Ekonometri dersinde denklem kurabilmek icin yorum yapmam gerekiyor. Sizce enerji fiyatlari sanayi uretimini mi etkiler?

Denklem kurabilmem icin yorum yapip aciklayici aciklanan degiskenleri bulmam gerekiyor. Bana gore enerji fiyatlari sanayi uretimini etkiler ama soruda cozerken tam tersini yazmisiz ve hoca aciklamada sanayi uretimi enerji fiyatini etkiler demis. Ama hoca sinavda aciklama yapmiycam siz anliycaksiniz dedi. Sizce dogrusu ne?

0|0
05

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Denklemi yaz örnek bir tane ben sana açıklama yaparım. Bende eko 1 aldım. Kolay aslında.

0|0
    0|0
    • 7gün

Denklemi görmeden açıklama yapamam.

• 6gün

Tamam da hoca verir bir kaç bilgi. 2 bilgi ile denklem mi oluşur. Denklemsiz Ekonometri de yorum yok yani yapılmaz. senin yanlışın var. Hiç değilse hoca esnekliği söyler. Böyle saçma cevap mı verilir. 2 bilgi var al ben sanayi üretimi diyorum gel kanıtla olmadığını veya enerji fiyatı. Kanıtlamak için de denklem gerek tutarsız cevap mı olur.

• 6gün

Hayatı boyunca üniversite okumamış insanlardan da tavsiye alma. Adam sayısal bir derste dil bilgisinin öneminden bahsediyor. Sokakta desem millet gülmekten cevap veremez.

• Kusura bakma ama derste de böyle cümle kuruyorsan, en kral denklemi de kursan olmaz o iş..

0|0
    0|0
    • 7gün

Cumlede sorun olan ne?

• 6gün

Güzel ama bizim de soruyu anlayabilmemiz için noktalama işaretlerine ihtiyacımız var. 😉

• 6gün

Sen bu cevabı ver bizim bölümde hoca anca gülücük atar. Ekonometri demek. Sözel yanıt demek değil. Kulaktan dolma bilgiyle yok tanımla cevap verilmez. Denklem kurarsın. Noktalama işaretlerini bu kadar iyi bilen biri Ekonometri dersinin anlamını nasıl bilmiyor çok merak ettim.

• Etkilemez

0|0
    0|0
  • enerji fiyatları her şeyi etkiler

0|0
    0|0
  • birim maliyetleri artirir

0|0
    0|0
    • 7gün

Yani sanayi uretimi enerji fiyatlarini mi etkiler anlamadim?

• 7gün

sanayi üretimi cok olursa x sehirde x gelir elde edilir gelir fazlasi şehirdeki kar olani sayarsan buda konutlardaki enerji fiyatini düşürür kari esit dağıtma kazan kazan olayı

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...