye. Şu an sırf bu yüzden yatmiyorum oturuyorum ki uykum gelsinde birden yatayim

1|0
    0|0
  • Öncesini düşünüyorum daha çok. Emin olduğum şey şu an yaşadığım.

1|0
    0|0
  • Önce bu hayatı insan gibi yaşayalım , acı çekmeden , üzülmeden , kırmadan , kırılmadan yaşayalım sonra bir ara ölümü ve sonrasını da düşünürüz

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum ama bu çirkin hayatta olmamış olmayı isterdim.

1|0
    0|0
  • Ne gerek var dünyanı cehenneme çevirmek bence bir sey düşünme

1|0
    0|0
  • Çok merak ediyorum bazen keşke şimdi ölsem diyorum

1|0
    0|0
  • her gece yatarken düşünüyorum

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • Çoğu zaman

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Kim merak etmez ki

1|0
    0|0
  • hıc cıkmıyor aklımdan...

1|0
    0|0
  • temenni güzel de ölüm anında herkes 3.5 atar. d

1|0
    0|0
  • Ölünce yok olacağız. Dünyanın kıymetini bilin.

2|0
    0|0
  • düşünüyorum!

1|0
    0|0
  • Her zaman düşünüyorum

1|0
    0|0
  • beyni yananlarda bu gece :)

1|0
    0|0
  • Yooo. Umrumda bile değil. 😶

1|0
    0|0
  • ölüp geri gelen biri var mı? yooook o yüzden kimse bilmiyor sonrasında ne olduğunu :D

1|0
    0|0
    • 2gün

İşte merak edip hic hayal ediyor musunuz manasında sordum

• 2gün

birsürü düşünecek şey varken sonu düşünmem yani :D

• 2gün

İşte benim dusunecegim her şey yine sonuma bağlanıyor ne yazık ki.. Belirsizlik ile dolu çünkü. Neyse muhabbet için teşekkürler😊

Kızlar Ne Diyor 7

• Ağızların tadını kaçıran ölümü sıkça hatırlayın. ( Hadis-i Şerif )

Sık sık düşünüyorum fakat kabullenmesi bile zor bir gerçek. Zira sonrası bir miktar ürkütücü. Rabbim hayırlı ölümler nasip eylesin. 😌🍃

1|2
    0|0
  • Düşün düşün içinden cıkılmıyor hayat ne garip dimi

1|0
    0|0
  • Bitti gittiye geleceğim, düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Bazen

1|0
    0|0
  • Düsünüyorum