İçim çok karmaşık, yardımcı olup fikir verir misiniz?

Sürekli son yıllarda böyle bir hayatım var. Psikolojikman bu beni mahvetti. Küçük bir ilçedeyim merkeze uzak. Öğretmenım ve atanmaya cok ugrastım olmadı. Merkezde de iş cok aradım ama genelde uzaklık sorun oldu. İstanbul'da arkadasım var öyle tam kafa dengi değiliz ama biraz mecburiyet dıyelım yanına gitsem mi dıyorum. Ama etüt yerı vs ancak bulursam bulurum cunku epey zor gırmek. Arkadas kira almaz. bir yandan bulundugum şehırde süreklı etüt yerı vs bakındım ama onlarda bı varlar bı yoklar olsa da bu sefer uzakta oldugun ıcın gıdıs gelıs sorun edıyolar ya da onlar etmese de yogun calıstrdıklarından bana da zor. Hep istemıstım kı atanayım annem babam yanıma alırım kendı halımızde bı dunya kurarız. Ama olmadı. Memleketımızde de merkezde olsak kucuk yer tutarım vs desem bu sefer dönüp dolaşıp aynı sonuca gelıyorum dıyelım küçük etüt yerıne gırdın sonra bısey oldu ayrıldın sonrasında baska okul vs bulunabılcek alanı yok yanı var özel okullar ama onlarda öyle kolay kolay gıremıyosun. İşte sürekli içim huzursuz olan bir hayatım var bu nedenle de bı suru sıkıntı hastalık... Yaş geçti düşüncesıde sıkıstırıyor.
Güncellemeler:
5gün
Birde yakın akrabaların sanki sen iş varmısta gırmıyormussun tavırları sana bır yerlerı önermelerı.. Oysa sen defalarca o dersanelerı vs zamanında gezmıssındr. Sürekli bir devlet alımı gorseler anneme söluyolar benı sıkıstırıyolar bu da bende psıkolojk yıkım yapıyo ben zaten gırebılecegım bısey olsa ınternetten ögrenırım. Yanı sonrasında da aslında gırebılcekken bakmammısm havası verıyolar
5gün
Bir şey daha var akrabadan yardım istemıyorum cunku hep onlara tabı gıbı olmak en kactgım seydı. Yıllardr ondan hep cabaladım. Kuzenım bana ilgisi vardı ve bana zor zamanlar yasattı üniversıte okudugum yıllar. Çok zamn gectı ve sıradan mecburı aıle ıcınde goruyrm. Şimdı bı etut yerı söluyolar ılla tanıdkları onların gır dıye bende yanı bı kac cumleyle anlatması zor ama anlarsınız yanı onca yıl cabala hepsınden yuksek unıversıte oku sana bıde kötu gunler yasatsınlar sora onlar buldu gırdı işe ol

0|2
110

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Öncelikle herkes kendine bakacak sonra başkasına laf diyecek yani akrabaların kendi çocuklarına baksın.
    Senin nasibinde varsa biryer elbet günü gelince girersin nasibinde yoksa ağzınla kuş tutsan giremezsin o yüzden herşey olacağına varır.

1|0
    0|0
    • 2gün

herşey olacagına varır da yaş gıdıyo hayat gıttı. Ben on yıldr hep evdeyım arada cıktgm oluyor tabı ama tek basına ıhtıyacım kadar yanı. Cevrem arkadsm üniden gecmısten kalanlar onlarda uzakta ve herkes evlendı işinde vs halıyle yalnızm hep.

• 2gün

ama gençliğim yaşanmadan gitti.. evde ders calısarak ınternet vs..
      Ne anladım o zaman yaşlanınca mı hayatı yaşıcam. bir arkadasımla dısarı cıkmak gıbı basıt bıseyı bıle yaşayamıyorum cunku ortamım sıfırlandı. Kaldı ki gerı kalan sevgılı, evlilik, cocuk vs yaşıcam

• 2gün

Haklısın fakat kim yaşadı ki çocukluğunu gençliğini herkes ya okumak İçin ya da çalışmak İçin uğraşıyor tabi baba parası yiyenler hariç yanlış anlama baba parasından kasıt zengin aile çocukları o yüzden bu sene iyi bir çalışma ile iyi bir not ile atanabilirsen atanacaksın olmuyorsa bırak yakasını evlen bilgini çocuklarına aktar ne yazık ki herkes istediği yere gelemiyor bazen “Evde ki hesap çarşıya uymuyor” bazen ne yazık ki!

