En iyisi olmak ve umursamamak için ne yapmalıyım?

İnsanlara taviz vermek istemiyorum insanları çok ovuyorum bos yere çok yakınlaşmak istiyorum bu beni kötü etkiliyor insanları yuceltiyorum diye ezik oluyorum arkadassiz kalıyorum havam yok derslerim orta üniye hazırlaniyorum ama eski sınıfımla büyük kavga ettim en yakın dediğim artık olmayan arkadaşımla da öyle ve çok rezil oldum yüzlerini görmek istemiyorum dalga geçiyorlar son sınıf olduğum için daha 7 ay gorucem ne yapmam lazım umursamaktan yoruldum görmezden nasıl gelebilirim?

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Neden insanları övme ihtiyacı hissediyorsun? Onları överken neden "Onları övmeliyim" diye düşünüyorsun? Seni sevsinler ve seni dışlamasınlar diye mi?

İnsanları yücelttiğin için ezik olmazsın, hissettiklerinin çoğu senin zihnindeki sağlıksız geri bildirimler. Bunlar da genelde bir şeyin üzerinde aşırı düşünmekten kaynaklanıyor. Rezil olmadın, ezik değilsin ve dalga geçiyorlarsa bu onların kendi aptallığı. Geçmişindeki şeyler senin bir daha tekrarlamaman gereken hataların. Kendine "Ezik, rezil" gibi isim takma, bir duruma isim koyma her zaman o durumu güçlendirir. Hataların oldu, ama sen de diğerlerinden farklı değilsin, ve evet diyelim ki dünyadaki en saçma hataları yaptın, EEEEE? Ne olmuş? Kime ne? Bu kimi ilgilendiriyor?

Çok umursuyorum demişsin, bunun sebebi odak noktanın arkadaşlarının ya da başkalarının olması, kendinin değil. Odak noktanı kendin haline getir, o zaman kimin söylediğinin hiç bir önemi kalmıyor.

Görmezden gelmek için de tavsiyem: görmezden gelmeye çalışma, bunun üzerine düşünme. Şu şekilde düşün "Eveet, tatsız olaylar yaşadım ancak bunlar herhangi bir insanın yaşayabileceği türden şeyler ama ben onları aştım ve artık kendime aynı zamanda sınav senesinde olduğum için derslere odaklanmalıyım. Kim ne derse desin, ben buyum ve önemliyim. Önemli bir insan olduğum için de beynimi saçma insanların aptalca yorumları ile dolduracağıma beni gelecekte ileriye taşıyacak önemli ders bilgileri ile dolduracağım."

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• E yapma sen de yüceltme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Birilerine yaranmak için yanlarında durmaktan vazgeç. Sen olduğun gibi görün kendin ol. Elbet biri senin yanına gelecek. Ama o kişi geldiğinde ne çok umursamaz davran ne de çok yalaka ona o olmazsa yalnız kalırmışsın gibi hissettirme.

0|0
    0|0
    • 7gün

Coc kdaha uzun yazabilir misin eig secicem hani psikolog gibi soyle öğütler ver bana bir sürü

• 7gün

ya

• 7gün

Sıkik

Yükleniyor...