• Neden güçlü olmuyorsun kararsızlıklsr var hep hayat herşeye rağmen devam ediyor herkesin ayrı sorunu var güçlü ol üstesinden gelirsin ama önce karar ver seni mutlu edecek birşey yap maddiyat tabi önemli ama sen mutsuz olduktan sonra bir önemi yok bence önceliğin huzur mutluluk olsun gerçekten düşün bunu kendini üzüyorsun ve yaş kaç neden özgüvenin yok

1|0
    0|0
    • 5gün

Senin işin zor özgüvenin yok senin

• 2gün

özgüvenle ilgılı değil ki. Yıllardr Ankara ya gttım başvuru yaptım tanıdklar bulmaya calıstık ona ragmen olmadı. Bölüm ataması az olunca özelde de olmuyor alım. Benım bu kadar kötü durumda olmamın sebebı merkeze uzak olmamız. Merkezde basvurdgumda hep uzaklk sorun oluyordu şimdı de eskısı gıbı cok dersaneler falan yok. İstanbl olaymsa ıste bahsettm arkads var kıra almaması tek avantj onun dısında etut kurs bulurmuyum mechul. Ev ortamnda da bıraz zor bı ınsn üniden tanıyrm. Yanı kötü bırı degıl ama mesela hiç esya almıyo yatak var yetıyo ona.. birde atanmasına ragmen ck karamsar benı daha kötu etkıler dıye korkuyrm cunku ben aslnda daha kötu durumdaym

• 2gün

Takip et bence

• Selam öğretmen hanım,
    Okurken ben darlandım o konuda emin olabilirsin, sana şöyle birşey söyleyebilirim. Hayatı 1 kere yaşıyoruz ve bu hayat senin tercihlerin ile şekilleniyor. Eğer mutlu değilsen birşeyleri değiştirmek gerekir. Bunun için belki biraz da cesaret gerekir ancak zaman öyle hızlı geçiyor ki bir bakmışsın bundan 10 sene geçmiş ve sen hala aynı ilçedesin. Yolun sonunun bu olmasını istemiyorsan eğer ver odunu taşın. Özel ders etüt falan bunların piyasası kötü değil İstanbul'da benim çevremde veren insanlar var belki ilk başta zorlanırsın ama sonra kulaktan kulağa o iş de olur.

1|0
    0|0
    • 5gün

Bir de düşünün ki ben süreklı bu hayaı yasıyorum tam 10 yıldır. Bunun 7 yılı yogun kpss calısmakla gectı ama aynı zaman da son yıllarda özelde bulmak ıcınde cok cabaladım. Alt yorumda anlattım Ankara için cok ugrastım orda da kardesımden darbe yedım. İstedım kı ev tutarız annemlerde olunca babamn maası falan kurtarırım. Hep imrendım şöle merkezı bı yerde olup aılesıyle duzenını hıc bozmadan orda iş bulup mesela orası olmadı ayrılıp baska yer bulmak korkun yok ev tuttum masraf yaptım vs

• 2gün

Bugün o dedim akrabalr yıne mesaj attı ve ben cvp yazmadm ama aglatmayı başardılr. Neden istemedgımı üstte güncellemştm. bir yandan arkdsn yanına gtsem mı düşüncesi. Etüt kurs bulsam bölüm atama az oldugu ıcın az para verrler tek ıyı tarafı arkadsn kıra almaması. bir yandn bende yıllarn yıkıntısyla annemı bırakamamakta oluştu. Çünkü hep hayalmdekı o evımden ıse gtme durumunu yasıyamadm. Evlennce vs ıllakı ayrılır ınsan annesınden falan ama belkıde bölümn iş sıkntısı sürünücm düşncesı öyle düşünduryr

• 1gün

Çalışkan insanin surunmeyecegini dusunuyorum. Sen isini iyi yaptiktan sonra elbette ki bir yerden sonra aranan insan konumuna gelirsin ozellikle ozel sektorde ozel dersler etutler vs. Icinizi ferah tutun lutfen kendinizi uzmeniz hirpalamanizin size hicbirnyarari yok ve zarari var sizi yipratir hayatiniza isinize yansir. Pozitif olun ve kendiniz icin caba gostermeye calisin.

• İstanbul'da iş olanakları çok ona göre giderleride fazla, Yaşla alakalı bir sorununun olmamasının düşüncesindeyim, Sevdiğin bir adam olsaydı evli olsaydın eşin yardımcı olurdu ama şartlar el vermemiş, Bulunduğun ilçe ufak merkezde uzak diyon, İstanbula gelsen farklı bir hayat

0|0
    0|0
    • 5gün

Yaş 34 olunca en yakınnda kuzenlerın vs lise bıtırıp evlenme nısan vs olunca sen garıpmişsin gıb oluyor. Oysa içlerınde bı ben onlardan yüksek puanla unı okudum.

• 5gün

bunu dıyenler ınternetten konusuldugunda yaş soranlar.
      Dısarda normalde 25 gösterıyorum hep şaşırıyolar yasıma ama malesef 34

• 5gün

Anladım sizinle normal mesaj üzerinden sohbet etmek isterdim tabi isterseniz:) siz boşverin onları sizin ruhunu genç hem kilo fiziğiniz düzgün takmayın bence

• Arkadaş kira almaz diyorsun da emin ol en fazla 2 ay almaz sonra yardım et der ev için durumun biraz kötü ama karamsar olma İstanbul olmaz ama başka şehirler olabilir çünkü İstanbul'da aksam eve dönmek mucize ankarada filan arastir

0|0
    0|0
    • 5gün

evet zaten Ankara da ayrı yara konum. Yaklasık bes yıldır Ankara ya gıdıp geldım kardesım var onun da destegıyle bulurum dıye düşündüm. Çok ince düşüncelı ınsan olarak hatta hemen ev tutarım dıyordum. Ama karısı istemedı her gıttıgımde bırsey cıkardı o da hıcbır zaman ıstemıyo senı kıskanıyo vs demedı. Her defasında şurası var burası var o da ıstıyo gırmenı vs gıbı davrandı her defasında yıkım yasadım kötu davranıslar yok bız boşanıyrz yanı kendı derdım yetmez gıbı hep üzüntü yasatıldı.

• 5gün

yok artık o sekılde hıc bır yaklasımı olmuyor hatta salakca hıc öyle seyler yapmamıs gıbı norml davranmaya calısyo. Evlı şimdı korkar cocugu var.

• Onum bunun ne dediğine bakma senin için nasıl iyiyse öyle yap kendi mutluluğuna bak

0|0
    0|0
  • İstanbul a git is bulabilirsin en azindan.

0|0
    0|0
  • Konuşabilirmiyiz genel olarak.

0|0
    0|0
    • 5gün

İstanbul da ikamet ediyorum arkadaşımın etüd merkezi var

• 5gün

Eyüp Sultan

• 5gün

Ciddi anlamda konuşmak isterdim sizinle.

• Evlen gitsin

0|0
    0|0
  • Ben size yardım etmek istiyorum ne isterseniz yaparım bir dediğinizi iki etmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynı durum bende mevcut. İstanbula yakın bir ilçede yaşıyorum ve iş yok. 3-4 sene aradıktan sonra ilk kez İstanbul'da iş buldum. Akrabalarım sürekli İstanbul'da iş ara, burada bu iş var ona başvur, bizde kalırsın dediler. İş buldum beni istemediler açıkça söylediler, konukevlerinde kalmak istedim yer yok, yurtlar, dernekler vs hiçbiri olmadı son çare evimden İstanbula işe git gel yaptım, özel aracımla sabah 5te çıkıyordum evden, 12 saat çaışıyordum gece 12yi buluyordu eve varışım. 3. günde ilk kez orada tanıdığım iş arkadaşım acıdı, beni evine çağırdı, mecbur kaldım, gittim. İş bulmamı isteyen ailem bile asgari ücret aldığım ve ev bulamadığım için onlara daha fazla masraf çıkardığımı söyleyerek işten ayrıl, dediler. Ben de ayrılıp tekrar evime döndüm çünkü maddi desteğim kesilmese de başa kalkılıyordu. Bunları neden anlattım, hülasası; İstanbul'da yalnız başına savaşacak maddi manevi gücün varsa git, yoksa ruh ve beden sağlığın bozulur. Yüksek lisans yaptım, İngilizce var ama ilçedeki en iyi iş imkanı markette kasiyerlik, CV bıraktım üç markete kimse dönmedi. Umudum var mı, var :)

0|0
    0|0
    • 5gün

Benım tek artım arkadasın zaten orada atanmıs öğretmen olması. Kira asla almaz. İş olarakta etut yerı zamnla okul vs olursa olur dıyorum. Hiç olmadı ücretlı öğretmenlık. Akraba konusuna gelınce ben aılem dısında kımseden bısey beklemedım yıllardr sadece kardesıme guvendım kendı canımdr kendı aılemız ıcımızde guclu olalım dedım onu da yukarda yorumda okursan eger basıma gelenlerı orda da darbe yedım. Akrabalar böyle ezık gıbı davranıyolar onlar bısı yapsalar hep muhtac havası. Kendı cocukları benım okudugumn ceyregını okumadı ama tabı zengnlk herseyı kapatıyor tanıdklar oluyor vs bı seklde yollarını buldular.

• 5gün

O zaman git ve dene. Kendi alanında ya da başka bir sektörde işe gir, bir-iki ayda anlarsın neyin ne olacağını. 28 yaşında ilk kez işe girmiş biriyim. Psikoterapi gördükten sonra bu işe başladım. Eğer İstanbul'da tek başıma bir ay boyunca çeşitli zorlulukları yaşamasaydım bu kadar güçlü biri olduğumun farkına varamyacaktım. Bu iş yerinde ve şehirde yaptıysam her yerde yaparım diyebildim, iş konusunda kendme güvenm oldu. İnsan kardeşinin evinde kalamaz hanımı yüzünden (onu da yaşadım) ama kan bağı olmadığı ve üç gün tanıdığı birinin evinde kalır. Bunun insanlıkla, vicdanla alakası var. Bu hayatta ailem dahil hiçbir kula güvenmem, arkadaşını tanımıyorum belki o vicdanlıdır ve dediğin gibi yardımcı olur. Bunu da en geç ikinci ayda anlarsın. İnsanlar gel der ancak tek başına düzenini kurmuş birisi yanına kimseyi istemez hele de kira desteğine ihtiyacı yoksa. Rabbim yar ve yardımcın olsun, kula muhtaç bırakmasın. Dualarıma seni de katacağım.

Yükleniyor...